Buvusių sovietinių valstybių vadovams V.Putinas Kazachstane kalbėjo, kad Rusija pasiekė įspūdingų rezultatų Sirijoje per karo aviacijos kampaniją, pradėtą rugsėjo 30 dieną.

„Veikdami iš oro ir jūros į iš anksto su Sirija suderintus taikinius, mūsų kariškiai pasiekė įspūdingų rezultatų, – sakė jis Nepriklausomų valstybių sandraugos (NVS) vadovų susitikime. – Sunaikinta dešimtys vadaviečių ir šaudmenų sandėlių, šimtai teroristų ir daugybė karinės technikos“.

V.Putinas pažymėjo, kad Rusijos karinių kosmoso pajėgų operacija kartu su Kaspijos flotile „visiškai atitinka tarptautinę teisę, visiškai legitimi, nes vykdoma oficialiu prezidento (Basharo al) Assado prašymu“.

Prezidentas pabrėžė, kad Rusija ragina formuoti „maksimaliai plačią koaliciją“ kovai su teroristais.

Jis patvirtino, kad Rusijos aviacija palaikys Sirijos ginkluotąsias pajėgas, kol šios vykdys „puolamąsias operacijas prieš teroristus“.

„Įvairiais vertinimais ISIL pusėje jau kariauja nuo penkių iki septynių tūkstančių išeivių iš Rusijos ir NVS šalių“, – sakė V.Putinas ir pridūrė, kad būtina neleisti, jog jie grįžtų namo.

Rusų kariškiai penktadienį taip pat pranešė, kad Rusija nuo rugsėjo 30-osios, kai prasidėjo bombardavimo Sirijoje kampanija, smogė į daugiau kaip 380 „Islamo valstybės“ objektų.

„Nuo operacijos pradžios mes atlikome daugiau kaip 600 skrydžių ir bombardavome daugiau kaip 380 ISIL objektų“, – pareiškė generolas pulkininkas Andrejus Kartapolovas, Rusijos generalinio štabo viršininko pavaduotojas, interviu laikraščiui „Komsomolskaja pravda“.

„Įvairiais duomenimis ISIL banditų formuotės patyrė labai rimtų nuostolių“, – pridūrė jis, turėdamas omenyje „Islamo valstybės“ kovotojus.

Rusija gali leisti raketas į kovotojus Sirijoje iš Viduržemio jūros

Rusija galėtų leisti raketas iš savo laivų Viduržemio jūroje, atakuodama džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojus Sirijoje, penktadienį nurodė vienas aukšto rango rusų kariškis.

Rusija anksčiau leido sparnuotąsias raketas į kovotojus iš savo laivų Kaspijos jūroje, o pakeliui jos kirto Irano ir Irako oro erdvę.

Kai buvo paklaustas, ar Maskva galėtų prireikus surengti panašių atakų iš Viduržemio jūros, generolas pulkininkas Andrejus Kartapolovas atsakė dienraščiui „Komsomolskaja pravda“: „Be abejo.“