Startinis Lietuvos rinktinės penketas: Justas Tamulis, Lukas Lekavičius, Denis Krestinin, Augustinas Jankaitis, Marius Grigonis,

Rungtynių eiga:

Pirmąjį ginčo kamuolį atkovojo lietuviai, tačiau jo išsaugoti nepavyko. Po Justo Tamulio ir Luko Lekavičiaus taiklių tolimų metimų lietuviai buvo išsiveržę į priekį 6:4. Sužaidus beveik pusę pirmojo kėlinio Ukrainos vaikinai persvėrė rezultatą savo komandos naudai 10:8. Šiame kėlinyje Lietuvos aštuoniolikmečiai bandė ieškoti savojo žaidimo, todėl jį pabaigė turėdami vieno taško deficitą - 15:16.

Antrąjį kėlinį A. Visocko auklėtiniai pradėjo nerezultatyviai. Tuo tarpu Ukrainos rintinė po kelių rezultatyvių atakų įgijo šešių taškų pranašumą. Sužaidus beveik tris minutes lietuviai buvo nepelnę nė vieno taško 15:21.

Šiame kėlinyje mūsų šalies rinktinei vis dar nepavyko rasti savojo žaidimo. Iki ilgosios pertraukos likus žaisti keturioms minutėms Denisas Krestininas taikliu metimu iš po krepšio išlygino rezultatą - 23:23. Atsigavę Lietuvos rinktinės žaidėjai pataikė du tritaškius iš eilės ir išsiveržė į priekį 29:23. Puikiai sužaidę paskutines kėlinio minutes lietuviai jį baigė rezultatu 35:28.

Trečiąjį kėlinį lietuviai pradėjo žymiai agresyviau. Po kelių sėkmingų atakų Lietuvos rinktinės persvara išaugo iki dešimties taškų 39:29. Net neįpusėjus trečiajam kėliniui, Ukrainos gynyba visiškai subyrėjo ir tai leido lietuviams išsiveržti į priekį jau 20 taškų 51:31.

Po ilgosios pertraukos visiškai kitokį žaidimą demonstravę lietuviai trečiąjį kėlinį pabaigė tvirta 25 taškų persvara 61:36.

Ketvirtąjį kėlinį Augustinas Jankaitis pradėjo taikliais 2 taškais iš po krepšio. Labiau atsigavusi ir susikaupusi šį kėlinį pradėjusi Ukrainos rinktinė sumažino deficitą iki 17 taškų 63:46. Nors lietuviai likusią kėlinio atkarpą dažniau klysdavo, tačiau neleido priešininkams sumažinti persvaros. Likus žaisti beveik 3 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos lietuviai jau pirmavo solidžia taškų persvara 71:50. Ketvirtojo kėlinio sirena skelbė Lietuvos aštuoniolikmečių pergalę 74:50.

Lietuva: Augustinas Jankaitis 20, Marius Grigonis 19, Jokūbas Gintvainis 9 taškai.

Ukraina: Vladyslav Koreniuk 12, Yevgen Sakhniuk 12, Igor Boyarkin 10 taškų.

Marius Grigonis: norint patekti į ketvirtfinalį, reikia įveikti visus varžovus

Vienas rezultatyviausių šios dienos žaidėjų buvo Marius Grigonis, kuris surinko 19 taškų ir buvo komandos „varikliukas“ sunkiais momentais.

- Mariau, ką gali pasakyti apie šiandienos varžybas?

Pirmoje žaidimo pusėje buvome susikaustę, nepataikėme metimų iš patogių situacijų. Antroje žaidimo pusėje greitai užpuolėme, tad tai ir lėmė šiandienos pergalę.

- Pirmajame ir antrajame kėlinyje jums nesiklostė atrasti savojo žaidimo. Ką treneris pasakė per ilgąją pertrauką, nes po jos jūsų žaidimas kardinaliai pasikeitė?

Tiesiog pasakė, kad reikia kovoti ir įjungti „antrą pavarą“. Nes pirmoje pusėje mūsų žaidimas visiškai „nesiklijavo“. Antroje žaidimo pusėje turėjome beveik tris kartus rezultatyvių atakų, todėl ir sugebėjome išplėšti pergalę tokiu dideliu skirtumu.

- Kaip jaučiatės po keturių iš eilės pergalių?

Net nežinau... Reikia įveikti visus varžovus, kad patektume į ketvirtfinalį.

- Ar jaučiate nuovargį?

Turėjome laisvą dieną, tad man nuovargis beveik nesijaučia.

- Ar visada imiesi iniciatyvos sunkiais momentais?

Treneris pasitiki. Su juo treniruojuosi nuo mažens. Galbūt nebijau prisiimti daugiau atsakomybės.

- Praeitame interviu Denisas užsiminė, kad per laisvą dieną nueisite pažiūrėti filmo „Madagaskaras“. Ar įgyvendinote šį ketinimą?

Ne. Nuėjome pasižiūrėti „Tamsos riterio sugrįžimas“ filmą. Komanda nusprendė, kad filmas „Madagaskaras“ būtų per daug vaikiškas.

- Ar nagrinėjote būsimos varžovės Serbijos rinktinės žaidimą?

Dar ne. Ruošimės rytoj per treniruotę. Treneris parodys jų derinius ir žaidimo ypatumus.

- Su kuria komanda šiame čempionate buvo sunkiausia kautis?

Su Graikijos rinktine. Tai buvo pirmosios varžybos, jaudinomės. Džiugu, kad Justas Tamulis pataikė visus metimus.

- Pastebėjome, kad Ukrainos komandos žaidėjai yra gana raumeningi. Ar buvo sunku su tokiais žaidėjais kovoti?

Atsiprašau kalbininkų, bet pasakysiu žargonu: jie bandė mus paimti ant raumenų, o mes juos padarėm ant technikos.