„Iki“ – nuolat pagalbos ranką ištiesiantis partneris

Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad prekybos tinklas nuolat stengiasi prisidėti prie socialinės atskirties ir skurdo mažinimo ir maisto perdavimas stokojantiesiems yra tapęs savaime suprantama kasdiene procedūra. Tam vien sausio mėn. suruošta daugiau kaip 200 tūkstančių kilogramų maisto produktų už beveik 0,5 mln. eurų per mėnesį.

„Suprasdami, koks sudėtingas besitęsiančios pandemijos laikotarpis yra „Maisto bankui“, ne tik kasdien perduodame besibaigiančio galiojimo visų kategorijų produktus labiausiai stokojantiems, bet taip pat stengiamės kaip įmanoma palengvinti darbo sąlygas organizacijos savanoriams. Jiems dėl griežtų karantino apribojimų paruošti vis daugiau maisto davinių sudėtinga, todėl suteikiame paramą ne tik produktais, bet ir jau pagamintais kulinarijos gaminiais. Taip galime prisidėti sumažinti tenkantį krūvį ir užtikrinti nenutrūkstamą maisto paramą“, – teigia V. Budrienė.

Per karantiną kasdien atiduodama apie 9 tūkst. kilogramų duonos gaminių, pieno produktų, mėsos, žuvies, jų gaminių bei vaisių ir daržovių.

Skaudžios pandemijos pasekmės

„Maisto banko“ komunikacijos vadovė Miglė Petronytė sako, kad šiuo metu jau jaučiami skaudūs pandemijos padariniai ir paramos stokojančiųjų skaičius nuolat auga. Į organizaciją kreipiasi vis daugiau žmonių, kuriems anksčiau pagalbos nereikėjo. Skaičiuojama, kad paramos gavėjų skaičius išaugo net 3–4 kartus.

„Sulaukiame vis daugiau prašymų paremti ir mūsų partnerių „Iki“ parama mums itin vertinga. Karantinas pasunkina mūsų darbo sąlygas, nes turimos patalpos, kuriose ruošiamas maistas, yra nedidelės. Dėl karantino turėjome sumažinti jose dirbančių savanorių skaičių, kad išlaikytume reikalingus atstumus. Todėl suruošti visą reikiamą maisto kiekį tampa sudėtingiau. Labai džiaugiamės, kad „Iki“ ateina į pagalbą ir paremia ne tik maisto produktais, bet ir jau paruoštais kulinarijos gaminiais“, – sako M. Petronytė.

Organizacija kasdien surinkta maisto produktus iš prekybos tinklų. Savanoriai nuolat ruošia maisto paketus, taip pat perdirbimo virtuvėje ir labdaros valgykloje gamina ir kartu su maisto paketais išvežioja šimtus konservuotų troškinių, sriubų, uogienių, džemų teik stokojantiems maisto, tiek senjorams, kurie patys šilto maisto pasigaminti nepajėgia.

Paramos prašančiųjų skaičius labai sparčiai auga: šiuo metu „Maisto bankas“ remia beveik 600 kitų nevyriausybinių organizacijų visoje Lietuvoje, kurios kiekvieną savaitę prašo vis daugiau paramos.

Prekybos tinklas „Iki“ jau 12 metų „Maisto bankui“ perduoda besibaigiančio galiojimo produktus ir yra didžiausias šios organizacijos rėmėjas. Per visą bendradarbiavimo laikotarpį prekybos tinklo paaukoto maisto suma siekia 46 mln. eurų.