Kasmet milijonų turistų iš viso pasaulio sulaukianti amžinos vasaros šalis itin pamėgta ir Lietuvos keliautojų – čia jie atvyksta ilsėtis balto smėlio paplūdimiuose ir tyrinėti vieną seniausių bei paslaptingiausių civilizacijų. Pasaulyje įsibėgėjus vakcinacijai ir atsigaunant kelionių sektoriui, lietuviai planuoja keliones šia kryptimi, kurioje balandžio mėnesį oro temperatūra siekia net 28 laipsnius.

Jei jau planuojate būsimas atostogas, kelionių organizatorius „Novaturas“ rekomenduoja susipažinti su Egipto privalumais – patogumais ir nuotykiais visai šeimai, įspūdinga architektūra, tūkstantmečius menančia kultūra bei galimybėmis poilsiui.

Hurganda
Foto: Despositphotos

Hurgada – nuolat augantis kontrastų miestas

Pirmiausia, didžiausiu Egipto pranašumu keliautojams tampa užtikrintas komfortas ir saugumas. Po ilgos žiemos ir lėtai šylančio oro pavasarį pailsėti Egipte labiausiai traukia prie Raudonosios jūros krantų įsikūrę ir aukšto lygio aptarnavimu pasižymintys kurortai. Vienas populiariausių šios šalies kurortinių regionų – Hurgada. Tai kone svarbiausias turizmo centras, išaugęs iš mažo žvejų miestelio ir nuo šalies sostinės Kairo nutolęs apie 450 km. Pagal viešbučių skaičių Hurgada yra vienas pirmaujančių kurortų pasaulyje – jau dabar jo pajūryje veikia daugiau kaip 200 kiekvieno keliautojo poreikius pildančių viešbučių, o miestas ir toliau plečiasi.

Hurganda
Foto: Despositphotos

Hurgadą sudaro trys centrai. Pirmasis, Sakala, kadaise buvo žvejų kaimelis, o šiuo metu tapo populiariausia turistų lankymosi vieta su daugybe viešbučių, vietinių restoranėlių ir parduotuvių, kur gausu juvelyrinių, odos gaminių ir suvenyrų. Antrasis centras – El Daharas, vadinamas autentiškiausia miesto dalimi, kuri geriausiai atspindi vietinį savitumą. Čia galima aplankyti vietinių gyvenamuosius rajoninus, pagrindines mečetes bei nesibaigiančius gatvių turgus. Trečiasis centras – neseniai išaugęs šiuolaikiškas Viladž Roudas (Village Road) su net 5 kilometrus besitęsiančia pėsčiųjų alėja, kurioje apstu viešbučių, parduotuvių, kavinių ir barų.

Kurortuose – ir poilsis, ir aktyvus laisvalaikis

Hurgados regione išsidėstę jaukūs kurortai, kurių kiekvienas išsiskiria savitu žavesiu ir galimybėmis atpalaiduojančiam poilsiui. Pavyzdžiui, Makadi Bėjaus įlanka pasižymi puikiais smėlio paplūdimiais ir nuostabiu koraliniu rifu. Šioje kurortinėje zonoje įsikūrę tik prabangiausi viešbučiai, itin mėgstami komfortiško ir ramaus poilsio mėgėjų. Makadi Bėjaus įlankos viešbučiams būdinga graži žalia aplinka, tradicinio arabiško stiliaus architektūra ir aukštos klasės aptarnavimas. Viešbučiai įsikūrę neapgyvendintoje pakrantės dalyje, tad čia nėra miestui būdingo triukšmo.

Norintys pailsėti Egipto lankytojai neretai renkasi ir kurortą El Guna laikomą madingiausiu, elegantiškiausiu, moderniausiu kurortu Raudonosios jūros pakrantėje. Čia žavi dirbtiniai kanalai, lagūnos, įlankos, žaliuojantys ir žydintys augalai. El Gunos viešbučiams būdingas išskirtinis stilius. Dažniausiai tai neaukšti vasarnamių tipo viešbučiai, sujungti tilteliais. Į namelius keliautojai atplukdomi kanalais plaukiojančiomis valtimis. Todėl šis kurortas dar vadinamas Raudonosios jūros Venecija ir net įgijo paties draugiškiausio aplinkai Egipto kurorto titulą. Įdomu tai, kad visi viešbučiai čia turi bendrą pramogų infrastruktūrą – po kurortą galima nemokamai keliauti mikroautobusiukais ir valtimis.

Tačiau Hurgados kurortuose laukia ne tik ramus bei atpalaiduojantis poilsis, bet ir aktyvios pramogos visai šeimai. Pavyzdžiui, El Gunoje galima rasti ir atokesnių paplūdimių, ir už kurorto nusidriekusią dykumą, ir žavintį spalvingą povandeninį pasaulį su paskendusiais laivais, leistis į povandeniniai plaukiojimus, išbandyti jėgos aitvarų ir burlenčių sporto galimybes, golfo laukus, ekskursijas, pramogas, aukščiausios klasės restoranus ir naktinį gyvenimą.


Makadi
Foto: Despositphotos

Vandens sporto mėgėjai neretai renkasi Soma Bėjaus kurortą. Tai nauja perspektyvi turistinė zona, kurioje anksčiau driekėsi negyvenama dykuma, o investuotojus viliojo švari jūra, nuostabūs smėlio paplūdimiai, povandeninio pasaulio grožis ir ramybė. Soma Bėjaus kurortinėje zonoje įsikūrę tik 4 ir 5 žvaigždučių viešbučiai. Ši kurortinė zona išsiskiria tuo, kad aplink nėra jokių artimų gyvenviečių, tik dykumos. Šį kurortą dėl tinkamų oro sąlygų pamėgo jėgos aitvarų ir burlenčių sporto mėgėjai. 2001 metais čia buvo atidarytas 18 duobučių tarptautinės klasės Cascades golfo aikštynas, tad poilsį Soma Bėjaus kurorte dažnai renkasi ir golfo mėgėjai.

El Guna
Foto: Despositphotos

Nuotykiai ir kultūra eina koja kojon

Ištyrinėjus Hurgados apylinkes, Egiptas keliautojams siūlo ir kitą turtingą kultūrinę patirtį, apimančią tūkstančius metų siekiančią istoriją ir senas tradicijas. Čia galima tarsi keliauti laiku atgal: tyrinėti senovės Egipto šventyklas, kapus ir kitus paminklus, apsilankyti muziejuose, kuriuose eksponuojami tūkstančiai senovinių dirbinių, o tarp jų ir senovės imperatorių biustai, sarkofagai bei mumijos.

Egiptas
Foto: Despositphotos

Egipto kultūra alsuoja net tik senoviniai protėvių architektūros palikimai. Vietinių gyvenimą padės pajusti pasivaikščiojimas po senovinį turgų, kuriame susilieja prieskonių, kaljanų tabako, arbatos kvapai. Būtina paragauti ir tradicinio maisto – įvairių mėsos ir pupelių patiekalų, įdarytų vynmedžių lapų, kebabų ir baklavos.

Dahabas
Foto: Despositphotos

Kultūrinis Egipto pasaulis persipina su nuotykiais, susijusiais su smėlėta dykuma ir jūros malonumais. Po dykumą galima ne tik pasivažinėti keturračiais ar pajodinėti ant kupranugarių, bet ir stovyklauti su vietiniais, leistis į žygius, kopinėti kalnais. Tuo tarpu vandens pramogų mėgėjai gali pažinti povandeninį pasaulį nardydami ir atrasdami nuo Kleopatros laikų likusius griuvėsius jūros dugne.

Ką svarbu žinoti prieš keliaujant į Egiptą?

Saugios atostogos Egipte prasideda nuo draudimo. „Novaturas“ rekomenduoja vykstantiems įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant koronavirusą, gydymo išlaidas. Egipto Vyriausybė rūpinasi savo šalies svečiais – karantino metu dengia apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas, o esant poreikiui ir gydymą valstybinėse ligoninėse. Taip pat svarbu 72 val. prieš skrydį atlikti COVID-19 testą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą. Egipto Vyriausybė ne tik dengia karantino metu apgyvendinimo bei maitinimo išlaidas, bet ir nemokamai tiria dėl COVID-19.

Gizos piramidės
Foto: Despositphotos

Keliaujant Egipte šiuo metu turistų prašoma laikytis saugaus atstumo ir dėvėti kaukes uždarose erdvėse bei viešajame transporte. Paplūdimiuose ir atvirose erdvėse kaukių dėvėti nereikia. Keliaujančiais su „Novaturu“ atstovai rūpinasi keliautojais visų atostogų metu – suteikia reikiamą informaciją lietuvių kalba.

Hurganda
Foto: Despositphotos

Kaip pasiruošti grįžimui namo?

Skrendant iš atostogų Egipte būtinas neigiamas COVID-19 testo rezultatas. „Novaturo“ atstovai poilsiautojų patogumui organizuoja PGR tyrimo, kurio rezultatai gaunami per 24–48 val., atlikimą kurortų viešbučiuose – tyrimo rezultato sertifikatas pristatomas keliautojams į viešbutį. Taip pat grįžtantys į Lietuvą asmenys privalo pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC). Būtina užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą pateikti prieš skrydį.

Atvykstant į Lietuvą nereikia atlikti COVID-19 testo tuo atveju, jeigu žmogus yra persirgęs COVID-19 ir liga buvo nustatyta ne seniau nei prieš 180 dienų arba žmogus yra pilnai paskiepytas nuo koronavirusinės infekcijos. Asmenims nuo 16 metų būtina turėti šiuos faktus įrodančius dokumentus.

Karščiausių kelionių pasiūlymų į Egiptą ieškokite www.novaturas.lt