Apie tai, kuo šie planšetiniai kompiuteriai ypatingi, kaip skiriasi tarpusavyje ir kokių naujų funkcijų juose galima rasti, pasakoja sertifikuotas įrangos sistemų inžinierius Andrej Michailov.

Kompaktiškasis ir dar greitesnis „iPad mini“

Didžiausių pokyčių sulaukė „iPad mini“ modelis su su 8,3 colių „Liquid Retina“ ekranu. Jis išsiskiria viso ekrano dizainu su siauromis kraštinėmis ir subtiliai užapvalintais kampais.

„iPad mini“ su galingu „A15 Bionic“ procesoriumi dabar net 40 proc. greitesnis. Neuroninis variklis „Neural Engine“ užtikrina net du kartus spartesnį mašininį mokymąsi. Naujasis planšetinis kompiuteris leidžia kurti išskirtinį turinį, dirbti su daug resursų reikalaujančiomis programomis, tokiomis kaip „Photoshop“, ir naudoti kitas pažangias naujausias aplikacijas be jokių trikdžių.

Net iki 80 proc. greitesnė grafika leidžia atsiduoti kūrybai, žaisti aukštos grafikos reikalaujančius žaidimus ir mėgautis ypač ryškiu vaizdo turiniu.

Foto: Organizatorių nuotr.

„iPad mini“ modelis sveria vos 293 gramus, todėl jis užims tikrai mažai vietos jūsų kuprinėje ar rankinėje – galėsite jį neštis kartu, kur tik beeitumėte. Toks planšetės dydis patogus tiek skaitymui, tiek naršymui internete, tiek ir vaizdo turinio žiūrėjimui. Be to, įrenginio baterijos tarnavimo laikas siekia iki 10 valandų, todėl juo nepertraukiamai galėsite naudotis kone visą dieną.

Vaizdo skambučiams su kurso draugais, pokalbiams su šeima ir konferencijoms su kolegomis itin svarbi 12 MP itin plataus kampo priekinė kamera su „Center Stage“ funkcija. Ji išlaikys jus ekrano centre, kad ir ką bedarytumėte. Vaizdų fiksavimui pravers 12 MP plataus kampo galinė kamera, o speciali „True Tone Flash“ funkcija padės padaryti geras nuotraukas, net ir esant prastam apšvietimui. Aukštą garso kokybę suteikia įrenginyje integruoti horizontalieji stereogarsiakalbiai.

Tuo tarpu vaizdo ir tekstų ryškumą užtikrina „True Tone“ ekrano prisitaikymo prie aplinkos technologija ir „P3 Wide Color“ plati spalvų gama. Be to, ekranas beveik neatsispindi, todėl tekstas ir vaizdas išlieka ryškus, nepriklausomai nuo aplinkos, kurioje šiuo metu esate.

Foto: Organizatorių nuotr.

Norint išnaudoti visas „iPad mini“ galimybes, rekomenduojama jį naudoti kartu su antros kartos „Apple Pencil“ pieštuku, kuris prie planšetės lengvai prisitvirtina magnetu ir yra įkraunamas belaidžiu būdu. Su juo galėsite greitai ir paprastai žymėtis užrašus, redaguoti dokumentus, piešti ir užfiksuoti įspūdingiausias savo idėjas. Kitiems priedams prijungti ir įrenginiui įkrauti yra skirta „USB-C“ jungtis. Čia taip pat kaip ir naujame „iPad“ modelyje yra palaikomas ir 5G ryšys.

Galimi keturi skirtingų spalvų (rožinės, violetinės, kosminės pilkos, žvaigždžių šviesos) ir dviejų vidinės atminties talpos (64 ir 256 GB) pasirinkimai.

Foto: Organizatorių nuotr.

Atnaujintas ir prieinamiausios kainos „iPad“ – visų poreikiams

Naujieji „iPad“, kaip ir ankstesnės kartos modeliai, išsiskiria aukšta kokybe, dideliu funkcionalumu ir lengvu bei paprastu įrenginio valdymu. Ryškų 10,2 colių „Retina“ ekraną turintis planšetinis kompiuteris ypač universalus – jis idealiai tinka mokslams, studijoms, darbui, žaidimams, skaitymui ar vaizdo įrašų peržiūroms. Įrenginys sveria vos 487 gramus, todėl jį galima visada pasiimti kartu su savimi.

Foto: Organizatorių nuotr.

Planšetėje sukasi galingas „A13 Bionic“ procesorius, kurio dėka viskas veikia dar sparčiau – nuo susirašinėjimo ir naršymo internete iki kelių programų naudojimo vienu metu. Dėl 20 proc. geresnio grafinio vaizdų atkūrimo galima pajusti skirtumą žaidžiant įtraukiančius žaidimus ar dirbant su nuotraukomis ir kitu vaizdo turiniu. Taip pat čia galėsite efektyviai naudotis tokiomis pažangiomis programomis kaip „Adobe Fresco“ ir „Procreate“.

Speciali „True Tone“ technologija užtikrina, kad spalvos ekrane būtų pritaikytos prie aplinkos, kurioje esate. Tokiu būdu parenkamas optimalus ekrano ryškumas ir sumažinamas krūvis akims. Iki 10 valandų veikianti baterija leidžia naudotis įrenginiu beveik visą dieną.

Foto: Organizatorių nuotr.

Patobulėjo ir „iPad“ kameros. Priekinė 12 MP itin plataus kampo kamera pasižymi aukšta vaizdo kokybe ir yra puikiai tinkama asmenukėms arba kelių žmonių grupės nuotraukoms. Taip pat dabar ji turi specialią „Center Stage“ funkciją, kuri visada išlaiko jus centre, net jei vaizdo skambučio metu judate ar vaikštote. Vaizdo skambučiams ir konferencijoms bei garso įrašų perklausymui taip pat bus naudingi kokybiški stereo garsiakalbiai. Galinė 8 MP plataus kampo kamera leis fiksuoti ryškias nuotraukas ir vaizdo įrašus.

„iPad“ galima rinktis iš dviejų spalvų – kosminės pilkos arba sidabrinės ir iš dviejų vidinės talpos dydžių – 64 arba 256 GB. Be to, „iPad“ galima naudotis kartu su pirmos kartos „Apple Pencil“ pieštuku ir „Smart Keyboard“ klaviatūra. Įkrovimui ir priedams prijungti čia skirta „Lightning“ jungtis.

Kiekviename „iPad“ modelyje taip pat rasite jau įdiegtas nuotraukų, žemėlapių, žinučių, naujienų, elektroninio pašto ir interneto naršyklės programas, o „App Store“ internetinėje parduotuvėje galėsite išsirinkti daugybę programėlių savo mėgstamoms veikloms. Galite rinktis tiek nemokamas programėles, tiek mokamas programėles už mėnesinį arba metinį mokestį.

Foto: Organizatorių nuotr.

Kaip ir kituose „Apple“ įrenginiuose daug dėmesio čia skiriama naudotojo privatumui ir duomenų saugumui. Saugiam atpažinimui yra skirta „Touch ID“, o saugiems mokėjimams – „Apple Pay“ funkcija.

„iPad“ taip pat turi naudingą „Screen Time“ funkciją, kuri leidžia tėvams nuotoliniu būdu valdyti vaikų prie ekrano praleidžiamą laiką, jų pasiekiamą turinį ir pasirūpinti jų saugumu. Nuėję į įrenginio nustatymus tėvai gali patikrinti kiek laiko per dieną vaikas naudojasi kompiuteriu ir kokiose aplikacijose praleidžia daugiausiai laiko.

Funkcija „App Limits“ padeda apriboti pasirinktų programėlių naudojimą pamokų metu. Ji leidžia sutartam laikui „užrakinti“ socialinių tinklų, žaidimų ir kitas pramogines aplikacijas tam, kad visas dėmesys būtų skiriamas mokslams ir namų darbams.

Foto: Organizatorių nuotr.

Naujoji „iPadOS 15“ – dar geresnei patirčiai

Abiejuose planšečių modeliuose jau veikia naujoji operacinė sistema „iPadOS 15“. Ji sukurta taip, kad leistų geriausiai išnaudoti „iPad“ įrenginių galimybes. Čia rasite naujų funkcijų kelių užduočių atlikimui vienu metu ir informacijos paieškai bei gerokai patobulintus užrašus.

Naudojant „Share Play“ galėsite bendrauti su draugais ir šeima, „Quick Note“ leis prireikus pasižymėti savo mintis, o išversti pokalbius padės speciali „Translate“ funkcija.

Kiekvienam įsigijusiam pasirinktą „iPad“, puiki dovana – 3 mėnesių vaizdo transliacijų platformos „Apple TV+“ prenumerata.