„Džiaugiamės, kad nuo pat pradžių šis projektas sulaukė daug dėmesio. Projekto dalyviai stebino išradingumu – sulaukėme gausybės įdomių ir vertingų idėjų, taip pat džiugino visuomenės entuziazmas – žmonės aktyviai balsavo ir palaikė savo favoritus. Sveikiname daugiausia balsų sulaukusios „ė“ raidės skulptūros idėjos autorių ir dėkojame visiems įsitraukusiems į šį projektą, – sako projekto iniciatorius ACME grupei priklausančios bendrovės UAB „ACC Distribution“ valdybos pirmininkas Regimantas Buožius. – Idėja pastatyti skulptūrą „ė“ raidei kilo tuomet, kai aplinkinių paklausus apie lietuviškiausią raidę, retas ją įvardindavo. Kilo noras paskatinti žmones labiau susimąstyti, kokią turtingą, gražią ir išskirtinę kalbą mes turime, o jos įamžinimui pasirinkome analogų pasaulyje neturinčią raidę „ė“.“

3 vieta atiteko Martynui Gaubui

„Kiekvienas laimėjimas yra nauja pakopa, naujas iššūkis ir, be abejonės, kūrybinis džiaugsmas. Skulptūra lietuvių kalbai svarbi man, svarbi Lietuvai, todėl džiugu, kad galiu prisidėti savo darbais ir idėjomis, – džiaugiasi projekto nugalėtojas T. Vosylius. – Labai smagu, kad Lietuvoje atsiranda iniciatorių, kurie supranta, kad svarbu šalyje kelti kultūrinį lygį, dėl to šalyje daugėja kūrinių, skatinančių kiekvieno piliečio savivertę.“

4 vieta Algimantui Šlapikui

Pasak nugalėjusios idėjos autoriaus, projektas visada sukosi apie vieną tašką, vieną raidę ir juos simbolizuojantį Lietuvos identitetą, todėl skulptūra „Taškas“ – lakoniškas ir taiklus viso projekto uždavinio atskleidimas. Ši skulptūra bus užpildyta lietuviškais žodžiais, kuriuose yra „ė“ raidės, tam, kad kiekvienas juos skaitydamas galėtų matyti, kokie taurūs ir gražūs yra žodžiai, turintys „ė“ raidę. Be šios skulptūros, T. Vosylius Kaunui yra padovanojęs ir daugiau kūrinių – menininkas jau yra sukūręs 4 skulptūras miesto centre ir 1 gyvenamajame rajone.

Tadas Vosylius - TAŠKAS

„Paprastumas yra visa paslaptis – idėja „Taškas“ parodė, kiek daug gali pakeisti ir reikšti vienas paprasčiausias taškelis. Juk kartais, pamiršus jį uždėti, gali pasikeiti visa prasmė. O kartu ši idėja suteikė simbolinę reikšmę ir pačiam projektui – jos išrinkimas „padėjo“ tašką dar viename projekto etape“, – pagyros žodžius nugalėtojui skiria R. Buožius.

5 vieta Jurgiui Šmitui

„Gera idėja – sunkiausiai pasiekiamas rezultatas. Ji nesklando ore ir nėra gerų idėjų tiek daug. Ši skulptūra Kaunui suteiks dar daugiau turinio. Miestas tik pastatų fasadais, gatvėmis ir šviestuvais nėra gyvas. Juk atėję į naują erdvę, norėdami ją „užgyventi“, atsinešame paveikslą, gėlę ar ką kita, kas identifikuoja mus kaip asmenis, kaip bendruomenę, kaip tautą. Ši „ė“ raidės skulptūra ir bus savotiškas ženklas Kaune, skirtas pabrėžti lietuvių kalbos unikalumą“, – mintimis dalinasi vienas vertinimo komisijos narių prof. Jonas Audėjaitis, džiaugdamasis tuo, kad projektą iniciavusi ACME grupė imasi iniciatyvos miestui praturtinti, neužsidaro tik savo veiklos procesuose, bet veikia ir kultūriniame lauke – kuria papildomą turinį miestui.

Diplomas įteikiamas konkurso laimėtojui Tadui Vosyliui

Iš viso projekte dalyvavo daugiau nei 20 menininkų, kurie visuomenei pateikė per 40 skirtingų idėjų. Iš jų labiausiai patinkančią rinko 9 lygiaverčiai komisijos nariai, tarp kurių skulptorius Arūnas Sakalauskas, architektas prof. Jonas Audėjaitis; žurnalistas Edmundas Jakilaitis, Lietuvių kalbos instituto atstovai, Laimonas Talat-Kelpša ir kt. Čia itin svarbų vaidmenį turėjo ir visuomenė – ji taip pat atidavė balsą už savo favoritą.

Nugalėtojui atiteko ne tik galimybė įgyvendinti savo idėją, bet ir 1000 eurų piniginė premija bei sutartis, kurioje numatytas atlygis už skulptūros įgyvendinimą. 2-osios ir 3-iosios vietų nugalėtojams atiteko 500 eurų, o 4-osios ir 5-osios vietos laimėtojams atiteko UAB „ACME Grupė“ įsteigti prizai.

Daugiau informacijos apie „ė“ skulptūros projektą rasite adresu: www.ėsugrįžk.lt.

Užsakymo nr.: PT_80258677