Pasaulyje jau kuriami ir ,,išmanūs” drabužiai, kurie atlieka ne tik stiliaus, bet ir apsauginę, emocinę, pramoginę ar estetinę funkcijas. Pavyzdžiui marškinėliai primenantys, kad jau laikas išgerti vaistus ar lietpaltis, kuris ne tik saugo nuo lietaus, bet lyjant švyti, taip apsaugodamas žmogų sunkiomis eismo sąlygomis.

O visur skubantiems miesto gyventojams, svarbiausia, kad drabužis būtų toks patogus, modernus ir stilingas jog su tuo pačiu deriniu būtų galima dviračiu važiuoti į darbą, vėliau į susitikimą, o vakarą praleisti su draugais mieste, „nesukant sau galvos“ dėl prakaito dėmių, besiglamžančios medžiagos ar netinkamo dizaino.

Audimo „Bike“ kolekcija
Foto: Organizatorių nuotr.

„Bėgančio“ miesto žmogaus apranga

Dabartinės drabužių kolekcijos kuriamos atsižvelgiant į „bėgančio“ miesto žmogaus gyvenimo ritmą. Gaminiai kuriami tokie, kad būtų lengvai derinami tarpusavyje, pasižymėtų sportinių drabužių funkcinėmis savybėmis, bet tuo pačiu išliktų patrauklūs, stilingi.

„Pasikeitęs gyvenimo tempas iš drabužių reikalauja technologinių inovacijų bei funkcinių sprendimų, kurie patogiam žmogaus gyvenimui yra tiesiog būtini. Norisi, kad apranga įsilietų į miesto ar gamtos estetiką, tačiau nebūtų nuobodi, išliktų vasariška ir nuotaikinga. Darosi svarbu, kad drabužis atitiktų sportiniams rūbams keliamus reikalavimus, tačiau taip neatrodytų ir tiktų eiti tiek į darbą, tiek laisvalaikiui mieste. Naujoji „Bike“ kolekcija sukurta taip, kad atitiktų šiuolaikinio žmogaus keliamus reikalavimus: lengvai derinama spalvinė drabužių gama, patvarios ir neglamžios medžiagos, patrauklūs funkciniai sprendimai“, − miesto aprangos drabužių tendencijas komentuoja R. Vosylius.

Į ką atkreipti dėmesį?

Drabužių funkcionalumas šiandien remiasi medžiagų savybėmis. Jų dėka drabužiai prisitaiko prie kūno temperatūros, nesusiglamžo, neišsitepa, lengvai ir maloniai priglunda prie kūno linijų. Tokių savybių dėka, drabužis tarsi „antra oda“ gali prisitaikyti ir prie įvairių gyvenimo situacijų.

Audimo „Bike“ kolekcija
Foto: Organizatorių nuotr.

„Šiandien medžiagos, pats jų audimo principas, sudėtis, padiktuoja funkcijas, kam jos gali būti pritaikomos. Pralaidžios orui medžiagos lengviau išgarina drėgmę ir užtikrina normalią kūno temperatūrą. Taip nekyla baimė perkaisti ar sušalti. Daug keliaujantiems, neglamži medžiaga leidžia marškinėlius dėvėti tiesiog ištrauktus iš lagamino. Tokie sprendimai ryškiai palengvina žmonių kasdienybę“, - teigia pašnekovas.

R. Vosylius pabrėžia, kad svarbu ne tik kokybiškos, bet ir tvirtos medžiagos, nes, kad ir kokia maloni kūnui būtų medvilnė, ji nėra labai patogi važiuojant dviračiu ar lekiant paspirtuku.

Techniniai drabužių sprendimai – visiems gyvenimo atvejams

Kita miesto gyvenimui svarbi drabužių aprangos ypatybė – technologiniai sprendimai. Jie ne tik palengvina skubančio žmogaus gyvenimą, bet ir suteikia drabužiui pridėtinę vertę.

„Tinkami technologiniai sprendimai palengvina kiekvieno iš mūsų kasdienybę, taip pat jie yra puikiai „įkomponuojami“ ir aprangoje. Tarkim, didžiausias moters galvos skausmas – kokią suknelę rinktis, kad važiuojant dviračiu ji galėtų jaustis patogiai ir nerūpestingai. Tam sukūrėme užsegimą suknelės apačioje, kuris neleis kisti suknelės ilgiui. Todėl nuo šiol, kiekviena moteris kelionei dviračiu nedvejodama gali rinktis sunkelę bei drąsiai ir patogiai riedėti miesto gatvėmis“, − technines drabužių savybes komentuoja „Audimo“ kūrybos vadovas.

Audimo „Bike“ kolekcija
Foto: Organizatorių nuotr.

Anot R. Vosyliaus, dar vienas svarbus akcentas esant dideliam judėjimui mieste ar užmiestyje – saugumas. Tam taip pasitelkiami techniniai sprendimai, kaip antai, šortų ar kelnių „kantuose“ įsiūti atšvaitai. Jie stilingai integruoti, taip, kad nekristų į akis, tačiau atspindėtų šviesą ir natūraliai įsilietų į aprangą.

Vienas drabužis visai dienai

„Uff“ kirpyklų tinklo savininkas ir įkūrėjas Valerijus Gigevičius gyvena „pašėlusiu“ tempu ir nuolat atsiduria tokiose situacijose, kai kasdien miesto gatvėmis tenka numinti ne vieną kilometrą bei spėti į dar vieną susitikimą. Jo nuomone, drabužiai – tai ne tik saviraiškos priemonė ar kartu su juo nešama žinutė, bet ir kasdienybės dalis. Ji turėtų atitikti žmogaus dienos ritmą ir jo nevarginti. Anot V. Gigevičiaus, pritaikyti drabužį, kuris tiktų ir kelionei dviračiu, ir darbui tikrai nėra lengva.

„Mano gyvenimo būdas – aktyvus, nuolatos keliauju į susitikimus, skubu, judu iš vienos vietos į kitą, todėl kasdieninė apranga turi atitikti mano gyvenimo tempą ritmą. Nepatogi apranga mane vargina ir neigiamai veikia mano nuotaiką, tad aš renkuosi patogius ir universalius drabužius, kuriuos galėčiau derinti tiek savo laisvalaikio metu, tiek darbo aplinkoje“, − teigia aktyvaus gyvenimo šalininkas V. Gigevičius.

Nors darbe Valerijus turi galimybę rengtis laisviau, jam svarbu tvarkinga ir reprezentatyvi išvaizda bet kokioje situacijoje. Kadangi V. Gigevičius dirba žmonių apsuptyje, dažniausiai jis renkasi „smart casual“ įvaizdį, kuris leidžia būti kūrybingu ir laisvu, bet tuo pat metu išlaikyti tvarkingą ir patrauklų akiai įvaizdį.

Audimo „Bike“ kolekcija
Foto: Organizatorių nuotr.

„Mano mėgstamiausias drabužis darbo dienai – polo marškinėliai. Tobulai prisitaikantys prie kūno linijų dėl savo klijuotų siūlų technikos, pagaminti iš drėgmę garinančios, neglamžios medžiagos. Labiausiai vertinu tai, kad tokia marškinių medžiaga nevaržo ir neriboja judesių bei yra priderinama įvairioms progoms. Jie ne tik tinka susitikimui su klientais ar kelionei į banką, bet taip pat lengvai pritaikomi prie vakarinio derinio renginiui.“, − kasdienės aprangos pasirinkimą komentuoja pašnekovas.

Žmonėms, dirbantiems stovimą darbą, svarbu atsižvelgti į drabužių: kelnių ar šortų patogumą, kurie, anot Valerijaus, turėtų būti laisvi, nespaustų kraujotakos bei leistų kūnui kvėpuoti. Važinėjantiems dviračiu, svarbu atsižvelgti į kelnių ar šortų medžiagas, nes nuo to priklauso kelionės patogumas.

„Džiaugiuosi, kad šiuolaikiniai drabužiai pasižymi įvairiomis funkcinėmis savybėmis: nuo kompaktiško striukės supakavimo į jos nugaroje esančią kišenėlę iki šviesą atspindinčių, stilingų raštų, kurie puikiai „atlieka“ atšvaito funkcijas. Smagu matyti, kad dviračių ar paspirtukų mėgėjai turi vis didėjančią laisvalaikio drabužių pasiūlą, kurioje galima rasti ne tik funkcinių, bet ir labai stilingų drabužių. Pats visada renkuosi daugiafunkcinio stiliaus drabužius, kadangi su jais galiu jaustis patogiai, stilingai ir saugiai“, − šypteli pašnekovas užbaigdamas pokalbį.