Po derybų su A. Baerbock Pekine Qin Gangas žurnalistams sakė, kad „Kinijai mažiausiai reikia mokytojos iš Vakarų“.

Jis atmetė A. Baerbock išsakytą kritiką dėl žmogaus teisių padėties Kinijoje ir sakė, kad kiekvienoje valstybėje yra savos aplinkybės, kultūrinės bei istorinės. Kalbant apie žmogaus teises, „pasaulyje nėra vienodų standartų“, – sakė Qin Gangas.

Qin Gangas

Anksčiau A. Baerbock tvirtino, kad pasaulyje yra „bendri žmogaus teisių standartai“, ir priminė Qin Gangui apie Jungtinių Tautų (JT) Chartiją ir JT Žmogaus teisių konvenciją. Chartija apibrėžia „visuotines“ žmogaus teisės, jų privalo laikytis visos JT narės, sakė ji. A. Baerbock taip pat pareiškė susirūpinimą, kad Kinijoje ribojama pilietinės visuomenės ir žmogaus teisių erdvė.

Atsakydamas į kaltinimus persekiojimu, ypač musulmonų uigūrų šiaurės vakariniame Sindziango regione, Kinijos užsienio reikalų ministras pareiškė, kad tai nėra žmogaus teisių problema, o kova su radikalizmu ir separatizmu. Tačiau jis sakė, kad dabar padėtis Sindziange „stabili“, žmonės gyvena „labai laimingą gyvenimą“.

Jo teigimu, Kinijai priešiškos jėgos pasitelkia Sindziango klausimą, kad sulaikytų Kinijos iškilimą pasaulyje. Užsienio jėgos turėtų nesikišti į regiono reikalus, sakė Qin Gangas.

Kinija žada nesiųsti ginklų Rusijai

Kinijos užsienio reikalų ministras po dvi valandas trukusių derybų taip pat pabrėžė, kad nei dabar, nei ateityje netieks Rusijai ginklų ir neparems tebesitęsiančios Maskvos invazijos į Ukrainą.

„Mes netiekiame ir netieksime ginklų konflikto šalims“, – sakė Qin Gangas.

Jis taip pat teigė, kad dvejopos paskirties prekės, kurios gali būti naudojamos tiek civiliniams, tiek kariniams tikslams, kontroliuojamos įstatymų. Kinijos vaidmuo dėl Ukrainos yra skatinti susitaikymą ir taikos derybas, sakė Qin Gangas. „Mes nepilsime žibalo į ugnį“, – sakė jis, taip nuskambėjo oficialus jo žodžių vertimas.

Annalena Baerbock, Qin Gangas

Prieš tai Vokietijos ministrė A. Baerbock paragino Kiniją smarkiau paspausti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną nutraukti karą Ukrainoje. Ji sakė, kad Kinijos lyderio Xi Jinpingo vizitas į Maskvą parodė, kad jokia kita šalis neturi didesnės įtakos Rusijai nei Kinija.

„Sprendimas, kaip panaudoti šią įtaką, tiesiogiai atsiliepia svarbiausiems Europos interesams“, – sakė A. Baerbock. Jos žodžiais, taip, kaip Kinija sėkmingai įsitraukė sutaikant Iraną ir Saudo Arabiją, tikimasi, kad ji paskatins Rusiją pagaliau nutraukti agresiją Ukrainoje ir imtis taikaus konflikto sprendimo.

A. Baerbock pridūrė, kad Kinija yra nuolatinė Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narė, todėl turi ir ypatingą atsakomybę. Ji taip pat sakė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kaip visiems žinoma, turi galimybę bet kada sustabdyti Rusijos agresiją.

Be to, labai svarbu „neleisti tiekti ginklų Rusijai ir dar labiau pailginti šią agresiją, o taip pat neleisti, kad dvejopos paskirties prekės būtų panaudotos karui“.

A. Baerbock penktadienį taip pat perspėjo dėl „siaubo scenarijaus“ visam pasauliui „karinės eskalacijos“ atveju Taivano sąsiauryje.

„Karinis eskalavimas Taivano sąsiauryje (...) būtų siaubo scenarijus visam pasauliui“, – sakė A. Baerbock per vizitą Pekine.

Prieš kelias dienas Pekinas surengė karines pratybas prie šios savarankiškai valdomos salos.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (27)