Teikti humanitarinę pagalbą trukdo biurokratinės kliūtys, Ženevoje kalbėjo JT humanitarinių reikalų koordinavimo biuro (OCHA) atstovas. Tačiau, anot jo, trūksta ir pinigų. Iš prašomos Sudanui paaukoti 2,6 mlrd. dolerių (2,4 mlrd. eurų) sumos gauta tik 26 proc. „Raginame šalis donores skubiai skirti pažadėtas lėšas“, – sakė atstovas.

Mūšiai Sudane plečiasi iš sostinės Chartumo ir Darfūro regiono į kitas šalies dalis. Maisto ir kitos pagalbos sandėliai plėšiami. Humanitariniai gelbėtojai esą dėl besitęsiančių susirėmimų daugelio pagalbos reikalingų žmonių negali pasiekti. Plinta ligos.

„Šimtai tūkstančių vaikų badmiriauja ir gali mirti, jei nesulauks pagalbos“, – kalbėjo M. Griffithsas. Be to, esą yra nerimą keliančių pranešimų, kad vaikai naudojami mūšiuose.

JT duomenimis, šalyje pabėgėliais yra daugiau kaip 3 mln. žmonių, beveik milijonas pasitraukė į kaimynines šalis. Šioms tampa vis sunkiau priimti pabėgėlius.

Balandžio viduryje Sudane prasiveržė ilgai rusenusi kova dėl valdžios tarp prezidento ir viceprezidento. Šalies kariuomenė kovoja su buvusio viceprezidento Mohammedo Hamdano Daglo RSF pajėgomis. Prezidentas Abdelas Fattahas al-Burhanas ir M. H. Daglas 2019 m. dar kartu užbaigė ilgamečio diktatoriaus Omaro al Bashiro valdymą. Tačiau žadėtą perėjimą prie demokratijos abu jie vilkino.

Visos tarpininkavimo pastangos konflikte iki šiol žlugo.
\

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją