Europos Komisijos pareigūnai praėjusią savaitę pasmerkė J. Janšą dėl žodinių atakų prieš žurnalistus, informuojančius apie blogėjančią demokratijos padėtį Slovėnijoje, kuri liepą pusmečiui perims pirmininkavimą Europos Sąjungai.

Dešiniųjų pažiūrų J. Janša yra artimas Vengrijos nacionalistų premjero Viktoro Orbano sąjungininkas, neslepiantis simpatijų buvusiam JAV prezidentui Donaldui Trumpui.

Iš pradžių jis apkaltino vieną naujienų portalo „Politico“ reporterį neobjektyvumu, esą pademonstruotu straipsnyje apie slovėnų premjero „kampaniją“ prieš jo vizijai nepritariančias žiniasklaidos priemones, įskaitant Slovėnijos valstybinę naujienų agentūrą STA.

Pernai gruodį vyriausybė paskelbė sustabdanti finansavimą STA, nurodžiusi, kad jos vadovybė nepateikė finansinių dokumentų apie naujienų agentūros sąskaitas.

„Kviečiame ad hoc darbo grupę, sudarytą iš Europos Komisijos atstovų, kuo greičiau atvykti į Slovėniją ir tiesiogiai įvertinti demokratijos, teisės viršenybės, teismų nepriklausomumo, žiniasklaidos laisvės ir pliuralizmo padėtį Slovėnijoje“, – rašė J. Janša laiške, paskelbtame jo „Twitter“ paskyroje.

Premjeras laiške pažymėjo, jog Slovėnijos vyriausybė „nenori, kad mūsų darbą temdytų absurdiški kaltinimai“, ir apkaltino ES skleidžiant „jokiais įrodymais nepagrįstus kaltinimus“.

Anksčiau šią savaitę Slovėnijos vyriausybė paskelbė, kad antrą kartą įšaldo finansavimą STA, nes agentūros vadovybė neįvykdė teisinių reikalavimų paramai gauti.

Slovėnija kartu su kaimynine Kroatija 1991-aisiais paskelbė nepriklausomybę. Ji pirmoji iš buvusios Jugoslavijos respublikų 2004 metais prisijungė prie ES ir NATO, o 2007-aisiais tapo euro zonos nare.

J. Janša anksčiau du kartus dirbo premjero poste.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)