Prekybos tinklas „Iki“ – pirmasis ir didžiausias „Maisto banko“ rėmėjas – šiais metais pirkėjus kviečia aukoti 117 tinklo parduotuvių visoje šalyje. Siekiant pritraukti kiek įmanoma daugiau aukų, šiemet „Maisto banko“ savanoriams padės ir „Iki“ darbuotojai. Jie, anot Nijolės Kvietkauskaitės, „Iki“ valdančios bendrovės „Palink“ generalinės direktorės, kartu dalins lankstinukus, ragins pirkėjus dalyvauti akcijoje ir aukoti būtinuosius maisto produktus.

„Gausesnis aukoti agituojančių žmonių ratas sudarys galimybes pakalbinti daugiau pirkėjų, pasidalinti aktualia informacija, kodėl verta aukoti, bei užtikrins sklandžią akcijos eigą“, – sako „Palink“ generalinė direktorė.

Pasak jos, jau 11 metų trunkantis nevyriausybinės organizacijos „Maisto bankas“ ir „Iki“ bendradarbiavimas siejasi su įmonei svarbiomis vertybėmis, be to, teikia abipusę naudą.

„Mūsų vienos didžiausių vertybių yra būti socialiai atsakingiems ir etiškiems. Prisidėdami prie tokių akcijų kaip ši jaučiame šias vertybes realiai praktikuojantys, kartu taip prisidedame prie pridėtinės vertės kūrimo platesnei visuomenei. Tikimės, kad šiais metais įsitraukiantys darbuotojai bus tik dar vienas žingsnis, stiprinantis glaudų bendradarbiavimą su socialiai orientuotomis organizacijomis“, – sako ji.

Pasak N. Kvietkauskaitės, per praeitus metus „Iki“ tinkle buvo paaukota 3540 tonų maisto, jo vertė – 7 mln. eurų. Iš viso tinkle surenkama maždaug 45 proc. maisto, kuris per „Maisto banką“ pasiekia skurdžiausiai gyvenančius Lietuvos žmones.