Komitetas žurnalistams apsaugoti (CPJ - Committee to Protect Journalists) nurodė, kad, palyginus su praėjusiais metais, žūčių šiemet buvo 42 procentais daugiau; didelė dalis jų siejama su neramumais Sirijoje, Somalyje, smurto protrūkiais Pakistane, nužudymais Brazilijoje.

"Iki gruodžio vidurio žuvus 67 žurnalistams aplinkybėmis, tiesiogiai susijusiomis su jų darbu, 2012-ieji gali būti net rekordiniai, sprendžiant pagal CPJ nuo 1992 metų kaupiamus duomenis", - sakoma Niujorke būstinę turinčio komitete pranešime.

Pasak CPJ, kol kas daugiausia žurnalistų žuvo 2009 metais, kai dėl žurnalistinio darbo, patvirtintais duomenimis, žuvo 74 asmenys; beveik pusė jų buvo nužudyti Magindanao provincijoje Filipinuose.

CPJ sako dar tirianti 30 žurnalistų žūčių 2012 metais aplinkybes - ar tai buvo susiję su jų darbu.

"Interneto žurnalistams šiemet kliuvo daugiau negu būdavo, o laisvai samdomų reporterių žuvo daugiau už vidurkį per visą stebėjimų istoriją", - pažymima metiniame CPJ pranešime.

Vien Sirijoje 2012 metais žuvo 28 žurnalistai, atsidūrę kovų zonoje arba nužudyti vyriausybės ar sukilėlių pajėgų. Dar vienas žurnalistas žuvo Libane čia pat prie Sirijos sienos.

Pasaulio mastu, 94 proc. aukų yra vietiniai žurnalistai, rengiantys pranešimus apie įvykius savo šalyse; panašūs duomenys vidutiniškai yra ir per visą žūčių fiksavimo laikotarpį.

2012-aisiais žuvo ir keturi užsienio žurnalistai - visi Sirijoje: amerikietė Marie Colvin, dirbusi Londono žurnalui "Sunday Times", prancūzų laisvai samdomas fotografas Remi Ochlikas, televizijos "France 2" reporteris Gilles Jacquier ir "Japan Press" žurnalistė Mika Yamamoto.

Kita organizacija, Ženevoje įsikūrusi "Press Emblem Campaign" nurodė, kad 2011 metais žuvo mažiausiai 106 žurnalistai, iš kurių 20 žuvo per Arabų pavasario įvykius.