Net iki tolimosios Japonijos savo idėjas jau spėjo paskleisti betoninių papuošalų kūrėja Gerda Liudvinavičiūtė. Jos prekinis ženklas CELSIUS 273 – tai lietuviško identiteto paieškų, urbanistinio miesto audinio, įvairių architektūros mokyklų įkvėpti auskarai ir pakabukai. Vos pastebimi, minimalistiniai, ar drąsūs ir masyvūs – visi Gerdos, išleidusios jau keturias papuošalų kolekcijas, kūriniai turi savąjį „aš“. Sutikite – pasipuošus Kauno karininkų ramove ar Prisikėlimo bazilika tikrai išsiskirsite iš minios. Visą CELSIUS 273 asortimentą rasite interneto parduotuvėje.

CELSIUS 273, aut. Vaidas Jokubauskas

Įkvepiančia dovana gali tapti ir kokybiška rankinė ar kuprinė – nors pastaruoju metu keliauti ar pasivaikščioti progų nėra itin daug, bet visi nori tikėti, kad tokia situacija pasaulyje nesitęs amžinai. Tad ateities, kurioje bus progų pasižmonėti, galima palinkėti net keliais skirtingais būdais. Pavyzdžiui, užsukus į ženklo „Gėda Pelėda“ internetinę parduotuvę. Čia pristatomi Kaune susapnuoti ir meistrų rankomis sukurti gaminiai alsuoja laukine prigimtimi ir puikiai dera šiuolaikinio miesto perspektyvose. Kitas kaunietiškas rankų darbo odinių gaminių ženklas – „kARTu“, žavintis net smulkiausiomis savo kūrinių detalėmis, įskaitant pavadinimus. Tik įsiklausykite – „Šaltekšnis“, „Medetka“, „Vaivoras“...

„Gėda Pelėda“, aut. „Gėda Pelėda“.
Foto: Organizatorių nuotr.
„kARTu“, aut. „kARTu“
Foto: Organizatorių nuotr.

Stileivų akiratyje jau ne pirmi metai yra ir ženklas „Toks visoks“, kuriuo žymimos visiems gyvenimo atvejams pasiruošusios, visus metų laikus ir kitus iššūkius atlaikančios, tuo pačiu lengvumo ir elegancijos jausmo nestokojančios rankinės ir kuprinės. Na, o jei ieškote kitokių medžiagų, apžiūrėti virtualias savo lentynas kviečia „Native LT“. Šis ženklas pristato itin patvarius, kokybiško audinio, originaliais etniniais, „čiurlioniškais“ ar tiesiog kaunietiškais „printais“ dekoruotus pirkinių maišelius, taip pat – lietuviškumo pasiilgusius sužavėsiančias staltieses ir pagalvių užvalkalus.

„Native LT“, aut. „Native LT“
Foto: Organizatorių nuotr.

Itin kokybiškus lino gaminius vertinantiems tradiciją, bet nesibaiminantiems drąsių sprendimų siūlo salonas „Jaukūs namai“. Įdomu, kad šią Šančių kareivinėse įsikūrusią ir su visu pasauliu interneto dėka bendraujančią parduotuvę ypač pamėgę yra japonai – linas šioje šalyje itin vertinamas ir laikomas stiliaus etalonu.

Dar daugiau mylimo miesto, telpančio į pašto siuntą – tai „urban“ stiliaus prekės ženklai „The WALL“ ir „Garbės Žodis“. Pastarojo marškinėliai, kepuraitės ir džemperiai, žymimi riebiais užrašais „KAU NAS“, turbūt jau apkeliavo visą žemės rutulį – sakoma, tai viena populiariausių dovanų emigrantams iš Kauno. „The WALL“ tuo tarpu drabužius ir aksesuarus dekoruoja gatvės meno hitų motyvais. Galite dėvėti pypkiuojantį „Senelį išminčių“, neįžengiamą Mačiūno aikštę ar jau minėtą rožinį dramblį. Beje, „Senelis išminčius“ puošia ir spalvotas kojines.

„The WALL“, aut. „Kaunas IN“
Foto: Organizatorių nuotr.
„It‘s Kaunastic“ šokoladų rinkinys, aut. Kaunas IN
Foto: Organizatorių nuotr.
„It‘s Kaunastic“ ženkliukas, aut. Kaunas IN
Foto: Organizatorių nuotr.

Simpatijas Kaunui galima deklaruoti ir pasitelkus ženklą „It’s Kaunastic“, kuriuo žymima vis daugiau stilingų aksesuarų, suvenyrų ir net… šokoladas. Tiksliau, keturių netikėtų skonių rinkinys. Kaunastiškų ženklelių rinkinyje – tokie gatvės meno Kaune simboliai, kaip besišypsantis katinėlis ar rožinis dramblys, taip pat – legendinė „Žmogaus“ skulptūra, puošianti M. Žilinsko dailės galeriją. O „It’s Kaunastic“ dovanų kortelėje telpa dešimtys pasiūlymų turiningai praleisti laiką Kaune – kai tik aplinkybės leis! Šias ir kitas kaunastiškas prekes bei kuponus patogiai ir saugiai internetu įsigyti siūlo „Kaunas IN“ turizmo informacijos centro e-parduotuvė.