Jei nusišypsojo sėkmė dirbti moderniame biure, tikriausiai gelbėja jame esanti oro kondicionavimo sistema. Tačiau dabar, COVID-19 pandemijos sąlygomis, dauguma biurus perkėlė į namus. Tik būstų, kuriuose būtų įrengtos šiuolaikinės oro kondicionavimo sistemos, dar palyginti reta, todėl nieko keista, kad dauguma namuose per karščius išgyvena tikrą pragarą.

Tyrimų duomenimis, žmogus geriausiai jaučiasi ir yra darbingiausias, kai aplinkos temperatūra siekia 19–21 °C, o standartiniame bute per kaitrą ji gali pakilti ir gerokai per 30 °C, ypač jei butas viršutiniame aukšte ir langais į pietus. Tvanku iki alpulio, negelbsti nei uždaryti langai, nei užtrauktos naktinės užuolaidos ar nuleistos žaliuzės, nei nuolat keičiami šalto vandens kompresai. Produktyvumo – nulis, pavojus sveikatai – didžiulis.

Foto: Organizatorių nuotr.

Sinoptikai prognozuoja vis naujas karščio bangas, tad anksčiau ar vėliau teks spręsti, ką daryti ir kaip gelbėtis nuo kankinamos kaitros.

„Patalpos mikroklimatas labai svarbus, nuo jo priklauso, ar gerai jausimės, išliksime produktyvūs. Deja, dažnai žmonės bando sutaupyti, todėl priima neefektyvius sprendimus – perka vėjelį, kuris tiesiog cirkuliuoja orą, arba palyginti brangų, tačiau tobulo mikroklimato nesukuriantį pastatomą oro kondicionierių be lauko bloko“, – sako Margarita Abraitė, „Samsung Electronics Baltics“ ŠVOK (šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo) produktų grupės vadovė Baltijos šalims.

Palankiausią patalpų mikroklimatą sukuria nuolat veikiantys oro kondicionieriai, naudojantys lauko orą. Tačiau ir šiuo atveju reikia pabrėžti: toli gražu ne visi. Be to, daugelis tokių produktų gali suvartoti palyginti daug elektros energijos, teršti atmosferą ir kelti erzinantį triukšmą.

Foto: Organizatorių nuotr.

Atsižvelgdama į tai, bendrovė „Samsung Electronics“ nuolat kuria ir tobulina energiją taupančius įrenginius, kurie nekenkia aplinkai. Vieni iš tokių yra naujos kartos oro kondicionieriai „Samsung Wind-Free™“ su „Digital Inverter Boost“ kompresorių technologija.

Tobulas namų mikroklimatas be tiesioginio šalto oro pūtimo

„Mes, „Samsung Climate Solutions“, fokusuojame dėmesį į tobulą namų mikroklimatą, todėl nemalonų žodį „šaldymas“ keičiame į kur kas priimtinesnį – „vėsinimas“, – paaiškina technologijos „Wind-Free™“ esmę M. Abraitė.

„Samsung“ oro kondicionieriai sukurti su ta pačia naujovių ir kokybės aistra, kuri padėjo šiam prekių ženklui įsitvirtinti prekių ženklų kūrimo ir vertinimo kompanijos „Interbrand“ skelbiamame pirmajame geriausiųjų prekių ženklų penketuke, todėl yra labai vertinami visame pasaulyje. Kompanija ir toliau daug investuoja į mokslinius tyrimus, našumo bandymus bei kokybės kontrolę, kad rinkai pateiktų inovatyvias aukščiausios kokybės oro kondicionavimo sistemas.

„Samsung Climate Solutions“ pirmieji pasaulyje pasiūlė tobulo namų mikroklimato produktą be tiesioginio šalto oro pūtimo. Būtent tai leidžia išvengti nemalonių šalto oro gūsių ir peršalimų“, – sako „Samsung Electronics Baltics“ ŠVOK produktų grupės vadovė Baltijos šalims.

Foto: Organizatorių nuotr.

Nepertraukiamai ir tolygiai maloniai vėsina

Naudojant įprastus oro kondicionierius dažnai būna, kad, patalpoje pasiekus norimą temperatūrą, nuolat iš jų vidinio bloko pučiantis šaltas oras tampa nebemalonus. Jei jis pučia tiesiogiai, gali net sutrikdyti kvėpavimo organų veiklą, ypač vaikams ir asmenims, kurie ir šiaip jau linkę į tokius susirgimus.

„Oro kondicionieriuose „Samsung Wind-Free™“ su inverterio technologija įdiegtas unikalus sprendimas: per daugiau kaip 20 tūkstančių mikroskylučių vėsus oras lėtai ir tolygiai paskirstomas visoje patalpoje nesukeliant nemalonaus šalčio pojūčio, taigi išvengiant ir kvėpavimo organų sutrikimų“, – paaiškina M. Abraitė.

Be to, šiuose oro kondicionieriuose yra „Auto Swing“ funkcija, todėl vėsus oras automatiškai sklaidomas į visas puses – ne tik aukštyn ir žemyn, bet ir iš kairės į dešinę. Tai garantuoja, kad patalpa bus maloniai vėsinama iki pat tolimiausio kampučio.

Temperatūros valdymo funkcija „Wind-Free™ Cooling“ padeda sukurti idealų mikroklimatą miegui – nejausdamas nemalonaus šalto oro srauto, greitai užmigs, kietai miegos ir žvalus pabus tiek suaugęs žmogus, tiek kūdikis.

Ne tik neskleidžia triukšmo, bet ir slopina triukšmą iš aplinkos

Senesnės kartos, neinverterinių, oro kondicionierių kompresoriai kas kiek laiko įsijungia ir išsijungia, todėl kelia palyginti didelį triukšmą.

Oro kondicionieriaus „Samsung Wind-Free™“ kompresorius su technologija „Digital Inverter Boost“ veikia nuolat. Jis generuoja galingą oro srautą, tačiau jame įdiegtas pažangus garso slopintuvas „Twin Tube“, todėl, net ir dirbdamas dideliu greičiu, toks oro kondicionierius veikia tikrai tyliai ir netgi sumažina aplinkos triukšmą.

Nustatytas minimaliu režimu, įrenginys skleidžia vos 24 decibelų garsą, kuris yra tylesnis net ir už šnabždesį. Kaip tik dėl to „Samsung Wind-Free™“ idealiai tinka ir toms patalpoms, kuriose miegate, ilsitės ar dirbate.

Greitai atvėsina, nesukelia temperatūros svyravimų ir dar valo orą

Inverterinis oro kondicionierius su „Wind-Free™“ funkcija ir „Digital Inverter Boost“ kompresorių technologija užtikrina kone perpus greitesnį patalpos atvėsinimą iki norimos temperatūros ir reikiamos temperatūros palaikymą.

Foto: Organizatorių nuotr.

Be to, pasirinkę „Samsung Wind-Free™“ su elektrostatiniu PM1.0 filtru, džiaugsitės ne tik gaiviu, bet ir švariu oru, nes šis filtras sulaiko ypač smulkias (iki 0,3 μm) dulkes ir išnaikina elektrostatiniu nusodintuvu sugautas tam tikrų rūšių bakterijas.

Galimi ir kitokie filtrai. Taip pat svarbu pabrėžti, kad šiuose oro kondicionieriuose įdiegta automatinio išsivalymo funkcija, ir tai padeda išvengti kenksmingų bakterijų kaupimosi bei nemalonių kvapų.

Automatiškai keičia režimą ir gali būti valdomi per nuotolį

„Oro kondicionieriuose „Samsung Wind-Free™“ įdiegta dirbtinio intelekto (AI) funkcija pakelia vėsinimą į naują komforto lygį: dirbtinis intelektas analizuoja patalpos sąlygas bei naudojimo pobūdį ir automatiškai pasiūlo temperatūros korekciją“, – akcentuoja M. Abraitė.

Novatoriškos technologijos judesio jutikliai nustato, yra kas nors ar nieko nėra patalpoje, ir pagal tai oro kondicionierius automatiškai atitinkamai keičia veikimo režimą – dirba didesniu arba mažesniu pajėgumu. Be to, dirbtinis intelektas prisimena ankstesnius nustatymus, pavyzdžiui, veikimo laiką, lauko ir nustatytos kambario temperatūros santykį, todėl nereikia kaskart iš naujo įvesti tokių pačių nustatymų.

Jūs netgi galite pasakyti dirbtinio intelekto sistemai, ko norite, ir ji tai padarys. Net pasiūlys geriausius nustatymus. Tiesa, bent jau kol kas ji nesupranta lietuviškai – teks kreiptis anglų, prancūzų, vokiečių, italų ar ispanų kalba.

Oro kondicionieriuose „Samsung Wind-Free™“ integruotas Wi-Fi, todėl juos galite valdyti nuotoliniu būdu, reikia tik įsidiegti „Android“ ir „iOS“ įrenginiams pritaikytą programėlę „SmartThings“. Naudodamiesi šia programėle, vos vienu prisilietimu galėsite savo namų temperatūrą kontroliuoti bet kada ir iš bet kur.

Foto: Organizatorių nuotr.

Taupo energiją, tausoja aplinką, yra patvarūs ir ilgaamžiai

Neinverterinių oro kondicionierių kompresoriai kaskart įsijungę suvartoja daug energijos, kol pasiekia reikiamą temperatūrą. „WindFree ™“ funkcija ir „Digital Inverter Boost“ kompresorių technologija leidžia oro kondicionieriui savarankiškai koreguoti apsisukimų per minutę skaičių ir efektyviausiai vartoti energiją, tad tobulą mikroklimatą namuose sukursite nesijaudindami dėl sąskaitos už elektrą.

Be to, kai lauke ne per karšta, galite naudoti ECO režimą ir taip dar labiau sumažinti energijos sąnaudas.

Ne mažiau svarbu ir tai, kad „Samsung“ oro kondicionieriai gaminami iš patvarių ir korozijai bei nepalankiai lauko temperatūrai atsparių medžiagų. Visos dalys yra tobulai sinchronizuotos, kad įrenginys veiktų be trikdžių daug metų.

Foto: Organizatorių nuotr.

„Jei norite sukurti tobulą namų mikroklimatą, rinkitės kokybišką produktą, kuris ilgai išliktų efektyvus. Jūs perkate įrenginį 5–7, o gal ir 10-čiai metų, tad šiuo atveju bandyti sutaupyti – ne pats geriausias sprendimas“, – pataria M. Abraitė, „Samsung Electronics Baltics“ ŠVOK produktų grupės vadovė Baltijos šalims ir atkreipia dėmesį, kad esant didelei oro kondicionierių paklausai dažnai susiduriama su įrangos tiekimo problemomis. Samsung investuoja ne tik į inovatyvias technologijas, tačiau ir į tiekimo grandinės valdymą, taip užtikrinant nenutrūkstamą oro kondicionavimo įrangos tiekimą.

Taip, inverteriniai oro kondicionieriai brangesni, tačiau tai yra puiki investicija į savo sveikatą, darbo našumą, savijautą ir komfortą. Juo labiau kad mokslininkai šykšti optimistinių prognozių: dėl globalaus atšilimo ir karščio, ir šalčio bangų tik daugės.