„Pasaulinei pandemijai smogus, visos kasdienės mūsų veiklos kone pernakt turėjo persikelti į internetinę erdvę, o praėjus metams matomas akivaizdus kibernetinių atakų skaičiaus augimas. Nesiimti veiksmų ir sakyti, jog viskas gerai, tiesiog nebegalime, būtent dėl to ir buvo įkurtas Kibernetinių technologijų centras. Centras imsis nuolatinio žmonių švietimo kibernetinio saugumo srityje, nes tikime, kad švietimas yra pagrindinis ginklas prieš vis augantį kibernetinių atakų skaičių. Taip pat tikimės prisidėti prie kvalifikuotų specialistų skaičiaus augimo Lietuvoje, nes žmogiškoji klaida vis dar yra pagrindinė kibernetinių atakų kaltininkė”, – sako kibernetinio saugumo mokslų daktaras ir šio centro vadovas Jeff Teo.

LCC tarptautinio universiteto Kibernetinių technologijų centras rūpinsis kibernetinio saugumo mokymų organizavimu. Šiuo metu universitete yra siūloma intensyvi 12 savaičių arba ištęstinė 24 savaičių mokymo programa, apimanti tiek teorinių, tiek praktinių žinių ir įgūdžių kibernetinio saugumo srityje ugdymą. Ši kibernetinio saugumo mokymų programa yra skirta tiek norintiems persikvalifikuoti, tiek tiems, kurie siekia kelti kvalifikaciją kibernetinio saugumo srityje.

Kibernetinių technologijų centras taip pat organizuoja ir vienos dienos asmeninio tobulėjimo kibernetinio saugumo srityje mokymus. Jų metu dalyviai supažindinami su pagrindinėmis kibernetinėmis grėsmėmis ir priemonėmis, kurios padeda kovoti su iškilusiomis kibernetinio saugumo grėsmėmis.

Asociatyvi nuotr.

Vienas iš centro tikslų – nemokami edukaciniai renginiai ir mėnesiniai seminarai kibernetinio saugumo temomis visuomenei. Pirmasis virtualus seminaras yra planuojamas gegužės 7 dieną 16 val., jame bus kalbama apie skaitmeninės valiutos „Digital Yuan” galimybes, poveikį bei reikšmę, bus diskutuojama apie galimus tokios valiutos iššūkius, susijusius su jos naudojimu.

Kibernetinių technologijų centro vadovo pareigas eis dr. Jeff Teo, kuris šioje srityje specializuojasi jau 15 metų. Su Fulbright mokslininkų programa dėstyti į LCC tarptautinį universitetą 2020-aisiais atvykęs kibernetinio saugumo mokslų daktaras vadovavo Bluefield koledžo kibernetinio saugumo katedrai. Nuo 2004 rugpjūčio iki 2017 pavasario profesorius dėstė kibernetinį saugumą Mentreat‘o koledže. Kaip vienas pažangiausių darbuotojų, jis sukūrė ir pradėjo kibernetinio saugumo bakalauro studijų programą – tai pirmoji tokia programa tarp privačių koledžų ir universitetų Šiaurės Karolinos valstijoje. Pasikliaudama dr. J. Teo vadovavimu ir vizija, ši įstaiga tapo pirmuoju CCCU universitetu, gavusiu Nacionalinio saugumo agentūros (angl. National Security Agency) Vietos saugumo departamento (angl. Department of Homeland Security) Nacionalinio kibernetinės apsaugos aukščiausio lygio akademinio centro (angl. National Center of Academic Excelence in Cyber Defense) vardą.

Užsakymo nr.: PT_87037789