„Kalbėjomės su juo (Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu) ir paprašėme jo pagalbos evakuojant mūsų piliečius iš Mariupolio“, – sakė M. Cavusoglu.

Šeštadienį Ukraina pranešė, kad Mariupolį apsupusios Rusijos pajėgos apšaudė miesto mečetę, kurioje buvo pasislėpę apie 80 civilių, įskaitant kelis Turkijos piliečius.

Užsienio reikalų ministras sakė, kad mečetės imamas „nepatvirtino“ šių pranešimų.

„Jis sakė, kad teritorija buvo apšaudyta raketomis ir sviediniais“, – nurodė turkų URM vadovas.

M. Cavusoglu komentarai yra pirmoji oficiali Ankaros reakcija į incidentą.

Daug dienų vykdomą Mariupolio uostamiesčio apgultį Ukraina vadina „humanitarine katastrofa“; per 12 dienų žuvo daugiau kaip 1 500 civilių gyventojų.

Vietos turkų bendruomenės pareigūnas šeštadienį paneigė, kad mečetė buvo rusų taikinys.

M. Cavusoglu sakė, kad turkų valdžios institucijos „prarado ryšį“ su Turkijos piliečiais Mariupolyje „po to, kai sugriuvo visa infrastruktūra“.

Ankara pasidalijo informacija su Rusija ir „išsiuntė į regioną savo autobusų, tačiau jie negali įvažiuoti į miesto vidų“, pridūrė ministras.

Ankara pirmą kartą patvirtino, kad mečetėje buvo Turkijos piliečių, tačiau nenurodė jų skaičiaus.

„Mes remiame Ukrainos teritorinį vientisumą, tačiau humanitariniais tikslais turime bendradarbiauti su abiem veikėjais“, – sakė M. Cavusoglu.

Ministras: Turkija neprisijungs prie Vakarų sankcijų prieš Rusiją

Turkija neprisijungs prie Vakarų sankcijų prieš Rusiją, kurių buvo imtasis dėl Kremliaus agresijos prieš Ukrainą. Tai sekmadienį pranešė Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlütas Çavuşoğlu.
„Mes manome, kad sankcijos neišspręs problemos, - pareiškė jis, paklaustas apie Ankaros poziciją dėl sankcijų Rusijai.- Pavyzdžiui, oro erdvės uždarymas. Mes negalime jos uždaryti pagal Montrė konvenciją. Tai teisinis įsipareigojimas“.

Šeštadienį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas Antalijoje pareiškė, jog Aljansas tikisi, kad visos jo narės imsis priemonių prieš Maskvą. Pasak jo, jis išdėstė šią poziciją Turkijos URM vadovui.

Vasario 24 d. Rusija pradėjo tarptautinės bendruomenės smerkiamą karinį įsiveržimą į Ukrainą. Jos pajėgos atakuoja ir civilinius objektus. Vakarų šalys, reaguodamos į agresiją, paskelbė Rusijai labai griežtas sankcijas ir teikia ekonominę bei karinę paramą Ukrainai.

Dalintis
Nuomonės