Prieinama kokybiška medicina

Lietuvoje gyventi puiku, pasak A. Nistelės, pirmiausia jau dėl to, kad mūsų šalyje nevyksta karas, nebūna didelių gamtos katastrofų, nėra vandens trūkumo, švietimas yra prieinamas visiems – vaikams vietoje mokslų nereikia eiti dirbti, kad galėtų prisidėti prie šeimos biudžeto. Daugiavaikę mamą itin džiugina neformalus švietimas – galimybė vaikams mokytis dailės, muzikos, sporto mokyklose.

Ypatingai svarbiu gyvenimo Lietuvoje privalumu A. Nistelė laiko sveikatos apsaugos ir medicinos paslaugų prieinamumą ir kokybę. Tinklaraštininkės teigimu, medikų klaidos visada garsiai nuskamba žiniasklaidoje, bet juk jie kasdien (!) gelbėja gyvybes. Moteris įsitikinusi, kad kiekvieną dieną žiniasklaidoje galėtų pasirodyti straipsnis su nauja sėkmės istorija, pasakojančia, kaip buvo paskirtas teisingas gydymas ir, tik profesionalių medikų dėka, žmogus išgyveno, išvengė sunkių pasekmių. A. Nistelė neslepia, kad su medikais jai teko bendrauti ne tik gimdant 4 vaikus. Prieš kelis metus moteris dėl tuomet jai ir jos artimiesiems nežinomų priežasčių tiesiog nualpo.

„Greitai, per kelias minutes buvau atvežta į Kauno klinikinę ligoninę, kurioje buvo nustatyta priežastis ir padaryta skubi operacija išgelbėjusi mano gyvybę. Už tai esu dėkinga gydytojui Vidmantui Sedziniauskui. Nuo šio įvykio savo gimtadienį galiu švęsti 2 kartus per metus“, – gyvenimą sudrumstusius nemalonius įvykius prisimena tinklaraštininkė.

Gydo medikas, o ne kyšis

Keturių atžalų mamą labai piktina gandai, kad Lietuvos medikai – kyšininkai, kurie gydo tik tuomet, jei kažką jiems duodi, o jei neturi iš ko – tai viską daro atmestinai, nerodo dėmesio, leidžia kankintis.

Laukiantis kūdikio beveik devynis mėnesius su medikais daugiau ar mažiau tenka bendrauti visoms šeimoms. Turbūt kiekviena besilaukianti moteris jaudinasi dėl savo ir vaiko sveikatos, nerimauja dėl būsimo gimdymo, ypač jei iš aplinkos sulaukia raginimų su mediku tartis iš anksto ir netaupyti pinigų savo ir kūdikio sąskaita. A. Nistelė yra puikus pavyzdys, kad to daryti nereikia.

„Pagimdžiau keturis sveikus, nuostabius vaikus ir visuomet gimdydama jaučiausi saugi, neturėjau minčių, kad gydytojas padarys kažką ne taip, kad reikia brukti kokį nors vokelį. Medikai visada stengiasi viską padaryti kaip įmanoma geriau, padėti pacientui. Netikiu, kai kalbama, kad medikai leidžia gimdymo metu kankintis ir nesidomi, nesiūlo jokios pagalbos ir sprendimų. Manau, kad visi gydytojai yra suinteresuoti, kad gimdymas būtų kiek įmanoma sklandesnis ir kuo greičiau baigtųsi. Nemanau, kad davusi kyšį medikui moteris pagimdytų kažkaip kitaip t .y. greičiau, patirtų mažiau skausmo. Juk jokia dovana nepakeis gydytojo kvalifikacijos ir jis nepadarys kažko kitaip“, – teigia A. Nistelė.

Moteris įsitikinusi, kad kyšiai gydytojams yra nykstantis reiškinys – sovietmečio palikimas.

„Skaudu žiūrėti, kai vyresnio amžiaus žmonės iš paskutiniųjų savo pensijos eurų perka ir neša gydytojui saldainių dėžutę. Nejaugi jie tiki, kad dėl to gydys geriau? Kiek man teko susidurti su medikais, tai neturiu jiems jokių priekaištų nei dėl kvalifikacijos, nei dėl bendravimo. Viskas puiku ir be jokių kyšių“, – sako tinklaraštininkė.

Moteris pastebi, kad jaunesnioji karta – tiek gydytojai, tiek pacientai – bet kokias korupcijos apraiškas vertina neigiamai, o vokeliai ir kitos materialinės dovanos tampa praeities šešėliu. Vis tvirtesnis suvokimas, kad pacientas tinkamai gydomas ir be jų.

Informacija parengta bendradarbiaujant su LR sveikatos apsaugos ministerija, kuri įgyvendina Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės lėšomis finansuojamą projektą „Korupcijos prevencijos didinimas sveikatos apsaugos sektoriuje“