Svarbiausia – atitikti vartotojų lūkesčius

„XXI amžius, o ypač antrasis jo dešimtmetis, privertė įmones ir žmones iš naujo pažiūrėti į pasaulį bei visa, kas vyksta aplink. Visi procesai spartėja - tiek technologinė pažanga, tiek ir gyvenimo tempas, žmonės anksčiau pasieka karjeros aukštumas, greičiau sukasi gaminių ratas, o vartotojų poreikiai kinta itin sparčiai. Didžiausia įmonių problema –- nuolatos motyvuoti darbuotojus tobulėti, ieškoti naujovių, inovacijų, gretai prisitaikyti prie naujovių, o dažnai ir pakeisti nusistovėjusį požiūrį.

Kėdainių konservų fabrikas“, priklausantis koncernui „Vikonda“, jau seniai suprato, kad būtina kuo greičiau į darbo rinką integruoti jaunus žmones, kurie visuomet kupini idėjų ir nebijo išbandyti naujovių“, – sako „Kėdainių konservų fabriko“ marketingo vadovas Vytautas Kubolis. Jis pažymi, jog prieš keletą metų prasidėjęs šios įmonės bendradarbiavimas su Kauno technologijos universitetu, itin džiugina rezultatais bei ateities perspektyvomis.

„Koncernas „Vikonda“ Kauno technologijos universitete yra įrengęs edrvę, kurioje studentai gali pailsėti, atsipalaiduoti ir pasisemti įkvėpimo. Daug su jais teko bendrauti ir karjeros dienose, kuriose mūsų įmonė visuomet noriai dalyvauja. Bendraudami su studentais supratome, jog jie turi daug ir gerų idėjų, tačiau kartais jiems pritrūksta galimybių tas mintis realizuoti. Nutarėme studentams suteikti galimybę sukurti visiškai naują gaminį, o laimėtojam skyrėme motyvuojančią piniginę premiją. Pasirinkome būsimus maisto technologus, kurie pagal programą kaip tik ir mokėsi naujo gaminio sukūrimo ypatybių. „Kėdainių konservų fabrikas“ ne tik paskyrė tūkstančio eurų premiją geriausią gaminį sukursiančiam studentui, bet ir įsipareigojo tą gaminį įvesti į rinką, bei lydėti studentus viso gaminio kūrimo metu, tai yra, skirti dar daugiau papildomų lėšų. Kad būtų aiškiau patikslinsiu, jog naujo produkto įvedimas į rinką yra ilgas, sudėtingas ir daug lėšų bei žmogiškųjų išteklių reikalaujantis procesas o įdėto darbo valandų skaičiaus negalima vertinti pagal tai kiek atlyginimo žmogus už tą laiką gautų, o vertinti būtina tai kiek pridėtinės vertės jis sukurtų įmonei per tą laiką, tad turint omenyje, kad šio projekto metu intensyviai dirbo didžiausią pridėtinę vertę kuriantys darbuotojai – generalinis direktorius, gamybos direktorė, marketingo vadovas, technologai, personalo vadovė, o degustacijų ir vertinimo metu buvo įtraukiama visa įmonės administracija, studentus kvietėmės į patį fabriką, šis, naujas gaminys yra itin brangiai kainavęs, tačiau to tikrai vertas“ – apie įmonės užkulisius pasakoja V. Kubolis.

Projekto pradžioje iniciatoriai nenorėjo apriboti studentų, tad jie galėjo kurti ką tik nori. Vėliau, sutikimų su „Kėdainių konservų fabriko“ gamybos vadove Rasa Koržoviene ir marketingo vadovu Vytautu Kuboliu metu, buvo tariamasi, ką ir kaip geriau gaminti - devynioms studentų grupėms buvo suteikta visa informacija apie rinkos poreikius, gamybos ypatumus ir, išsigryninus idėjas, darbai buvo tęsiami.

„Nuolat bendravome su studentais, kurdami naujus produktus, jie tardavosi tiek su savo dėstytojais, tiek ir savo sukurtus produktus ragauti ir įvertinti siųsdavo mums, į „Kėdainių konservų fabriką“. Čia mes surengdavome degustacijas ir, paruošę savus komentarus, siųsdavome juos į universitetą. Galiausiai, jau artėjant projekto pabaigai, buvo sukurti devyni visiškai nauji gaminiai, tad mums teko tikrai nelengvas iššūkis išsirinkti vieną. Tad išsirinkome tris geriausiai pasirodžiusių studentų grupes ir juos visus apdovanojome piniginiais prizais, na o laimėjo indo ir ukrainiečio tendemas - jie sukūrė labai Lietuvos rinkoje analogų neturintį produktą – įvairių uogų uogienę. Jie į savo kūrinį įdėjo labai daug darbo, nuolat tobulino savo uogienę, kūrė etiketes, analizavo Lietuvos rinką, tačiau vis dėl to, svarbiausia priežastis pasirenkant nugalėtoją, nes visi gaminiai buvo itin skirtingi ir juos buvo sunku palyginti, buvo paprasta: buvo išrinktas gaminys, kurio daugiau nereikėjo tobulinti, kurio skonis ir kiti kokybiniai parametrai pilnai atitiko vartotojų lūkesčius ir kurį buvo lengvai galima pradėti gaminti bei tiekti į rinką.“ – sako „Kėdainių konservų fabriko“ marketingo vadovas Vytautas Kubolis.

Apdovanojimą investuos į naujus projektus

Vienas įvairių uogų Multi uogienės kūrėjų, laimėjusių „Kėdainių konservų fabriko“ įsteigtą piniginį prizą, ukrainietis Maksym Shcholokov pasakojo labai besidžiaugiantis tiek pačia šalimi, jos žmonėmis, o ypač - verslių žmonių inicijuojamais projektais – „Lietuva yra labai švari ir rami šalis, kurioje gyvena draugiški žmonės. Manau, kad „Kėdainių konservų fabriko“ iniciatyva yra puikus būdas studentams mokytis praktiškai ir nuspręsti, ką jie gali nuveikti ateityje. Mes nesulaukiame tokių renginių Ukrainoje, tikiuosi, kad kada nors jie prasidės ir mano šalyje, nes tai naudinga abiems pusėms - įmonėms ir studentams. O dalyvaudamas šiame projekte, aš visiškai atsipalaidavau, nebuvo jokio nesaugumo jausmo, priešingai - turėjau daug idėjų. Žinoma, labai motyvavo ir konkurencijos jausmas, manau, man sekėsi gerai, išsitekau į skirtą laiką ir sukūriau gaminį, kuriuo didžiuojuosi, o laimėtus pinigus investuosiu į savo plastiko perdirbimo projektą, kad galėtume kurti ateitį švarioje aplinkoje“ – su šypsena lūpose pasakojo laimingas ukrainietis Maksym Shcholokov.

Įvairių uogų Multi uogienė
Foto: Organizatorių archyvas


Sukurti produktą – svajonės išsipildymas

Indas Navaneeth Parthasarathy - antrasis komandos, sukūrusios lietuviškąją įvairių uogų Multi uogienę narys, sako, jog išsipildė ilgus metus puoselėta jo svajonė – sukurti produktą, kuris atsidurtų parduotuvių lentynose – „studentai retai susiduria su realiomis galimybėmis išbandyti savo jėgas, pademonstruoti savo sugebėjimus. Viena yra mokytis, visai kas kita - dirbti su didele įmone ir kurti realų produktą. Indijoje švietimo sistema yra pernelyg sudėtinga ir įmonės negali tiesiogiai kreiptis į universitetus ir studentus, tad tokios iniciatyvos Lietuvoje man paliko didžiulį įspūdį. Už laimėtus pinigus planuoju nusipirkti keletą priemonių, kurios gali padėti man įgyvendinti kitą mano idėją - noriu sukurti produktą, kuris galėtų padėti sumažinti cukraus kiekį kraujyje ir išspręstų kitas sveikatos problemas, manau, kad sveikata yra didžiausias žmogaus turtas“ – pasakoja studentas iš Indijos Navaneeth Parthasarathy.

Verslas ir mokslas vienas kitą papildo

Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakulteto prodekanas, docentas Eugenijus Valatka dar kartą pabrėžė, jog mokslo įstaigos ir verslas turi visuomet būti šalia – „Visų pirma, noriu nuoširdžiai padėkoti įmonės „Kėdainių konservų fabrikas“ atstovams už tokios gražios iniciatyvos iškėlimą. Tai puikus pavyzdys ir kitoms įmonėms siekiant realiais veiksmais, o ne tuščiais žodžiais prisidėti prie specialistų rengimo, taip pat glaudesnio bendradarbiavimo tarp universiteto ir pramonės bendrovių.

Neabejoju, kad projekto realizavimas jauniems žmonėms padės geriau pažinti save, atskleis jų kūrybiškumą, naujas ir perspektyvias idėjas. Ypač svarbu tai, kad jų sumanymai virto realiais produktais, kurie tiekiami į rinką, kadangi projekto metu sprendžiamos realios, pramonei svarbios užduotis, o kūrybinio darbo metu jie turėjo galimybę nuolat bendrauti su šios srities aukščiausio lygio profesionalais iš pramonės srities. Manau, kad vien jau mintis, kad tavo sukurtas produktas gali tapti žinomu prekės ženklu ir žinoti, kad esi vienas iš jo kūrėjų, kiekvienam projekte dalyvaujančiam studentui yra kūrybinio įkvėpimo ir skatinimo tobulėti šaltinis. Taip pat jiems atsiveria galimybės jau dabar žengti svarbų žingsnį sėkmingos profesinės karjeros link. Studentams kartu tai ir puiki galimybė ugdyti savyje tokias būtinas asmenines savybes kaip kantrybė, nuoseklumas, darbas komandoje, atsakomybė, terminų laikymasis. Naudodamasis proga, noriu išreikšti nuoširdžią padėką visam koncernui „Vikonda“, kuris jau daugelį metų yra tvirtas Cheminės technologijos fakulteto partneris, remia įvairiausias iniciatyvas, kaip kad neseniai įkurtos jaukios studentų darbo ir poilsio erdvės fakultete. Nepaliausiu kartojęs visiems gerai žinomą, bet dar gerai neįsisąmonintą tiesą – niekas kitas, tik mes kartu, sutelkę pastangas, galime sukurti tokią aplinką, kurioje kiekvienam būtų gera gyventi ir jaustis užtikrintam dėl savo ateities“ – sakė Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakulteto prodekanas docentas Eugenijus Valatka.

Naująsias įvairių uogų Multi uogienes parduotuvių lentynose išvysite jau netrukus.

Užsakymo nr.: PT_76017387