Krepšinį pakeitė politika

„Kai buvau nedidelis vaikas, mano svajonė buvo žaisti krepšinį. Tada aktyviai juo domėjausi. Didelės Lietuvos krepšinio rinktinės pergalės mane labai žavėjo, tad visada svajojau užsivilkti rinktinės marškinėlius“, – apie vaikystės svajonę pasakoja V. Sinkevičius.

Pradėjus rimčiau galvoti apie karjerą, ateitį pašnekovas nusprendė sieti su politika. Studijuodamas Jungtinėje Karalystėje įgijo ekonomikos ir tarptautinių santykių bakalauro laipsnį, po to – Europos politikos magistro laipsnį Mastrichto universitete.

Vis tik pagrindiniu įvykiu, atvedusiu į Lietuvos politiką, tapo susitikimas su tuometiniu Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu. „Tuomet įvyko pirmoji mūsų pažintis, pokalbiai apie politiką, ateities perspektyvas. Vėliau, labai netikėtai, sulaukiau ir Sauliaus skambučio bei kvietimo prisijungti ir kurti partijos programą. Galiausiai, jo paties buvau pakviestas dalyvauti rinkimuose savo gimtojoje Šeškinėje, kurie susiklostė sėkmingai“, – eilę įvykių vardija pašnekovas.

Krepšinis
Foto: Shutterstock

Paklaustas, kokį ryšį šiandien turi su krepšiniu, ministras teigia, kad šis išliko vienu pagrindinių pomėgių ar laisvalaikio veikla. „Nors svajonė tapti krepšininku neišsipildė, bet už Seimo komandą aš išbėgu. Vienoje komandoje su Sauliumi Skverneliu žaidžiu ne tik Vyriausybėje“, – pasakoja šypsodamasis.

Į pastebėjimus dėl amžiaus nekreipia dėmesio

Pasak V. Sinkevičiaus, jam tapus jauniausiu ministru po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, pirmąjį mėnesį jo jaunas amžius tapo dažna diskusijų tema, kuria noriai rašė žiniasklaida. Vis tik, komentarų šia tema išgirsta ir šiandien.

„Dėl savo amžiaus išgirstu pastebėjimų, kartais būna numetami juokeliai. Tačiau tie juokai išgaruoja, kai pradedame kalbėti apie reikalus, darbus, kai dalyvaujame derybose ir pan. Aš niekada neskiriu tam daug dėmesio. Jei kažkam labai norisi pajuokauti ar pabrėžti mano amžių – sveikinu, savo amžiaus aš negaliu pakeisti“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras.

Ministro darbas – kiek kitoks nei įsivaizdavo

Prieš tapdamas ekonomikos ir inovacijų ministru, kaip teigia V. Sinkevičius, kasdienybę šiame darbe įsivaizdavo kiek kitaip. „Įsivaizdavimas, ypač mano amžiuje, yra apipintas daugybe jaunatviško idealizmo ir maksimalizmo. Tačiau tai nėra blogai – tai suteikia teisę testuoti dalykus, o tai, kas jau buvo bandyta, bandyti dar kartą ir stengtis įrodyti, kad galima padaryti kitaip“, – tikina ministras. Realybėje sprendimai, jų priėmimas ir visi procesai yra daug sunkesni bei ilgesni, todėl būtina turėti noro ir siekti rezultatų.

„Sudėtingos yra tos akimirkos darbe, kai Seime krinta tavo įstatymas. Kai kurtas, ilgai ruoštas įstatymas nesulaukia komiteto pritarimo. Tokių situacijų neturėjome daug, tačiau kai kurios idėjos buvo svarstomos ilgai ar net atsidūrė ant atmetimo ribos“, – apie nemalonias pamokas pasakoja V. Sinkevičius.

Vienas didžiausių iššūkių darbe – prisiimti atsakomybę už savo kartą. „Jaučiu spaudimą, nes reikia prisiimti atsakomybę ne tik už ekonomikos ir inovacijų ministeriją bei kuruojamas sritis, bet, pirmiausia, už jaunąją kartą, į kurią mūsų tėvai, seneliai įdėjo labai daug vilties, kovodami dėl nepriklausomybės“, – teigia vienas pirmųjų šios kartos atstovų šalies politikoje.

Pasak V. Sinkevičiaus, svarbu, kad nepamirštume, kaip sunkiai buvo iškovota mūsų šalies laisvė, ir ją brangintume. „Esu tikras, kad tinkamiausias žmogus vesti valstybę į priekį artimiausius 5 metus būtų Saulius Skvernelis. Matant jo darbą ir lyderystę, man niekada nekilo klausimų dėl jo savanaudiškumo ar dvejonių. Jo tikslas visuomet buvo valstybės gerbūvis, ką jis sėkmingai įrodė būdamas tiek pareigūnu, tiek Ministru Pirmininku ir, esu tikras, tą sėkmingai tęstų būdamas šalies Prezidentu“, – mano ministras.

Renka įmonių atidarymo juosteles

Įsimintiniausiomis darbo akimirkomis V. Sinkevičius nedvejodamas įvardija naujų įmonių įsikūrimą Lietuvoje: „Kai atidaromas naujas biuras ar gamykla, kai matau verslo iš Lietuvos ar užsienio investicijas ir žinau, kad jau netrukus čia bus sukurtos 100–200 naujų darbo vietų. Aš turiu kiekvieną juostelę, kurią man teko kirpti, ir didžiuojuosi kiekvienu naujos įmonės atidarymu.“

Vienas V. Sinkevičiaus labiausiai laukiamų investuotojų Lietuvoje – „Waymo“, „Google“ autonominių automobilių įmonė. „Kompetencijos, kurių jiems reikia – inžinerija, lazeriai, autonominiai automobiliai ir jų technologijos, – visa tai yra Lietuvoje. Be to, manau, kad turime daug gabių žmonių, kurie padėtų jiems kilstelti jų technologijas į visai kitą lygį. Tai taptų ir mūsų žmonių pripažinimu“, – tiki pašnekovas.

Ministras įsitikinęs, kad Lietuvoje galime sulaukti ne tik tokių ar panašių žinomų įmonių investicijų, bet ir savo pirmojo vienaragio – į milijardinį verslą išaugusio startuolio – dar nepasibaigus 2020 metams. Tam būtinas ne tik tikėjimas, bet ir maksimalios pastangos.

Virginijus Sinkevičius

„Kas galėjo pasakyti, kad būdamas 27 metų aš tapsiu ministru? Kiekviena svajonė yra realybė, tik savo svajonės reikia siekti. Turime įdėti maksimaliai daug pastangų, kad pasiektumėme savo tikslus“, – tvirtina V. Sinkevičius.

Palaikymo iš šeimos niekada netrūko

Kaip pasakoja V. Sinkevičius, darbas užima itin didelę dalį gyvenimo, o mintys apie jį sukasi net ir po darbo valandų – važiuojant automobiliu, bendraujant su bičiuliais ar kitais žmonėmis. Vis tik, supratimo ir palaikymo iš šeimos ar artimiausių žmonių niekada netrūko: tiek renkantis politiko kelią, tiek ir dabartinėje karjeroje.

„Diskusijų dėl darbo tikrai būna, bet, manau, kad šeima labai natūraliai priima šį mano karjeros etapą. Tuo metu, kai pabaigiau studijas užsienyje ir su žmona ruošėmės grįžti į Lietuvą, ji puikiai suprato, kokią dalį mano širdyje užima ir kokia svarbi man yra valstybė, į kurią aš sugrįžtu“, – atvirauja V. Sinkevičius. Būtent laikas su šeima padeda ministrui atsipalaiduoti.

Politinė reklama bus apmokėta iš Sauliaus Skvernelio politinės kampanijos sąskaitos.