Lietuviai ieško ir domisi

Kauno rajone pomidorus auginanti Dalia Abukauskienė DELFI pasakojo, kad lietuviai labai domisi šviežiais pomidorais.

„Derlius panašus kaip ir visada - kaip ir pernai metais. Pomidorai šiemet yra gražūs, bet kai buvo kaitros, nemezgė vaisių: kokios 3-4 kekės tuščios, o vėliau vėl kelios užmegztos. Kaitra šiltnamyje degina žiedadulkes ir jos neapsidulkina ir neužmezga pomidorų. Šiam derliui reikėjo nemažai laistymo. Vandens trūksta, bet visur ieškome, kad jo užtektų. Idealios sąlygos pomidorams, kai yra 20-25 laipsniai“, - sakė D. Abukauskienė.

Ūkininkė pasakojo, kaip sekasi realizuoti produkciją: „Patys parduodame turguje, perdirbame, raugiame. Jaučiame, kad žmonės nori lietuviškų pomidorų, jie visą laiką labai domisi, ieško. Žmonės giria produkciją, ieško net tam tikrų veislių. Vieną kartą paragauja, patinka ir prilimpa ta veislė. Aš auginu pagrindinę vieną veislę ir bandau dar įvairias bent kelias per metus.“

Pašnekovė pasakojo apie šio verslo pelningumą: „Būna visko. Tai, kas susiję su gamta, yra nenuspėjama. Būna ir nuostolių, juk priklausome ne tik nuo savo proto, bet ir nuo gamtos. Kai buvo įvestas euras, pomidorai atrodo brangesni negu ankstesniais metais. Bet dabar jie yra tikrai pigūs: parduodami kažkur po 60-80 centų.“

Ūkininkė davė patarimų sodininkams ir teigė, kad pomidorus prižiūrėt reikia mokėti: „Ir genėti reikia mokėti, ir pasižiūrėjus į lapus, žinoti, ko jiems trūksta. Pomidorų gali užsiauginti kiekvienas, žinoma, juos puola ligos, todėl jeigu nenorima purkšti, užauginti yra sunkiau. Tai yra kaprizingas augalas.“

Reikia nuolatinės priežiūros

Utenos rajone ūkininkaujanti Birutė Sabalienė stebėjosi, kodėl lietuviškų pomidorų nėra prekybos centruose.

„Pomidorų derlius šiais metais yra geras, sudėtingiau buvo su agurkais, nes buvo mažai saulės ir šiltų naktų. Lyginant su praeitais metais, šie metai šiek tiek prastesni. Vis dėlto pomidorai nėra labai lepūs augalai, jiems blogai tik jeigu yra per daug drėgmės ir vasaros būna lietingos. Tačiau šiais metais vasaros pradžioje saulėtų dienų buvo mažai ir pomidorai prasidėjo gerom dviem savaitėm vėliau“, - pasakojo B. Sabalienė.

Ūkininkė teigė, kad didžiąją dalį produkcijos parduoda Utenos turguje: „Kas lieka, vežame į Vilnių. Žmonės tikrai nori lietuviškų pomidorų ir nelabai suprantame, kodėl jų nėra prekybos centruose. Mes Utenos rajone esame žinomi ir jaučiame paklausą. Išgyventi iš šio verslo galima, tačiau reikia įdėti daug rankų darbo ir tai yra sudėtinga. Šiais metais pomidorų kaina yra panaši kaip ir praeitais. Juos parduodame po 50 centų.“

Moteris davė patarimų pomidorų augintojams: „Pomidorams reikalinga nuolatinė priežiūra, negalima daryti taip kaip sodininkai, kurie nuvažiuoja kartą per savaitę pasižiūrėti, kas užaugo. Reikia nuolatos eiti aplink augalus. Pavyzdžiui, skinti reikia agurkėlius, kai jie maži ir gražūs, mes skiname kiekvieną dieną, o per karščius net ryte ir vakare. Be to, reikia daržoves genėti, tręšti, laistyti.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (78)