Dr. Humaidanas (Peter Humaidan) – reprodukcinės endokrinologijos specialistas, Skivės regioninės ligoninės Vaisingumo klinikos ir Orhuso universiteto Sveikatos fakulteto profesorius bei Odensės Pietų Danijos universiteto Sveikatos fakulteto garbės profesorius.

Peteris Humaidanas Orhuso universitete (Danija) apsigynė medicinos mokslų daktaro laipsnį. Jo mokslinio tiriamojo darbo tema – liuteinizuojančio hormono vaidmuo kontroliuojamos kiaušidžių stimuliacijos folikulinėje ir liuteininėje fazėse. Pagrindinį dėmesį savo mokslinėje veikloje P. Humaidanas skyrė individualizuotos kiaušidžių stimuliacijos ir liuteininės fazės palaikymo protokolų kūrimui ir todėl individualizuota kontroliuojama kiaušidžių stimuliacija (angl. individualized controlled ovarian stimulation, ICOS) yra sudėtinė jo klinikinės veiklos dalis.

Vizito akimirka
Foto: Martynas Ambrazas

Skivės regioninės ligoninės Vaisingumo klinikos komanda, vadovaujama patyrusio profesoriaus, demonstruoja puikius rezultatus nevaisingumo gydyme. 2018 metais čia atlikta 654 pagalbinio apvaisinimo procedūros, apsivaisinimo dažnis: IVF (pagalbinis apvaisinimas mėgintuvėlyje) – 60 proc., ICSI (intracitoplazminė spermatozoido injekcija) - 40 proc., teigiamas nėštumo testas hCG (žmogaus chorioninis gonadotropinas)/ embrionų perkėlimas – 52 proc. Praėjusiais metais klinikoje taip pat atlikti 550 atšildytų embrionų perkėlimai, po kurių pastojo 57 proc. moterų.

Vizito metu svečiai susipažino su vaisingumo centro „Northway“ komanda, aptarė pagalbinio apvaisinimo įstatymų panašumus ir skirtumus Lietuvoje ir Danijoje, diskutavo aktualiais donorystės klausimais.

Svečių klinikos embriologai lankėsi „Northway“ vaisingumo centro laboratorijoje. Susitikimo metu jie apžiūrėjo naujausią laboratorijos įrangą, priemones. „Su svečiais diskutavome apie embrionų auginimo terpes, laboratorijos monitoringą, svarbiausius rodiklius, kurie įtakoja rezultatus. Nors daugelis pagalbinio apvaisinimo rezultatų yra panašūs, svečių praktikoje vyrauja vieno embriono perkėlimai, todėl daugiavaisių nėštumų dažnis yra ženkliai mažesnis ( 2018 m.- tik 6 procentai). Tikime, kad užsimezgusi draugystė padės tobulėti ir siekti geriausių rezultatų profesinėje veikloje“, - įspūdžiais dalinosi vaisingumo centro embriologė dr. Živilė Čerkienė.

Reda Žiobakienė ir prof. Peteris Humaidanas
Foto: Martynas Ambrazas

Po vizito „Northway“ vaisingumo centro vadovė akušerė ginekologė Reda Žiobakienė teigė: „nuostabus jausmas akis į akį susitikti ir pakalbėti su daugelio nevaisingumą gydančių gydytojų autoritetu – profesoriumi Peteriu Humaidanu, ir suprasti, kad mes savo metodologija ir rezultatais ne tik neatsiliekame, bet ir turime kuo pasigirti. Štai, kovo mėnesį po šviežių embrionų patalpinimo mūsų centre pastojo 56 proc. moterų, o po atšildytų – net 80 proc.! Šie skaičiai padarė įspūdį ir patyrusiam profesoriui“, - džiaugėsi gydytoja Reda Žiobakienė.

Daugiau apie Northway vaisingumo centrą sužinokite čia: https://nmc.lt/vaisingumo-centras/