1 taisyklė – atidžiai tikrinkite priemonių sudėtį

50–70 proc. visų pasaulio moterų savo odą apibūdina kaip jautrią. Tad, jai reikalinga ypatinga priežiūra. Vis tik, specialistė pabrėžia, kad, renkantis odos priežiūros priemones jautriai odai, nepakanka patikrinti, ar jose nėra dirgiklių. Prieš perkant produktus, vertėtų apie juos pasiskaityti, įsigilinti, kas iš tiesų tinka jūsų odai ir atkreipti dėmesį į A. Vareikienės įžvalgas.

„Priemonės turėtų veiksmingai prasiskverbti pro odos paviršių ir stimuliuoti natūralius atsinaujinimo procesus bei apsaugos mechanizmus. Todėl priemonės turėtų būti papildytos tokiomis veikliosiomis medžiagomis kaip dekspantenolis ir glicerolis. Šios gamtinės kilmės medžiagos pagerina drėgmės lygį odoje. Idealus variantas – priemonės, papildytos tokia medžiaga kaip pH5 citrato buferis. Ji išsaugo natūralią odos pusiausvyrą“, – sako ji.

Pašnekovė atkreipia dėmesį ir jautrią, tačiau jau brandžią odą. Pasak Aušros Vareikienės, laikiną odos jautrumą gali sukelti hormoniniai pokyčiai, vaistai, stresas, netinkama mityba.

Aušra Vareikienė
Foto: Organizatorių nuotr.

„Reikėtų rinktis bekvapes, ypač jautriai odai skirtas priemones, kurios turi kuo mažiau sudedamųjų dalių. Naudokite priemones be alkoholio, aukštos koncentracijos rūgščių – jas rinkitės iki tol, kol pagerės odos būklė. Venkite aštraus mechaninio šveitimo, dėkite daugiau puoselėjančių kaukių. Privaloma ir apsauga nuo saulės“, – sako ji.

Tokiai atidžiai priežiūrai reikalingas priemones siūlo jautrios odos laboratorija – „SENSILIS“. Gamintojo produktai – hipoalerginiai, dermatologiškai išbandyti, sudėtyje turintys tik saugius ingredientus. Produkcija itin tinka moterims, norinčioms įveikti senėjimo požymius. Gamintojai pasitelkė giliausias profesionalų žinias, naujausias technologijas ir veiksmingiausius odos priežiūros atradimus, kad sukurtų produktus, tinkančius ir pačiai jautriausiai odai.

Tam reikėtų rinktis „Upgrade chrono lift“ linijos produktus – tyrimai atskleidžia, kad pirmieji stangresnio veido požymiai atsiranda vos po 15 minučių. Kremai, atstatantis serumas, ampulės – visi produktai yra praturtinti avižų polisacharidais, sojų ekstraktu, raudonaisiais ryžiais. Visos veikliosios medžiagos padeda susigrąžinti ir palaikyti gražų veido kontūrą.

Foto: Organizatorių nuotr.

2 taisyklė – atkreipti dėmesį, kaip plaunate veidą, ir nepamirškite odos raminti

Aušra Vareikienė pabrėžia ir odos higienos įpročių svarbą, mat ją reikėtų tonizuoti.

„Tai galima padaryti su jautriai odai skirtu toniku arba drungnu vandeniu. Tuo tarpu, vakare rekomenduojama naudoti švelnias, skystos konsistencijos valymo priemones, kurių pagrindo nesudaro muilas. Rinkitės tuos produktus, kurių sudėtyje yra raminančių medžiagų, pavyzdžiui – molis, levandos, kanapės, jūros augalai. Veido prausiklius naudokite tik vakare“, – rekomenduoja specialistė.

3 taisyklė – stebėkite savo odą

Pašnekovė sako, kad svarbu stebėti savo odą ir pagal tai naudoti jai reikalingas priemones. Odai sujautrėjus, būtina į tai reaguoti ir rinktis būtent tokiai odai skirtus produktus, jautrumui praėjus – galima grįžti prie įprastos priežiūros rutinos.

„Švarią odą ryte ir vakare drėkinkite ne komedogeniniu, neturinčio kvapiklių, arba vandens pagrindo drėkinamuoju kremu. Priklausomai nuo jūsų odos tipo, rinkitės kremą, emulsiją, serumą. Reguliariai tepkite jautriai odai skirtas priemones, kol sumažės jautrumas. Vėliau grįžkite prie jums įprastų produktų“, – sako A. Vareikienė.

Foto: Organizatorių nuotr.

„Sensilis“ siūlo ir liniją, puikiai tinkančią jautrios odos priežiūrai – „Supreme Renewal Detox antiaging“. Pasak specialistų, 80 proc. odos senėjimo ženklų sukeliami įvairių aplinkos faktorių, o šios linijos produkcija apsaugo nuo taršos ir kitų neigiamų veiksnių. Siūlomi produktai kiekvienam odos priežiūros etapui – dieninis kremas, naktinis kremas, paakių kremas, serumas ir kaukė. Visa linijos produkcija praturtinta vitaminu C ir E bei feruline rūgštimi, kurios išskirtinumas – UV spindulių sukeltos žalos prevencija, pagalba odai apsisaugant nuo šviesos poveikio.

4 taisyklė – atidžiai rinkitės makiažo priemonės

Specialistė pabrėžia, kad ne mažiau nei jautriai odos priežiūrai reikalingos priemonės, svarbu ir tinkami makiažo produktai. Ji siūlo atkreipti dėmesį į tai, ką ruošiamės tepti ant veido, mat prastos sudėties makiažo priemonės taip pat gali tapti vienu iš dirgiklių.

„Naudokite bekvapį makiažo pagrindą, kurio sudėtyje nėra alkoholio. Tuo tarpu, jeigu renkatės birią ar kompaktinę pudrą, rekomenduoju pirkti mineralinę, kuri neturi kvapiklių“, – priduria ji.

„Sensilis“
Foto: Organizacijos nuotr.

5 taisyklė – stebėkite, kokioje vandens temperatūroje prausiatės

Pasak jos, jautrumą gali sukelti ir karštas vanduo, todėl praustis reikėtų žemesnės temperatūros vandeniu, duše ar vonioje vandeniu nesimėgauti per ilgai – ypač, jei jis yra kietas.

„Odą rankšluosčiu sausinti reikia ne trinant, o tapšnojant. Taip pat svarbu naudoti švelniai veikiančias odos paviršių veikliąsias medžiagas arba dušo aliejus, gerti pakankamai vandens – tai ypač svarbu vyresnio amžiaus žmonėms. Odos jautrumą sumažinsite vengdami streso – reguliariai darykite mankštą, atsipalaidavimo pratimus. Nepamirškite odos reguliariai drėkinti“, – patarimais dalijasi sveikos odos specialistė.

„SENSILIS“ – Jautrios odos laboratorija – priemonės, sukurtos suprasti net ir pačią nepatikliausią, jautriausią, įnoringiausią moterį, kuri puikiai žino, ko nori ir suvokia, kad niekada nebus antros progos padaryti pirmą, neišdildomą įspūdį.