Komplektacija

„Redmi 9T“ sukomplektuotas kaip jau esame įpratę – telefonas, 22.5 vatų įkroviklis, USB–C kabelis ir silikoninis dėklas, žodžiu – klasika.

Išvaizda

Priekyje mus pasitinka 6.53 colio FullHD+ raiškos IPS panelė, kuri nėra labai ryški, bet kažko daugiau iš tokios kainos telefono ir nesitikėčiau. Ekrano viršuje per vidurį rasime lašo formos išpjovą 8 megapikselių kamerai, galinčiai filmuoti FullHD raiška, 30 kadrų per sekundę režimu.

„Xiaomi“, laikydamasi savo tradicijų, paliko ir ausinių lizdą bei infraraudonųjų spindulių siųstuvą buitinei technikai valdyti. Kas labai nustebino, tai – stereo garsiakalbiai, telefone už 170 eurų tokio sprendimo tikrai nesitikėjau.

Telefono korpusas – iš plastiko, ir tai tas atvejis, kai labai pigiame telefone tai nekliūna, priešingai – plastikas geriau sugeria smūgius, o komplektinis dėklas ne tik puikiai priglunda, bet ir nuo drėgmės apsaugos (jame yra USB–C lizdo dangtelis).

Telefonas gali būti keturių spalvų – žalios, mėlynos, oranžinės ir tamsiai pilkos spalvos, taigi išsirinks ir jaunas, ir senas. Nugarėlėje didelis įspaudas „Redmi“, bet jis nekliūna ir dažniausiai yra nematomas. Kamerų blokas – subtilus, neišduodantis telefono kainos. Aparato kairiajame šone - visavertis SIM lizdas dviems kortelėms ir MicroSD kortelei, o dešiniame šone – garso valdymas ir pirštų skaitytuvas, įmontuotas į įjungimo mygtuką – tai pats patogiausias pirštų skaitymo sprendimas. Veikia užtikrintai.

Techniniai parametrai

„Redmi 9T“ sumontuotas „Qualcomm Snapdragon 662“ procesorius, 4 gigabaitai operatyviosios ir 128 gigabaitai pastoviosios atminties. Su visomis kasdienėmis užduotimis - skambučiais, vaizdo pokalbiais, socialiniais tinklais, vaizdų peržiūra – susitvarko lengvai. O kartu su įspūdinga 6000 mAh baterija užtikrintai jums dirbs dvi dienas. Sakau tai iš patirties. Antros dienos gale lieka virš 20 procentų baterijos net ir po intensyvių testavimų.

Jeigu ieškote paprasto išmaniojo (atsiprašau už oksimoroną), ir jums labai svarbus kriterijus – maksimali autonomija, galite toliau nebesidairyti.

Štai kas tikrai maloniai nustebino – NFC. Taip, tokiame pigiame telefone yra lustas bekontakčiams atsiskaitymams. Anksčiau pigiuose telefonuose šios funkcijos nė su žiburiu nerastum. Jeigu dar nenaudojate šios funkcijos, pabandykite – piniginės į parduotuvę nebesinešite.

Kameros

Vargu ar renkantis tokį nebrangų telefoną tikimasi įspūdingų filmavimo ar fotografavimo galimybių. Ir stebuklų čia nėra, nors esu bandęs ir prasčiau fotografuojantį telefoną už didesnę sumą.

Kameros bloką sudaro keturi sensoriai – pagrindinis 48 megapikselių, 8 megapikselių plataus kampo, 2 megapikselių makro sensorius ir 2 megapikselių gylio sensorius portretinėms nuotraukoms.

Pagrindinis 48 megapikselių sensorius dieną daro visai neblogas nuotraukas, ypač jeigu naudosite visus megapikselius. Nuotraukų pavyzdžius pridedu. Naktį sensoriui daug sunkiau, ir čia nieko nuostabaus. Visi pigieji telefonai turi nebrangią optiką, ir su nepakankamu apšvietimu tamsoje nebesusitvarko.

Labai nustebino plataus kampo sensorius, kuris aprėpia itin platų vaizdą. Nuotraukose, darytose su šiuo sensoriumi, pastebimas melsvas atspalvis, bet savo funkciją, t.y. apimti kuo daugiau vaizdo, atlieka puikiai. Beje, spalvų korekciją galima atlikti ir padarius nuotrauką, neišeinant iš nuotraukų galerijos.

Galima pažaisti ir su makro sensoriumi, nors daug geresnių rezultatų pasieksite, naudodami 48 megapikselius, išsikirpdami norimą nuotraukos vietą.

Gylio sensoriaus dėka išliejamas fonas už pagrindinio objekto. Pavyzdžius taip pat rasite straipsnio apačioje.

Tiek priekinė, tiek galinės kameros filmuoja 1080p 30 kadrų per sekundę. Stabilizacijos nėra, tokioje kainų kategorijoje jos tikėtis nereiktų, pavyzdžius taip pat rasite. Visgi priekinė kamera vaizdą įrašinėja tikrai neblogai, o ir mikrofonai puikiai susitvarko su įrašomu balsu.

Apibendrinimas

Taigi kam šis telefonas skirtas ir kas jį turėtų rinktis? Visų pirma, „Redmi 9T“ puikiai tiks jūsų vaikui kaip pirmasis išmanusis telefonas. Visas kasdienes užduotis jis atliks, ir netgi daugelį žaidimų „paveš“ – „Call of Duty Mobile” aukštesniais nei vidutiniais grafikos nustatymais bei „World of Tanks“ vidutiniais nustatymais veikia puikiai. Jūsų atžalai nebus gėda jį išsitraukti iš kišenės, o dėkle telefonas patikimai apsaugotas nuo „oi, aš netyčia“. Beje, NFC jūsų vaikui suteiks galimybę saugiai atsiskaityti parduotuvėje, o jūs galėsite lengvai sekti jo išlaidas.

Šis telefonas – puikus pasirinkimas ir jūsų tėvams bei seneliams, kuriuos norisi „prijaukinti“ prie išmaniųjų technologijų. Tikėtina, kad jie nėra labai reiklūs techninėms aparato galimybėms, ketina padaryti vieną kitą nuotrauką, per „ZOOM“ pasikalbėti su vaikais ar anūkais ir paskaityti naujienas. Stereo garsiakalbių užteks net ir prasčiau girdintiems.