Lietuvos žemdirbiams BASF jau pernai pristatė naują veikliąją medžiagą Revysol®. Būtent Lietuvoje, pirmojoje iš ES šalių, 2019 m. rugpjūtį BASF įregistravo Revysol® pagrindu sukurtus naujus javams skirtus fungicidus Revytrex® ir Revystar® XL.

„Dėl vis griežtėjančių aplinkosaugos reikalavimų Europos Sąjungoje artimiausioje ateityje nemažai augalų apsaugos produktų neteks registracijos ir privalės būti išimti iš rinkos. Mažėjančios fungicidų pasiūlos kontekste pažangaus azolo Revysol® atsiradimas rinkoje yra itin svarbus“, – sako BASF pardavimų vadovas Lietuvoje Saulius Nainys.

Kodėl Revysol® atradimas vadinamas revoliuciniu ir ką jis reiškia kompanijai BASF?

„Tam yra dvi priežastys. Naujoji veiklioji medžiaga Revysol® yra pirmasis izopropanolio-azolų grupės fungicidas, kurio atradimas prilygsta revoliucijai augalų apsaugos rinkoje. Tai yra azolas, savo veiksmingumu ir duodamu derliaus priedu lenkiantis kitus šios grupės produktus. Revysol® buvo sukurtas taip, kad atitiktų ES teisinę aplinką, kurioje kiti senesnės kartos azolai „nebetilps“, – sako BASF vadovas Baltijos šaims Andreas Haase.

Andreas Haase – BASF vadovas Baltijos šalims
Foto: Organizatorių nuotr.

Sukūrus Revysol®, žengtas labai svarbus žingsnis, suteikiantis tiek Europos, tiek viso pasaulio žemdirbiams naują veiksmingą priemonę nuo augalų ligų ir leidžiantis išvengti jų sukėlėjų atsparumo vystymosi. Svarbu paminėti ir tai, jog Revysol® atitinka visus aplinkosauginius reikalavimus ir yra draugiškesnis aplinkai, nei įprasti azolai.

Revysol® registracija BASF reiškia svarbų etapą, nes tai bus mūsų būsimų javų fungicidų pasiūlos pagrindas. Esame įsitikinę ir didžiuojamės, kad galėsime padėti javų augintojams pelningai auginti jų derlių“, – pabrėžia A. Haase.

BASF augalų apsaugos produktų rinkoje visuomet išsiskyrė kaip turinti vieną plačiausių javų fungicidų palečių. Net po ES numatomų pokyčių augalų apsaugos srityje kompanija BASF su naujais sukurtais produktais ir toliau ketina išsaugoti lyderių poziciją.

Michael Wagner- BASF Žemės ūkio padalinio viceprezidentas Šiaurės regionui
Foto: Organizacijos nuotr.

Ką Revysol® reiškia Lietuvos žemdirbiams?

Saulius Nainys, BASF pardavimų vadovas Lietuvoje:

Revysol® yra naujausias BASF produktas, kuris veikia daugelį grybinių ligų sukėlėjų. Šis produktas taip pat veikia ir tuos ligų sukėlėjus, kurie yra atsparūs kitoms fungicidų veikliosioms medžiagoms.
Įregistruoti naują augalų apsaugos produktą yra labai sunku, nes ES reikalavimai itin aukšti. Paskutinį kartą nauja šios cheminės grupės veiklioji medžiaga protiokonazolas ES buvo registruota prieš 17 metų. Tai reiškia, kad beveik du dešimtmečius kuriant šios cheminės grupės medžiagas rinkoje nebuvo jokios inovacijos. O dabar ji čia!

BASF javų apsaugos produktų vadovas Stefan Ellinger
Foto: Organizacijos nuotr.

Kokius ūkininkų lūkesčius tenkina Revytrex® fungicidas, sukurtas naudojant Revysol®?

Revytrex® pasižymi išskirtinai efektyvia apsauga nuo kviečių septoriozės, nuo atsparių jos rasių, taip pat nuo kitų javų ligų. Bandymų rezultatai rodo, kad pagal efektyvumą tai yra veiksmingiausias savo cheminės grupės produktas nuo kviečių lapų septoriozės.

Renginio akimirka
Foto: Organizacijos nuotr.

Revytrex® - tai RŪPESTIS, kad jūsų pasėliai būtų sveiki, o derlius gausus, kokybiškas ir užtikrinantis pajamas.

Revytrex® - yra PAPRASTAS naudoti dėl plataus purškimo laiko, lanksčių naudojimo normų, dėl stipraus gydomojo ir ilgalaikio poveikio.

Ir, pagaliau, jūs galite PASITIKĖTI, kad Revytrex® veikia žymiai geriau esant nepastovioms oro sąlygoms, žemesnei ir normaliai temperatūrai, vyraujant lietingiems orams ar intensyviai šviečiant saulei.

Kokią fungicidų naudojimo technologiją žieminiams kviečiams rekomenduojate 2020 metams ir kodėl?

Šių metų sezonui BASF rekomenduoja tokią žieminių kviečių priežiūros technologiją: pirmam purškimui nuo pirmojo bamblio pasirodymo iki trečiojo lapo išsivystymo, ypač ten, kur yra tikimybė smarkiai išplisti ligoms –Priaxor Power Pack. Šis plataus poveikio spektro fungicidų derinys jau gerai žinomas Lietuvos javų augintojams, nes buvo naudojamas ir pasiteisino pernai. Kai ligų išplitimas mažesnis, rekomenduojame Tango® Flex.

BASF REVYLIUCIJA
Foto: Organizacijos nuotr.

Antrajam purškimui vėliavinio lapo tarpsnyje rekomenduojame naujausius fungicidus Revytrex® arba Revystar XL Pack, nes vėliavinius lapus būtina apsaugoti kuo ilgesnį laiką. Tai užtikrina didžiausią galimą derliaus priedą.

Kai susidaro ligoms plisti palankios sąlygos vėlyvesnėse augalų vystymosi fazėse, varpos apsaugai rekomenduosime naudoti Juventus Pack, itin veiksmingą fungicidų derinį nuo varpų fuzariozės ir lapų ligų.

Renginio akimirka
Foto: Organizacijos nuotr.

Šios rekomendacijos neatsitiktinės. Tai – geriausi BASF sukurti fungicidai bei efektyviausi jų deriniai, veikiantys plačiausią ligų spektrą ir, aišku, užtikrinantys maksimalų efektą bei duodantys didžiausius derliaus priedus. Tai rodo BASF bandymų rezultatai bei pažangiausių ūkių praktika.