Nepasirengę kęsti sunkumų – 11 proc. tyrimo dalyvių, daugiausia taip nusiteikusių ukrainiečių yra tarp neturtingų gyventojų (23 proc.).

Dauguma apklaustųjų mano, kad po karo prioritetinė šalies plėtros kryptis turėtų būti saugumas ir socialinė apsauga. 77 proc. respondentų įsitikinę, kad po karo prioritetas turi būti teikiamas karinės pramonės vystymui, sienų stiprinimui ir kariuomenės reformavimui. 70 proc. prioritetu laiko darbo užmokesčio ir pensijų didinimą, medicinos prieinamumą, materialinę pagalbą neturtingiems gyventojams. Inovacijas valstybėje (naujos technologijos, energijos taupymas, mokslas ir švietimas) prioritetu laiko 44 proc. tyrimo dalyvių. Apklaustieji galėjo rinktis iš kelių atsakymų.

Po karo, anot respondentų, prioritetinės plėtros sritys turėtų būti medicina (50 proc.), karinė pramonė (46 proc.), statyba (43 proc.), žemės ūkis (38 proc.), švietimas ir mokslas (34 proc.). 23 proc. mano, kad prioritetas turėtų būti teikiamas sunkiajai pramonei ir metalurgijai, 15 proc. nurodė IT sritį.

Respondentai mano, kad prie efektyvaus Ukrainos visuomenės vystymosi ateityje labiausiai prisidės jaunimas (50 proc.), kariškiai ir veteranai (46 proc.).

Apklausa buvo surengta 2023 metų birželio 6-11 dienomis. Joje dalyvavo 1200 respondentų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją