Karantinas – iššūkis ir vaikams

Naivu tikėtis, kad jūs šiokiadieniais 8–17 h dirbsite prie kompiuterio, o vaikai ramiai žais savo kambaryje. Pirmiausia, susitaikykite, kad taip nebus. Susitaikymas – svarbiau nei jūs manote. Priėmus mintį, kad reikalai nevyks taip, kaip jūs norite, bus lengviau išgyventi kiekvieną tokią situaciją.

Ką daryti, kai jaučiate įtampą dėl aktualijų, darbai nevyksta sklandžiai, o dar nesusikalbate su vaikais ir jaučiate, kad pratrūksite? Psichologai vienbalsiai sako: pirmiausia – giliai įkvėpkite! Išeikite ramiai pakvėpuoti į kitą kambarį ar balkoną. Lėtai išgerkite stiklinę vandens. Paskambinkite kam nors iš artimųjų ar draugų, kurie supranta jūsų situacijų ir gali jus išklausyti. Nurimę pagalvokite, kad vaikai, ant kurių pakeliate balsą, taip pat kaip ir jūs susidūrė su iššūkiu. Tik šis, beje, visai ne jų jėgoms: neliko įprastos rūtinos (darželio, auklės ar ėjimo į mokyklą), reikia ne tik nuolatos būti uždaroje erdvėje (ta pati aplinka, tie patys žaislai, tie patys žmonės), bet ir laikytis tylos – tai reikalauja milžiniškų pastangų!

Dienotvarkės svarba ir kaip „išlošti“ ramaus laiko

Nuo mūsų nepriklausančios aplinkybės ir nežinia paprastai sukelia nesaugumo pojūtį. Jį sumažinti ga-lima mažomis gudrybėmis – pavyzdžiui, išlaikant kuo įprastesnę dienotvarkę. Svarbu keltis ir gultis įprastu laiku bei visai šeimai užtikrinti kokybišką poilsį. Net jei dirbate iš namų, atsikėlę atlikite tai, ką visada – prasimakštinkite, palįskite po dušu, paruoškite pusryčius šeimai ir kartu papusryčiaukite. Būtinai persirenkite – pižama ir chalatas puikiai tinka tingiam sekmadieniui su knyga lovoje, tačiau šio-kiadieniais būsite darbingesni įšokę į „darbinius“ drabužius.

Darbas iš namų

Jau turbūt pastebėjote, kad darbas iš namų reikalauja savidisciplinos? Jei turite galimybę, įsirenkite tvarkingą, tik darbui skirtą vietą. Pasistenkite jį pradėti įprastu laiku, susiplanuokite visos dienos dar-bus ir būtinai nusimatykite darbo pabaigą. Ją įvardinkite ir laikrodyje parodykite vaikams. Jaunesniems vaikams, kurie nepažįsta laikrodžio, naudinga vizualiai pateikti jų dienotvarkę: pusryčiai, žaidimai, pietūs, poilsis, pavakariai, žaidimai, laikas kieme, žaidimai su šeima, maudynės. Galėdami ją sekti mažieji jausis ramesni ir saugesni.

Skirkite laiko pietums kartu. Jei vaikai mažesni, susiplanuokite darbo pertraukėles, per kurias galėsite jiems pasiūlyti naujų veiklų, patiekti sveikų užkandžių ar paguldyti pietų miegui.

Beje, jei iš vakaro susiplanuosite ne tik kitos dienos darbus, bet ir pasiruošite kelias netikėtas veiklas, turėsite kuo užimti vaikus svarbaus skambučio ar „on–line“ susirinkimo metu. Tai gali būti kartotinė dėžė (gal net nuo batų) ir plati lipni juosta lėlių namui ar garažui konstruoti; seni marškinėliai, kuriuos galima dekoruoti flomasteriais; sušaldyti dažų kubeliai piešimui ant popieriaus ledu; sausainių for-melės ir naminė druskos tešla, kurios greitai paruošiamą receptą rasite internete; o jei visai baigiasi fantazija – nauja edukacinė programėlė planšetėje.

Baigę darbus prioritetą skirkite vaikams – buitis juk nepabėgs. Tiesa, namų ruoša kartais pavyksta užimti jaunesnius vaikus, kuriems tai dar ne pareiga, o pramoga. Galima kartu valyti dulkes, plauti grindis ir pan. Jei vaikai per maži padėti namų ruošoje, indus suplausite ar skalbinius išdžiausite, kai jie sumigs.

Turite terasą ar kiemą – būtinai išeikite įkvėpti gryno oro. Paskatinkite net jauniausius vaikus sportuoti – pasitekus kūrybiškumą tai galima daryti ir namuose. Jei turite šokdynę – meskite vaikui iššūkį, po kurio tikrai norėsis atsipūsti, o jūs laimėsite ramaus laiko. O gal siuvimo dėžutėje turite gumos? Pri-siminkite, kaip šokinėjote vaikystėje ir užkrėskite šia veikla vaikus. Tik nepamirškite atkreipti dėmesio į paros laiką, jei apačioje turite kaimynų. Dar viena idėja aktyviam užsiėmimui – šeimos diskoteka. Tam tiks jūsų mėgstamų dainų grojaraštis arba populiari šokių judesius atkartoti mokanti programėlė.

Darbas iš namų

Prieš miegą skirkite laiko vonios malonumams, o vaikų lovose įkurkite namų masažo saloną: lengvas masažas ne tik atpalaiduos ir nuramins prieš miegą – švelnūs tėvų prisilietimai vaikams bus puiki kompensacija už dieną patirtą dėmesio deficitą.

Nuotaikai palaikyti – humoras

Dar vienas dalykas, be kurio sunkiai išsiversite šį karantino laikotarpį – humoras. Skirkite laiko linksmai šeimos komedijai, kokybiško humoro laidai, pasidalinkite internete rastu empatišku juokeliu su tuos pačius iššūkius išgyvenančiais draugais. Tik jei mėgstate aštresnį humorą, būkite atsargūs – su virusu susijusios temos ne visada gali būti suprastos taip, kaip tikėjotės, o dėl patiriamo streso žmonės dabar jautresni.

Ir paskutinis patarimas skirtas tiems, kuriems karantino metu sunku išlaikyti vidinę pusiausvyrą ir darbingumą. Neslėpkite nuotaikų svyravimo ar apatijos po dirbtinėmis šypsenomis – įsiklausykite į savo organizmą ir ieškokite natūralių būdų jį aprūpinti būtinomis maistinėmis medžiagomis. Gal emo-cinę naštą jums palengvinti gali augalinių ekstraktų, vitaminų ir mineralų kompleksas? Pavyzdžiui, „Neuromed Good Mood“ papildo sudėtyje esantis šafranas, dažinė ciberžolė (kurkuminas) ir baikalinės kalpokės ekstraktai padeda palaikyti normalią psichologinę funkciją, normalią nervų sistemos būklę ir svarbiausia – padeda išsaugoti gerą nuotaiką. Rūpinkitės savo ir savo šeimos savijauta!

Užsakymo nr.: PT_83987917