Kaip sako Mantas Povelauskas, „Facebook“ atstovas Baltijos šalims („Httpool“) bei ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto magistrantūros studijų alumnas, šiandieninėje darbo rinkoje itin didelį privalumą ir konkurencinį pranašumą suteikia magistro diplomas. Jis prideda, kad apie magistrantūros studijas ypatingai susimąstyti turėtų globalias karjeros galimybes svarstantys žmonės, mat dirbant Malaizijoje Mantui asmeniškai teko susidurti su situacija, kuomet dėl nepakankamo išsilavinimo jo kolegos turėjo atsisveikinti su mylima darbo vieta ir karjeros galimybių ieškoti kitoje šalyje.

„Prieš tapdamas „Facebook“ atstovu Baltijos šalims dvejus metus praleidau Malaizijoje, kur dirbau su „Google“ paslaugomis. Šioje šalyje ypatingai vertinamas išsilavinimas, todėl ne kartą teko susidurti su situacija, kuomet dėl nepakankamo išsilavinimo kolegos su darboviete turėjo atsisveikinti. Tik bakalauro diplomą turintys svečiai iš užsienio valstybių ten laikomi nekvalifikuota darbo jėga, todėl praėjus tam tikram mėnesių skaičiui jie Malaiziją turi palikti. Tad magistrantūros studijos yra vertingos ne tik dėl žinių, tačiau ir suteikiamų karjeros galimybių“, – sako M. Povelauskas.

Išsiskirti padeda magistro laipsnis

Šiandien ISM Tarptautinės rinkodaros ir vadybos programos alumnas jau susikūrė sėkmingą karjerą ir užimdamas „Facebook“ atstovo Baltijos šalims pareigas pats rūpinasi komandos plėtimu ir tinkamų kandidatų paieškomis. Mantas atvirauja, kad visuomet labiau dėmesį atkreipia į tuos pretendentus, kurie po bakalauro studijų toliau kryptingai tobulinosi, mokėsi ir tikslingai ieškojo karjeros aukštumoms reikalingų žinių.

„Kadangi pats baigiau magistrantūros studijas, suprantu jų vertę bei mokymosi svarbą, visuomet geriau vertinu magistro laipsnį turinčius kandidatus. Žinoma, galutinį sprendimą dėl kandidato tinkamumo organizacijai lemia visuma – turimos žinios, asmenybė, išvystyti kietieji bei minkštieji įgūdžiai, kaip kritinis mąstymas, charizma, lyderystė, gebėjimas spręsti problemas. Tačiau prie asmenybės bei šių įgūdžių formavimosi labai dažnai prisideda ir tai, ką žmogus sugebėjo pasiimti iš studijų“, – sako ISM alumnas.

Magistro laipsnio suteikiamas karjeros galimybes patvirtina ir ISM Tarptautinės magistrantūros absolventų karjeros rezultatai. ISM absolventų apklausos duomenimis – 98 proc. ISM alumnų dirba pagal specialybę ir vienas iš 4 turi savo verslą, kaip rodo STRATA duomenys (ekonomikos, finansų, verslo ir vadybos krypčių studijos, 2015-2018 m.), ISM magistrantūros absolventai metai po studijų baigimo uždirba vidutiniškai 80 proc. daugiau nei kitų Lietuvos universitetų alumnai.

Studijos vienos – diplomai du

Prisimindamas magistrantūros studijas ir savo laiką ISM universitete, M. Povelauskas sako, kad iki šiol ISM stiprybe ir išskirtinumu jis laiko tarptautišką universiteto aplinką, galimybę keliauti po pasaulį bei puikius dėstytojus.

ISM užtikrina, kad studentai paskaitų metu gautų ne tik reikalingas žinias, tačiau ir plėstų savo akiratį, susipažintų su įvairiomis kultūromis ir skirtingais požiūriais. Tad universiteto komanda į savo gretas nuolat kviečiasi profesionalus iš viso pasaulio – net 60 proc. ISM magistrantūros dėstytojų atvykę iš tolimiausių pasaulio kampelių, kaip Japonija, Šiaurės Amerika ar net Trinidadas ir Tobagas, o daugelis jų dirba ar studijavo tokiuose prestižiniuose universitetuose, kaip Oksfordas, Harvardas ar Ilinojaus technologijų institutas. Tarptautinė patirtis taip pat kuriama bendradarbiaujant su 28 užsienio universitetais, turinčiais prestižines verslo mokyklų akreditacijas. Be viso to, studentai taip pat gali pasinaudoti dvigubo diplomo programa, kuri sudaro sąlygas dalį laiko mokytis BI Norvegijos verslo mokykloje, KEDGE verslo mokykloje Prancūzijoje, INSEEC verslo mokykloje Prancūzijoje arba Ilinojaus technologijų institue JAV ir studijų metu įgyti du diplomus.

Šia programa magistrantūros studijų ISM metu pasinaudojo ir M. Povelauskas. Jis giria programą dėl suteiktų sąlygų studijų metu įgyti net du diplomus, keliauti po pasaulį, galimybės susipažinti su puikiais dėstytojais ir plėsti savo pasaulėžiūrą.

Mantas Povelauskas, „Facebook“ atstovas Baltijos šalims („Httpool“) bei ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto magistrantūros alumnas

„Studijuodamas ISM magistrantūroje pasinaudojau dvigubo diplomo programa ir išvykau į BI Norvegijos verslo mokyklą. Šiandien, prisimindamas savo patirtį, galiu pasakyti, jog programa tikrai puiki ir jos kokybe esu labai patenkintas. Be dvigubo diplomo programos turiu pagirti ir ISM kolektyvą. ISM dėstytojai yra šio universiteto stiprybė, kurie su studentais dalijasi ne tik žiniomis, tačiau ir realiais verslo atvejais, su kurias teko susidurti, savo mintimis, pasaulėžiūra“, – sako M. Povelauskas.

*Siekiant dar labiau sustiprinti savo tarptautiškumą, ISM šiemet atnaujino savo visas magistrantūros programas ir jas papildė išvažiuojamasis vizitais į užsienio valstybes bei jose veikiančias pasaulinio lygio įmones. Programos Globali lyderystė ir strategija studentai bus kviečiami į studijų turą Silicio slėnyje (Kalifornija), kurio metu studentai apsilankys tokiose organizacijose, kaip „eBay“, „DocuSign“, „Plug and Play“. Inovacijų ir technologijų vadybos programos studentai turės galimybę keliauti į Japoniją ir apsilankyti tokiose organizacijose, kaip „Toyota“, „Alpen“, „Brother“, „Mitsubishi Aircraft“. Finansų ekonomikos programos studentai galės vykti į finansų sostinę Londoną ir apsilankyti Londono akcijų biržoje, Anglijos banke, CFA Institute. Tarptautinės rinkodaros ir vadybos programos studentai vyks į Dubliną ir susipažins su pasaulinėmis rinkodaros konsultavimo agentūromis, kaip „iProspect“ ir „TBWA“.

Ketvirtas studijų diplomas – iš Stanfordo

M. Povelauskas ne tik akcentuoja mokymosi visą gyvenimą svarbą, tačiau savo žodžius demonstruoja realiu pavyzdžiu. Po magistrantūros studijų ISM praėjus pankeriems metams jis teigia pajutęs naujų žinių, metodų ir šiandien reikalingų įgūdžių poreikį. Todėl daugelio gyvenimus sulėtinusios pandemijos metu M. Povelauskas savo laiką skyrė studijoms Stanfordo universiteto verslo mokykloje. Kaip pats sako, kelyje į vieną geriausių pasaulio universitetų labai pagelbėjo studijos ISM ir gautas dvigubas diplomas. Tad sėkmingą karjerą padaręs ISM alumnas tiems, kurie nori išlikti aktualūs darbo rinkoje pataria mokytis nuolatos, tačiau tai daryti tikslingai.

„Mano organizaciją labai greitai palieka ir bandomojo laikotarpio neišbūna tie žmonės, kurie nėra nusiteikę mokytis. O mūsų sferoje tai daryti būtina, kadangi aplinka labai greitai kinta, atsiranda naujų dalykų. Tad mokytis reikia nuolatos – tik, žinoma, tikslingai. Būtina aiškiai žinoti, kokios žinios reikalingos ir ką konkrečiai norima išmokti. Sau atsakęs į šiuos klausimus bei supratęs, kokios naujos žinios reikalingos man – pradėjau mokytis Stanfordo universitete“, – sako M. Povelauskas.

Pagrindinis priėmimas į ISM magistrantūros studijų programas vyksta iki birželio 29 d. Šiuo etapu studentai gali pasinaudoti galimybe pretenduoti į studijų stipendiją, dengiančią iki 60% studijų kainos.

Daugiau apie magistrantūros studijas ČIA.

Turi klausimų? Užsiregistruok į studijų konsultaciją msc@ism.lt

*Lankomos organizacijos ir institucijos dar gali keistis. Vizitai bus organizuojami, jei leis pandeminė situacija.

*Programa parengta ir pateikta vertinti Studijų kokybės vertinimo centrui. Numatoma studijų pradžia 2021 09 01.