„Bang & Olufsen“ buvo įkurta 1925 m. lapkritį ir pernai šventė 95 metų jubiliejų. „Bang & Olufsen“ yra viena iš labiausiai gerbiamų šių dienų buitinės garso technikos gamintojų. Bendrovė turi firminių parduotuvių visame pasaulyje, kad žmonės, kurie žino ir vertina garso ir dizaino svarbą, galėtų įsigyti prestižinės Danijos gamintojos įrangos. O prieš 95 metus viskas prasidėjo nuo dviejų jaunų ir entuziastingų elektros inžinierių Peterio Bango ir Svendo Olufseno, kurie savo pirmuosius išradimus sukūrė kaimo namo palėpėje.

Foto: Organizatorių nuotr.
Foto: Organizatorių nuotr.
Foto: Organizatorių nuotr.

Net pirmieji „Bang & Olufsen“ produktai buvo novatoriški. Jie panaudojo namų baldų stilių ir interjero detales – šiuolaikiniame dizaino pasaulyje tai vadinama plačiai vartojamu terminu „skeuomorph“, tačiau tuo metu tai buvo naujovė. Todėl galima sakyti, kad pirmieji bendrovės radijo imtuvai nebuvo tik kvadratinės dėžės, o teikė malonumą ir akims. Bangas ir Olufsenas manė, kad jų gaminiai turėtų būti malonūs klausai ir akiai, be to, turėtų sukelti malonius lytėjimo pojūčius, pavyzdžiui, prilietus radijo bangų valdymo svirtį. Tokį požiūrį į dizainą įmonė išlaikė iki šiol.

Foto: Organizatorių nuotr.

Verslas toliau augo ir klestėjo, o 1939 m. Bangas ir Olufsenas sukūrė radijo imtuvą „Beolit“. Vėliau atsirado „Beo“ priedėlis, naudojamas įvairiose gaminių serijose – nuo brangiausių „BeoVision“ televizorių iki prieinamų „BeoPlay“ ausinių, kurias bendrovė gamina iki šiol.

Foto: Organizatorių nuotr.

Įmonės prioritetu tapo garsas. „Bang & Olufsen“ sukūrė garso įrašymo sistemą – ji buvo naudojama kino pramonėje. Bendrovės garsintuvai imti naudoti kariuomenės transporto priemonėse ir cirke. Garsusis radijo aparatas „Beolit 39“ su bakelito korpusu yra puikus laikotarpio, kai patrauklus dizainas buvo derinamas su nepriekaištinga garso kokybe, pavyzdys.

Foto: Organizatorių nuotr.

Pažymėtina, kad tarp „Bang & Olufsen“ gerbėjų buvo pats Steve'as Jobsas! Kol „Apple“ nepadarė aliuminio konstrukcijos madingos plataus vartojimo elektronikos prekių srityje, „Bang & Olufsen“ buvo pirma įmonė, aukščiausios kokybės dizainui naudojusi metalą. Jobsas dažnai žavėjosi Danijos įmonės gaminiais ir teigė, kad kuriant „iPod“ bendrovę „Apple“ įkvėpė „Bang & Olufsen“. „Apple“ grotuvo dizaino pagrindu tapo belaidis telefonas „BeoCom 6000“, kurį sukūrė Henrikas Sørigas Thomsenas. Jis panaudojo intuityviai valdomą žiedinę navigaciją, kad galėtų greitai pasiekti praktines funkcijas, pavyzdžiui, telefonų knygą. Nuo tada „Bang & Olufsen“ savo technologijose jau dešimtmečius naudoja žiedinę navigaciją.

Foto: Organizatorių nuotr.

Kitų bendrovių dizaineriai bandė pasivyti „Bang & Olufsen“, dažnai kopijuodami ar naudodami danišką stilių savo gaminiuose. Nors konkurencija šiomis dienomis nuožmesnė, „Bang & Olufsen“ tebegamina naujoviškus gaminius, kurie atitinka aukštus dizaino standartus, ir vis dar remiasi garsu.

Foto: Organizatorių nuotr.

Pavyzdžiui, „Beoplay H9“ ant galvos dedamose belaidėse ausinėse su triukšmo slopinimo sistema puikiai dera estetika ir darbinės savybės – nuo aliuminio korpuso iki keičiamųjų odinių ausinių pagalvėlių. „Beoplay H9“ laikomas patirties, kurią „Bang & Olufsen“ sukaupė per beveik šimtmetį darbo, esme (kvintesencija). Ausinėse yra aliuminio, nerūdijančiojo plieno ir polimerų, kad korpusas būtų lengvas ir tvarus, o komfortas ausines dėvint ilgesnį laiką – kuo didesnis. Specialiai naudoti ilgą laiką sukurtos belaidės ausinės turi penkias garso nuostatas, kurias galima valdyti „Bang & Olufsen“ programėlėje. Pasinerkite į švarius muzikos garsus ar kerinčią tylą ir kurkite savo garsų peizažą.

Foto: Organizatorių nuotr.

Aktyviam gyvenimo būdui „Bang & Olufsen“ sukūrė trečios kartos „Beoplay E8“ belaides ausines, kurios išsiskiria autonomija, aukščiausios kokybės dizainu ir krištolo skaidrumo garsu. Garso inžinieriai suderino ausines taip, kad garsas skambėtų kuo švariau. Savo ruožtu skaidrumo režimas vienu judesiu (spragtelėjimu) padeda persijungti į supančius garsus.

Tie, kurie nori atsipalaiduoti draugų rate, įvertins antrosios kartos „Beosound A1“ vandeniui atsparią belaidį garsintuvą. Šis garsintuvas gali groti ilgą laiką, išsiskiria visiškai nepralaidžiu vandeniui korpusu, integruotuoju balso pagelbikliu ir galingu garsu. Rafinuotas ir kompaktiškas „Beosound A1“ dizainas pasižymi geriausiomis savybėmis, kokias šiuo metu galima rasti muzikos pasaulyje. Išgrynintas ir visa apimantis „True360“ skambesys šį garsintuvą paverčia nepamainomu kompanionu kiekviename vakarėlyje. Daugialypio ryšio funkcija leidžia valdyti garsintuvą iš dviejų įrenginių vienu metu. Tvarus garsintuvo korpusas yra visiškai atsparus smėliui ir dulkėms. Nuo paplūdimio iki vonios kambario – muzika skambės visur, kur jį pasiimsite.

Foto: Organizatorių nuotr.

„Pirmąjį mūsų garsintuvą A1 vartotojai pamėgo dėl minimalistinio dizaino, mobilumo, galingo garso ir galimybės kalbėti su draugais ir šeima per garsiakalbį. Naujasis „Beosound A1“ garsintuvas pasižymi tomis pačiomis savybėmis, bet jo lygis jau kitas“, – sako Christopheris Ostergardas Poulsenas, „Bang & Olufsen“ produktų plėtros viceprezidentas.

Visi nauji gaminiai kuriami pagal unikalią formulę, išrastą beveik prieš 100 metų – tai aukščiausios klasės dizainas, kokybiška konstrukcija ir išgrynintas garsas. Šias savybes įvertino galybė melomanų visame pasaulyje. Prisijunkite prie danų stebuklo „Bang & Olufsen“ ir jūs!

„Bang & Olufsen“ gaminių galima įsigyti įgaliotųjų partnerių parduotuvėse.