„M1“ lustas savyje talpina visus svarbiausius kompiuterio elementus – centrinį ir grafikos procesorius, atmintį, neuroninį variklį, vaizdo signalo procesorių, jungčių valdiklį ir dar daugiau. Tai leido visiškai atnaujinti „iMac“ stacionarių kompiuterių dizainą. Lusto dėka dabar jie ne tik daug greitesni, bet ir daug plonesni, todėl atrodys įspūdingai ant bet kurio namų ar darbo stalo“, – privalumus vardino Andrej Michailov, sertifikuotas „Apple“ įrangos sistemų inžinierius.

„iMac“ kompiuterių modeliai yra puikus pasirinkimas namams, šeimai, moksleiviams, studentams ir kokybiškam bei produktyviam darbui, kai reikalingas didelis kompiuterio ekranas. Dėl greičio ir aukštos grafikos jį įvertins ir žaidimų mėgėjai. Ryškus ekranas leis žiūrėti aukščiausios raiškos filmus, redaguoti nuotraukas, o atnaujinti garsiakalbiai, mikrofonai ir priekinė kamera bus ypač naudingi virtualiems susitikimams ir skambučiams.

iMac

Išskirtinis spalvingas dizainas ir derantys priedai

Kone didžiausia „iMac“ naujiena – net septynios ryškios spalvos. 24 colių, keturias jungtis turintį kompiuterį dabar galima rinktis iš mėlynos, žalios, rožinės, pilkos, geltonos, oranžinės ir violetinės spalvų. Modelį su dviem jungtimis galima rinktis iš keturių spalvų – mėlynos, žalios, rožinės ir pilkos. Spalvą pakeitė ne tik kompiuterio korpusas, bet ir jį lydintys aksesuarai – „Magic Keyboard“ klaviatūra, jutiklinis kilimėlis „Trackpad“ ir „Magic Mouse“ pelė. Jie dabar idealiai dera tarpusavyje.

Pirmą kartą „iMac“ klaviatūroje atsiranda „Touch ID“ funkcija saugiam identifikavimui, įrenginio atrakinimui, pirkiniams ir atsisiuntimams. Klaviatūrą taip pat papildė nauji „Spotlight“ paieškos, „Dictation“ diktavimo, „Do Not Disturb“ netrukdyti ir „Emoji“ jaustukų mygtukai.

iMac

„iMac“ dar niekada nebuvo toks plonas ir lengvas – dabar jis užima labai mažai vietos, tad stalas visuomet atrodys tvarkingas. Grakštus stovas, magnetais prisitvirtinanti maitinimo jungtis, priderintos spalvos austas kabelis ir nedidelis įkroviklis – visos detalės apgalvotos taip, kad būtų išlaikytas „Apple“ įrenginiams būdingas minimalizmas ir estetika.

Naująjį, 24 colių „iMac“ galima rinktis su dviem „Thunderbolt“ / USB 4 jungtimis arba su keturiomis jungtimis – dviem Thunderbolt“ / USB 4 ir dviem „USB 3” jungtimis. Kuo daugiau jungčių, tuo daugiau galimybių prie kompiuterio prijungti papildomus įrenginius – išorinius diskus, monitorius ir kita.

Geriausia visų laikų „Mac“ kamera, mikrofonai ir garsiakalbiai vaizdo skambučiams

Atsižvelgiant į vartotojų poreikius ir pasikeitusias bendravimo priemones, šiame „iMac“ modelyje buvo skirta dar daugiau dėmesio priekinės kameros, garsiakalbių ir mikrofonų kokybei. 1080 P raiškos „FaceTime HD“ kamera užtikrins dvigubai geresnės rezoliucijos vaizdo skambučius. Nesvarbu ar skambinsite aptarti darbo reikalus su kolegomis, ar tiesiog norėsite pasikalbėti su šeima ir draugais, naujas pažangus vaizdo signalo procesorius (angl. Image Signal Processor, ISP) pasirūpins, kad jūsų atvaizdas ekrane būtų ryškus ir kokybiškas.

iMac

Skambučiams ir garso įrašams skirtas trijų studijos lygių mikrofonų masyvas garantuos, kad kiti pokalbio dalyviai jus girdės aiškiai ir garsiai. Speciali technologija blokuoja pašalinį aplinkos triukšmą tam, kad geriausiai girdėtųsi jūsų balsas.

Muzikai, pokalbiams, virtualiems susitikimams ir vakarėliams, filmams ir serialams kompiuteryje įrengta įspūdinga šešių garsiakalbių garso sistema. Subalansuotas erdvinis garsas leis mėgautis, kad ir ko beklausytumėte.

Ypač ryškus ir detalus „Retina“ ekranas

24 colių įstrižainės ekranas – optimalus tarpinis variantas tarp ankstesnių 21,5 ir 27 colių modelių. Ryškiaspalvis 4,5 K raiškos „Retina“ ekranas išsiskiria ypatingu detalumu ir 500 nitų ryškumu. Ekrane atkuriama daugiau nei milijardas spalvų, o speciali antirefleksinė ekrano danga nevargina akių skaitant ar dirbant kompiuteriu.

iMac

Tam, kad vaizdai ekrane būtų natūralesni ir lengviau matomi, „True Tone“ technologija automatiškai pritaiko ekrano spalvas prie jūsų apšvietimo. Tad žiūrėdami laidas ir filmus, skaitydami, žaisdami, ruošdami prezentacijas ar tvarkydami nuotraukas visus vaizdus matysite ypač detaliai, tikroviškai ir ryškiai.

„M1“ ir „MacOS Big Sur“ draugystė

Sujungus galingiausią iki šiol „M1“ lustą ir pažangiausią operacinę sistemą „MacOS Big Sur“, kompiuterio greitis ir našumas žymiai padidėjo. Centrinis procesorius dabar veikia 85 proc. greičiau, o grafikos procesorius dvigubai greičiau nei ankstesniuose standartiniuose 21,5 colių „iMac“ modeliuose.

Šį pokytį pastebėsite atlikdami kasdienius darbus, naršydami internete, dirbdami sudėtingose programose, redaguodami vaizdo turinį ar vykdydami kitas užduotis. Tokios programavimo, grafinio dizaino, iliustravimo ir nuotraukų redagavimo programos kaip „Xcode“, „Affinity Photo“, „Adobe Lightroom“ ar „Vectornator“ veikia lengvai ir sklandžiai, be jokių trukdžių.

iMac

Be to, net ir dirbdamas su didžiuliais krūviais, kompiuteris išlieka vėsus ir veikia labai tyliai.

Bendros ekosistemos privalumai

Stacionarūs „iMac“ kompiuteriai dabar turi didžiulį aplikacijų pasirinkimą. „M1“ lusto dėka, pamėgtomis „iPhone“ ir „iPad“ programomis dabar galite naudotis ir „iMac“ kompiuteriuose.

Vieninga „Apple“ įrenginių ekosistema dar labiau išplečia jų galimybes. Kartu naudojant „iMac“ ir „iPhone“ daugelį užduočių galima atlikti dar paprasčiau. Įrenginių tęstinumo funkcijos ne tik sutaupo daug laiko, bet ir yra labai patogios naudoti. Jos leidžia išvengti „šokinėjimo“ tarp skirtingų prietaisų ir dalinasi svarbia informacija tarpusavyje.

iMac

Pavyzdžiui, visi skambučiai ir žinutės ateina ir į „iMac“, todėl atsakyti ar atsiliepti galite tuo įrenginiu, prie kurio tuo metu dirbate. „AirDrop“ padeda greitai dalintis nuotraukomis, nuorodomis, vaizdo įrašais ir kitais failais tarp savo įrenginių. O „Universal Clipboard“ funkcija leidžia kopijuoti tekstus, paveikslėlius ir nuotraukas savo „iPhone“ telefone ir tada juos įklijuoti tiesiai į „iMac“.

Naujasis, vos 11,5 mm storio korpusą turintis, efektyviu energijos sunaudojimu ir dideliu našumu pasižymintis „iMac“ visais šiais ekosistemos privalumais gali naudotis dar sparčiau ir paprasčiau nei iki šiol.