Tai pirmieji požymiai, rodantys, kad indaplovė nėra tinkamai išvalyta: greičiausiai užsikimšę purkštukai, filtrai ar reikia keisti kaitinimo elementus. Ir taip nutinka tik todėl, kad indaplove tinkamai nesirūpinama – žmogus neperskaito prietaiso naudotojo instrukcijos, nesivadovauja ja, nevalo indaplovės. Buitinės technikos ekspertai sako, kad net 90 proc. gedimų būna susiję su netinkama indaplovės priežiūra.

Indaplovę būtina valyti

Electrolux“, ką tik rinkai pristačiusi naujosios kartos indaploves su intuityviuoju valdymu „QuickSelect“, pasirūpino, kad būtų ne tik itin paprasta jomis naudotis, bet ir indaploves prižiūrėti. Jose įdiegta speciali valymo programa Machine Care, įjungiama vos kelių mygtukų paspaudimu.

Kaip ir visas kitas, taip ir „Electrolux“ naujosios kartos indaploves su intuityviuoju valdymu „QuickSelect“ – būtina valyti. Neretai galvojama, kad, plaudama indus, indaplovė ir pati automatiškai išsivalo. Taip nėra. Laikui bėgant joje prisikaupia maisto likučių, nuo plovimo priemonių likusių apnašų, kalkių, riebalų bei kitokių nešvarumų, kuriuos būtina pašalinti norint, kad ji kokybiškai plautų indus ir ilgiau veiktų. Maisto likučiai kaupiasi indaplovės filtruose, todėl juos reikia valyti dažniau.

„Indaplovės paskirtis – išplauti nešvarius indus. Prieš dedant juos į indaplovę, svarbu pašalinti maisto likučius, kad šie neužkimštų filtrų“, – atkreipia dėmesį „Senukų“ buitinės technikos ekspertė Benita Antanaitytė.

Jos teigimu, indų plovimo kapsulės išplauna indus, tačiau neišvalo pačios indaplovės – efektyviam prietaiso darbui užtikrinti būtina naudoti specialią druską. „Indaplovių druska suminkština vandenį, todėl ne tik sumažina kalkių apnašų susidarymą, bet ir pagerina plovimo priemonių efektyvumą“, – patarimu dalijasi B. Antanaitytė.

Ekspertai atkreipia dėmesį, kad geriausias rodiklis, koks vandens kietumas namuose, yra virdulys – tai yra kiek dažnai tenka jį nukalkinti. Lygiai taip pat kalkėmis bei riebalais apsineša ir indaplovių mechanizmas. Kad indaplovė būtų ilgaamžė ir kokybiškai veiktų, reikia reguliariai ir nuodugniai valyti filtrus, pasirūpinti jos riebalų ir kalkių šalinimu.

Electrolux nuotr.

„Senukų“ specialistė indaplovę valyti rekomenduoja kas 30–60 plovimų. „Pirmiausia išvalykite indaplovės filtrus, tuomet kruopščiai apžiūrėkite durelių kraštus, patikrinkite gumas, nes šiose vietose linkę kauptis nemalonų kvapą sukeliantys nešvarumai. Galiausiai, pasirinkę Machine Care programą, supilkite specialią valymo priemonę ir įjunkite indaplovę“, – pataria B. Antanaitytė.

„Electrolux“ priemonės – „trys viename“: šalina riebalus, kalkes ir valo

Šiandien yra sukurta daug indaplovėms skirtų valymo priemonių, kurios efektyviai panaikina riebalus visoje įrenginio sistemoje, dezinfekuoja ir pašalina susikaupusias kalkes. Tausodami aplinką, savo sveikatą bei įsigytą techniką atkreipkite dėmesį į valymo priemonių kokybę. „Electrolux“ rekomenduojamos valymo priemonės yra saugios cheminės sudėties, draugiškos aplinkai, jų veikliosios medžiagos nepažeidžia įrangos paviršių bei sistemos.

„Vidutiniškai apkraunamoms indaplovėms rekomenduojame universalią, trejopo poveikio kalkių nuosėdas ir riebalus šalinančią priemonę Clean&Care – pataria „Electrolux“ buitinės technikos ekspertas Petras Gendvilis. – Tačiau jei indaplovėje dažnai plaunate gausiau riebaluotas keptuves ir kepimo skardas, turėtumėte pasirūpinti rimtesniu įrenginio riebalų šalinimu. Tam puikiausiai tiks intensyvi riebalų, kalkių šalinimo ir dezinfekavimo priemonė Super Clean. Šią priemonę taip pat rekomenduojame naudoti kas pusmetį kiekvienos indaplovės profilaktiniam valymui.“

NEOCAL mažina kalkių apnašų susidarymą

Indaplovėse, taip pat kaip ir skalbyklėse, galima naudoti sumanų ir aplinką tausojantį prietaisą nuo kalkių susidarymo – NEOCAL. Jo viduje esantys magnetai skaido kietąsias daleles, esančias vandenyje, lemiančias kalkių susidarymą. Suskaldytos jos neprilimpa prie kaitinimo elemento ir lengvai pašalinamos su vandeniu. Tai paprastas ir ilgalaikis kalkių šalinimo sprendimas, nenaudojant cheminių priemonių ir pastangų. Tereikia NEOCAL prijungti prie vandens padavimo ir džiaugtis rezultatais.

Taip pat kartas nuo karto, kad indaplovėje nesikauptų riebalinis sluoksnis, rekomenduojama indus išplauti aukštoje temperatūroje, ypač jei dažniausiai naudojama „Eco“ programa ar ekologiškos indų plovimo kapsulės. Jei indus plausite tik vakare, tuomet, kad maisto likučiai per dieną nepridžiūtų, galima ryte ar per pietus sudėtus į indaplovę indus perplauti specialia praplovimo programa, kuri praskalauja indus šaltu vandeniu.

Electrolux nuotr.

Po šių procedūrų indų plovimas, skalavimas bei džiovinimas taps žymiai efektyvesni, o reguliari priežiūra prailgins indaplovės tarnavimo laiką.

Ekspertai taip pat atkreipia dėmesį, jog patiems eksperimentuojant su įvairiomis „namudinėmis“ priemonėmis, tokiomis kaip citrinų rūgštis ar actas, gana sunku nustatyti proporcijas bei įvertinti, ar „iš akies“ parinktos valymo priemonės ir kiekiai ilgainiui nepakenks indaplovės vidiniams mechanizmams.

Svarbiausi patarimai, kaip tinkamai prižiūrėti indaplovę:

1. Nubraukite maisto likučius nuo nešvarių indų.
2. Praskalaukite juos praplovimo programa, kad nepridžiūtų, jei indus plausite tik vakare.
3. Kasdien naudokite indaplovių druską.
4. Reguliariai valykite filtrus, pašalinkite kalkes ir riebalus: kas 30–60 plovimų išvalykite su priemone „Electrolux Clean&Care“ (įsigyti galite tiek fizinėse, tiek elektroninėse „Senukų“ parduotuvėse), kas pusmetį – su riebalų, kalkių ir dezinfekavimo priemone „Super Clean“.
5. Kartas nuo karto išplaukite indus aukštoje temperatūroje.
6. Naudokite prietaisą „Neocal“.