Kairiųjų pažiūrų žurnalistė savo karjerą pradėjo rašydama į „The Guardian“ ir „New Statesman“. Vėliau perėjo į dešniųjų pusę ir šiuo metu rašo dienraščiams „The times“, „Jerusalem Post“ ir „Jewish Chronicle“ apie politinius ir socialinius klausimus. M. Phillips apibūdina save kaip liberalę, kurią apiplėšė realybė.

„Visi mes šokame kaip marionetės, kurias V. Putinas tampo už virvučių“, - štai taip skamba pirmadienį publikuoto Melanie Phillips straipsnio antraštė.

Rusija – banditinė, amorali šalis, su visiška panieka žvelgianti į Vakarų nepasisprendimą“, - rašoma straipsnyje.

Britė žurnalistė Melanie Phillips
2014 m. NATO perėmė daugiau nei 100 rusų karinių lėktuvų. 11 iš jų elgėsi itin agresyviai, rašo „The Times“. Vis tai vyko po Rusijos įvykdyto Krymo užėmimo, įsiveržimo į Ukrainą ir neseniai vykusių ne itin kruopščiai dangstytų grasinimų destabilizuoti situaciją Baltijos valstybėse.

„Nepaisant pavojingos šalių narių situacijos, NATO nepadarė praktiškai nieko, nebent tik leido sau išsukinėti rankas. Po to, kai JAV atsisakė taikaus policininko vaidmens, Putinas pasinaudojo savo šansu“, - teigia M. Phillips.

Nieko keisto, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas į Vakarus žvelgia su panieka.

Valdant carams, komunistams ar oligarchams Rusija iš esmės nepasikeitė. Ši šalis niekada nepažino laisvės ir dabar elitas toliau simuliuoja laisvą visuomenę, nors iš tikrųjų piktnaudžiauja savo valdžia prieš piliečius, kuriais paprasčiausiai manipuliuojama, įvarant juos į vergijos kampą.

„Valdant Putinui šalis tapo dar ir korporatyvine globalizacijos užpuolike, investuodama pinigus Vakaruose, o vėliau pasitelkdama areštus, nužudymus, papirkinėjimus ir šantažą išgaudama pelną“, - rašo M. Phillips.

Straipsnio autorė neseniai perskaitė Piotro Pomerancevo knygą „Viskas – netiesa ir viskas įmanoma“ ir Aleksandro Butos „Kaip veikė ateitis“. Remdamasi šiomis knygomis M. Phillips pateikia paraleles tarp šiuolaikinės Rusijos ir Nikitos Chruščiovo Tarybų Sąjungos, sutikdama su knygų autorių nuomone, kad „Rusiją apėmusi beprotybė“.

„Pasitelkdamas televiziją Kremlius nustato, kuriems politikams galima patekti į marionetinę opoziciją, kokią formą įgaus šalies istorija ir jos gyventojų baimės. „Rusijos politinę sistemą privatizavęs“ Vladimiras Surkovas valdo visuomenę lyg realybės šou, kiekvieną savaitę pateikdamas televizijų vadovams instruktažus, ką derėtų pulti, o ką – ginti“, - rašo M. Phillips.

Anot „The Times“ žurnalistės, Rytų Europoje vykdomos agresijos akivaizdoje NATO turi dislokuoti karinius dalinius pasienyje su Rusija, sustiprinti Ukrainos pasipriešinimą ir padidinti gynybai skirtas išlaidas. Kitaip tariant, būtina leisti V. Putinui suprasti, kad su juo nejuokaujama.

„Kitokiu atveju NATO tik demonstruoja savo silpnumą“, - neabejoja M. Phillips. „Taigi nieko keisto, kad Putinas žvelgia į Vakarus su panieka“, - pridūrė ji.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (842)