Tam, kad gražiai įamžintų žinomiausius Lietuvos kultūros bei gamtos paveldo objektus, R. Požerskiui prireikė beveik metų laiko, tačiau jie leido suprasti, kur slypi Lietuvos grožis. Anot fotografo, žinoti, ką galima aplankyti Lietuvoje šiuo metu ypač aktualu – orai gerėja, o koronaviruso pandemija bent kurį laiką paskatins atsisakyti kelionių į kitas šalis.

„Mūsų šalis yra žalia, turi daug ežerų ir upių miškų apsuptyje. Be to, aplinka taip išvystyta, kad būtų prieinama kiekvienam ramybės panorėjusiam asmeniui“, – savo įspūdžiais dalijasi jis.

Dubingių tiltas
Foto: Organizatorių nuotr.

Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) įgyvendinamos iniciatyvos tikslas – sukurti kuo patogesnę aplinką keliautojams. „DayTrip Lithuania“ interneto svetainėje ir programėlėje yra daugelis žinomiausių Lietuvos kultūros bei gamtos paveldo objektų, kurie yra pateikiami anglų ir lietuvių kalbomis.

Padumblė
Foto: Organizatorių nuotr.

„DayTrip Lithuania“ projekto fotografo R.Požerskio teigimu, Lietuva yra nuostabi vieta kelionėms, kadangi gražių objektų galima rasti bet kuriame šalies kampelyje.

Nidos švyturys
Foto: Organizatorių nuotr.

– Per kiek laiko visas lankytinas vietas teko užfiksuoti?

– Fotografavimas užtruko maždaug metus ir tie metai buvo labai intensyvūs. Galiu pasakyti, kad Lietuva sparčiai keičiasi ir kalbėdamas apie pokyčius turiu omenyje, kad keičiasi ir gražėja tiek dvarai, tiek piliakalniai, tiek visi kiti objektai, kurie yra prižiūrimi. Daugumą objektų įamžinti reikėjo atitinkamu metu, nes vieni gražiau atrodo vakare, o kiti – ryte. Ir tai, savaime suprantama, kainavo nemažai laiko.

Nida iš oro
Foto: Organizatorių nuotr.

– Galbūt fotografuojant teko pamatyti daug daugiau įdomios aplinkos, nei tikėjotės?

– Man pačiam kažkada kilo klausimas – kas įdomiausia fotografui atliekant savo darbą? Tada pagalvojau, jog nieko nėra geriau, kai keliaujant ir fotografuojant vaizdus, matai gamtą, piliakalnius, dvarus, bažnyčias bei kitus gražius vaizdus. Pamatyti tai yra pats didžiausias malonumas.

Nemunas prie Birštono
Foto: Organizatorių nuotr.

Darbas su „Daytrip Lithuania“ projektu buvo kryptingas. Bet buvo ir netikėtumų. Kartais atsirasdavo gražus apšvietimas, gražūs debesys, bet neišeidavo tinkamai atlikti darbo, nes vėjas per stipriai pūtė ir trukdė pakėlus į viršų droną fotografuoti iš aukštai. Galiausiai, prieš vykstant įamžinti objektų tekdavo stebėti orus, nes norėjome, jog šviestų saulė ir vėjas nebetrukdytų. Man dirbant, iš aplinkinių žmonių buvo juntamas smalsumas. Kai kurie turistai prašydavo parodyti, kokie vaizdai nufotografuojami. Buvo netgi atvejis, kai žmogus galvojo jog fotografuoju aplinką, nes norėsiu apvogti jo sodybą (šypsosi).

Negaščiaus ežeras
Foto: Organizatorių nuotr.

– Kuo Lietuva išskirtinė, lyginant su kitomis šalimis?

– Su dauguma šalių lyginant, tai Lietuva unikali tuo, kad ji yra žalia, turi daug ežerų miškų apsuptyje, o tai labai raminantis dalykas. Be to, aplinka taip išvystyta, kad būtų prieinama kiekvienam ramybės panorėjusiam asmeniui.

Merkinės piliakalnis
Foto: Organizatorių nuotr.

Lietuvoje klimatas nei per karštas, nei per šaltas ir mūsų šalis tampa vis geresnė dėl turizmui ir poilsiui tinkamai išvystytos infrastruktūros. Aš pats keliaudamas ir matydamas, kaip atrodo kitos šalys, ne kartą mąsčiau, kiek mūsų šalis turi išskirtinumų. Pagalvojau, jog labai norėčiau didinti žmonių susidomėjimą Lietuva. Džiugu, kad dabar tenka prie to prisidėti.

– Ar galite išskirti bent keletą vietų, kurias nė nedvejodamas pasiūlytumėte Lietuvoje aplankyti pirmiausia?

– Siūlyčiau apsilankyti Dzūkijoje, kur Nemunas teka ir yra tokie miesteliai kaip Merkinė ar Liškiava. Taip pat pasigrožėti Aukštaitija su visais savo ežerais. Bet pats mieliausias kraštas, kurį visiems tikrai rekomenduočiau aplankyti yra vidurio Žemaitija su tokiais miesteliais kaip Varniai, Laukuva, Telšiai. Ten savotiškai įdomi krašto istorija, žmonių kalba labai išskirtinė. Man ta vieta – labai įdomi.

Linkmenas prie Ladakalnio
Foto: Organizatorių nuotr.

– Ar galime sakyti, kad šie metai bus pats geriausias laikas kelionėms rinktis Lietuvą?

– Aš apskritai sakyčiau, kad kelionės į užsienį reikalingos, kad galėtume palyginti kitas šalis su savo tėvyne. Kartais neturėdamas su kuo palyginti gali sakyti, kad viskas yra tobula arba viskas yra labai blogai. Tačiau kai pamatai kitas šalis, supranti, koks laimingas esi čia, Lietuvoje. Tuomet žinai, kad niekur toli vykti nereikia, nes Lietuva yra tiesiog nuostabi vieta norintiems pakeliauti ir pasigrožėti akiai maloniais vaizdais.

Keliaukite šią vasarą Lietuvoje! Atsisiųskite mūsų mobilią programėlę ir pažinkite įspūdingus Lietuvos kultūros ir gamtos paveldo objektus patogiai ir savarankiškai. Mobiliąją programėlę DayTrip Lithuania galima atsisiųsti nemokamai Apple App Store ir Google Play platformose.

Joniškio Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia
Foto: Organizatorių nuotr.


Taip pat galite apsilankyti www.daytrip.lt bei pasinaudoti mūsų sukurtu nuostabių maršrutų ir objektų filtravimo įrankiu arba tiesiog spausti mygtuką NUSTEBINTI MANE. Tikimės, jog liksite išties nustebinti.

Projektas „Kultūros ir gamtos paveldo objektų lankomumo didinimas verslo turizmo sektoriuje“ įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ priemonę Nr. 05.4.1-LVPA-K-808 „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e-rinkodara“.

Projektas finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo. Projektą įgyvendina Lietuvos verslo konfederacija.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už straipsnio turinį atsako Lietuvos verslo konfederacija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.