Maharaštros valstijos transporto ministras Radhakrishna Vikhe Patilas teigia, kad visi nauji taksi automobiliai, važinėsiantys Indijos pramogų ir finansų sostinės gatvėmis, bus smėlio ir rudų spalvų.


Tačiau didžiausia taksi vairuotojų profesinė sąjunga nesutinka su tokiu siūlymu tvirtindama, kad tai su jais nebuvo derinta, praneša naujienų agentūra AFP.

„Mumbajuje važinės dviejų tipu taksi: juodai geltonos ir visiškai kitos spalvos naujosios. Žmonės susimaišys“, – teigė Mumbajaus taksistų profsąjungos generalinis sekretorius A. L. Quadrosas.

„Ministras sprendimą priėmė nepasitaręs su profsąjunga. Taksi spalvos keitimas nėra neatidėliotinos svarbos klausimas. Jis turėtų skirti dėmesį kitiems dalykams“, – pridūrė jis.

A. L. Quadrosas, kurio atstovaujama sąjunga vienija 40 tūkst. iš 55 tūkst. Mumbajaus gatvėse dirbančių taksistų, teigė, kad toks siūlymas sunkiai suprantamas, mat taksi automobiliai jau tapo tokiu pat miesto simboliu kaip juodi taksi Londone ar geltoni Niujorke.

„Geltona ir juoda yra paveldo spalvos. Rašysiu ministrui protestą“, – pridūrė profsąjungos atstovas.

Motorizuoti taksi tuometiniame Bombėjuje atsirado XX amžiaus pradžioje ir tapo ikona, rodoma Bolivudo filmuose, vaizduojama ant pašluosčių ir marškinėlių.

Žymiausi yra „Premier Padmini“ markės taksi automobiliai, gaminti bendradarbiaujant Italijos „Fiat“ ir Indijos „Premier Automobiles Ltd“, ant jų variklių dangčių įrengti mechaniniai matuokliai, skaičiuojantys kelionės kainą.

Pastaraisiais metais daugelis senstančių „Padmini“, kurių gamyba nutraukta 2000 metais, pakeisti naujomis mašinomis, mat valstijos valdžia uždraudė miesto gatvėmis riedėti senesniems kaip 25 metų taksi.