Kas sieja visus šiuos žmones? Kaip ir milijonai kitų, jie investavo į Bitcoin kriptovaliutą.

O kodėl gi ne? Per pastarąjį dešimtmetį investuotojai pastebėjo, kad jų „Apple“ akcijos išaugo 1100%. „Netflix“ išaugo 2300 %. Iš tiesų, tai puiki investicinė grąža, tačiau ji gerokai nusileidžia Bitcoin turėtojų grąžai, kuri siekia net 700 000%.

Ekspertai skaičiuoja, kad apie 100 milijonų žmonių visame pasaulyje yra įsigiję Bitcoin kriptovaliutos. Šis įspūdingai skambantis skaičius nublanksta lyginant su 7,9 mlrd. pasaulio gyventojų. Bet tai maždaug yra tiek pat, kiek žmonių, kurie naudojosi internetu 1997 m. Tad pažvelkime, kaip visa tai įvyko.

Kriptovaliutų revoliucija

Bitcoin yra pirmoji ir plačiausiai naudojama kriptovaliuta. Tai tam tikri virtualūs pinigai, egzistuojantys tik internete.

Nėra jokios paslapties, kaip nusipirkti Bitcoin. Jūs tiesiog apsilankote svetainėje, vadinamoje birža. Galite laikyti Bitcoin kaip investiciją arba naudoti jį kasdieniams pirkiniams vis daugiau įmonių.

Bitcoin nėra vienintelė egzistuojanti kriptovaliuta. Nuo 2009 m., kai „Bitcoin“ pasirodė rinkoje, buvo išleista tūkstančiai skirtingų kriptovaliutų. Dauguma jų yra specializuotos, skirtos atlikti specifines funkcijas. Tik nedaugelis jų yra perspektyvūs įprastų pinigų konkurentai. Šiandien dauguma žmonių, kurie perka kriptovaliutas, renkasi būtent Bitcoin. Taigi, jei žinote, kaip nusipirkti Bitcoin, žinote, kaip nusipirkti ir kitų kriptovaliutų.

Pasauliniu mastu vyriausybės pripažįsta Bitcoin ir kitas kriptovaliutas kaip teisėtas finansines priemones ar valiutas. Nuo 2021 m. rugsėjo mėn. Salvadoras pripažino Bitcoin kaip oficialų bei teisėtą mokėjimo būdą. Tuo metu, kitos šalys atidžiai stebi, ar jos turėtų sekti šiuo pavyzdžiu. Kitur Bitcoin valiuta yra pripažįstama ir reguliuojama kaip vertybiniai popieriai, pavyzdžiui, įmonių akcijos. Nors įvairios šalys ieško skirtingų būdų, kaip reaguoti į Bitcoin revoliuciją, būtų teisinga sakyti, kad visos šalys pripažįsta, kad vartotojai ir investuotojai reikalauja daugiau laisvės iš bankų, investicinių fondų ir kitų subjektų, kurie jiems nurodo, ką jie gali ir ko negali daryti su savo pinigais.

Apklausos rodo, kad daug daugiau žmonių investuotų į kriptovaliutas, jei žinotų, kur ir kaip įsigyti Bitcoin. Gera žinoti, kad jei pasirinksite tinkamą biržą, prisijungti prie kriptovaliutų revoliucijos bus lengviau ir greičiau nei įsivaizduojate.

Kaip nusipirkti

Susikurkite sąskaitą internetinėje kriptovaliutų biržoje. Šiose svetainėse rasite ne tik pateiktas dabartines kriptovaliutos prekybos kainas, bet ir galėsite jų įsigyti.

Paskyros sukūrimas yra kur kas daugiau nei vartotojo vardo ir slaptažodžio sukūrimas. Geriausiai žinomose biržose jums reikės patvirtinti savo tapatybę, pateikiant valstybės institucijų išduoto asmens tapatybės dokumento kopiją ir galbūt kitus reikalingus dokumentus. Šios „Pažink savo klientą“ taisyklės yra teisiškai privalomos visose Europos svetainėse, kurios atitinka ES BDAR kovos su pinigų plovimu nuostatas. Kai kuriose svetainėse tapatybės patvirtinimas gali trukti kelias dienas ar ilgiau. Supaprastintose svetainėse, tokiose kaip Kriptomat, kurios veikia visoje ES ir visame pasaulyje, supaprastintą procesą galite atlikti vos per kelias minutes.

Kriptomat

Kitame žingsnyje jūs turėsite papildyti savo sąskaitą, kad galėtumėte pirkti ir parduoti Bitcoin valiutą. Įprastai tai galėsite padaryti, naudojant kredito ir debeto korteles, bankinius pavedimus ir grynųjų pinigų pervedimo paslaugas, pvz., „Neteller“ ir „Skrill“. Kredito ir debeto kortelių naudojimas yra saugiausias ir paprasčiausias būdas tai padaryti, tačiau kai kurios biržų svetainės gali užtikrinti ir daugiau skirtingų sąskaitos papildymo būdų.

Vos tik jūsų indėlis pasieks jūsų paskyrą, galėsite įsigyti kriptovaliutos. Priklausomai nuo pasirinktos biržos svetainės, galite peržiūrėti Bitcoin puslapį ir spustelti ant "Pirkti" arba iš meniu pasirinkti "Pirkti" ir pasirinkti Bitcoin iš kriptovaliutų sąrašo. Štai ir viskas – dabar esate Bitcoin pirkimo ekspertas.

Bitcoin kaina gali siekti dešimtis tūkstančių eurų už monetą, tačiau jums nereikia pirkti viso Bitcoin. Priklausomai nuo minimalių pirkimo reikalavimų jūsų pasirinktoje biržoje, galite įsigyti ir tik 50 ar 100 eurų vertės Bitcoin.

Užbaigiant pirkimą, jūs negausite jokios fizinės monetos. Vietoj to, jūsų įsigytas Bitcoin bus perkeliamas į jūsų elektroninį adresą blokų grandinės tinkle, kuris yra Bitcoin techninis pagrindas. Vieną dieną galite pasirinkti įdiegti kriptovaliutų piniginės programinę įrangą, leidžiančią pasiekti blokų grandinę, tačiau dauguma vartotojų mieliau naudojasi kriptovaliutų saugojimo birža, tokia kaip Kriptomat, kuri apsaugo jų kriptovaliutą ir tvarko sudėtingas blokų grandinės operacijas jų vardu.

Įsigijus kriptovaliutos

Įsigiję Bitcoin, galėsite jį naudoti pirkdami. Lėšas savo šalies valiuta galite atsiimti „Bitcoin“ bankomatuose – visame pasaulyje jų yra daugiau nei 26 tūkst. Galite pervesti savo Bitcoin į taupomąją sąskaitą, už kurią mokamos palūkanos. Ten paprastai jums bus pasiūlyta kur kas palankesnė palūkanų norma nei ta, kurią siūlys jūsų vietinis bankas. Žinoma, jūs taip pat galite tiesiog pasilikti savo Bitcoin ir laikyti jį kaip ilgalaikę investiciją.

Bitcoin garsėja savo kainų nepastovumu, todėl jo vertė gali greitai kilti ir kristi. Tai blogos žinios prekiautojams, tačiau Bitcoin davė didelės naudos tiems, kurie į jį žvelgia kaip į ilgalaikę investiciją.

Štai kaip Bitcoin kaina augo bėgant metams. Kainos nurodomos iki spalio 1 d.

Nėra jokios garantijos, kad jūsų įsigyjamas Bitcoin augs tokiu tempu, bet per 10 metų, pasibaigusius 2021 m. birželio 28 d., Bitcoin kaina išaugo 116,41% metiniu augimo tempu, žymiai pralenkdama auksą (1,82%), Nasdaq (17,77 %) ir Standard & Poor 500 (12,33 %).

Atėjus metui parduoti savo Bitcoin, tiesiog grįžkite į savo kriptovaliutų biržą ir parduokite ją mainais į vietinę valiutą. Tuomet galėsite išgryninti valiutą, esančią jūsų sąskaitoje.

Kam laukti?

Vyriausybės ir bankai daugelį metų nežiūrėjo į Bitcoin ir kitas kriptovaliutas rimtai, veikiau kaip į laikiną madą. Galbūt tam įtakos turėjo tai, kad vyriausybė ir finansų institucijos gavo didelį pelną iš savo prekybos, skolinimo ir investavimo monopolio.

Dabar, kai akivaizdu, jog kriptovaliutos nesitraukia, finansų įstaigos skuba pasivyti. Vyriausybės reguliuoja Bitcoin. Kai kurios net svarsto galimybę įvesti nacionalines reguliuojamas elektronines valiutas. Finansų institucijos skuba integruoti kriptovaliutas į savo investicinius pasiūlymus.

Naudojant tokias paprastas biržų platformas kaip Kriptomat, nėra jokios priežasties likti nuošalyje. Vykdykite mažos vertės pirkimus, o gal didelę investiciją. Įsitikinsite, kad tai lengviau, nei įsivaizdavote, o atlygis bus kur kas didesnis. Tokiu būdu galite tapti didžiosios mūsų laikų finansinės revoliucijos dalimi.

Užsakymo nr.: PT_88998191