Jis taps trečiuoju iš eilės pastaruoju metu atsistatydinusiu šalies policijos vadovu.

„Priėmiau šį sprendimą, nes visą savo profesinę karjerą stengiausi didinti Policijos korpuso patikimumą ir negaliu nė pagalvoti, kad eičiau šias pareigas, sulaukęs kriminalinių kaltinimų“, – sakė P. Kovarikas.

Praėjusią savaitę apygardos prokuratūra jam iškėlė kaltinimus dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir trukdymo vykdyti teisingumą viename policijos tyrime.

Pats policijos viršininkas kaltinimus neigia.

Jis pradėjo eiti šias pareigas praėjusiais metais, kai atsistatydino jo pirmtakas Milan Lučansky. Vėliau M. Lučansky nusižudė areštinėje, sulaukęs kaltinimų itin didelių kyšių ėmimu.

M. Lučansky pirmtakas Tiboras Gasparas taip pat buvo priverstas trauktis iš pareigų dėl įtarimų, kad jo politiniai ryšiai sutrukdė sąžiningai ištirti 2018 metų kovą įvykdytą žurnalisto Jano Kuciako, tyrusio įtakingų pareigūnų korupcijos bylas, nužudymą.

T. Gasparas šiuo metu yra suimtas, jam pareikšti kaltinimai korupcija.

Vadovaujant P. Kovarikui policija ėmėsi didelio masto korupcijos bylų, daugiausia susijusių su buvusios valdančiosios partijos „Smer-SD“ paskirtais aukšto rango pareigūnais.

Vidaus reikalų ministras Romanas Mikulecas pavadino P. Kovariko žingsnį „valstybininko vertu gestu“ ir pareiškė, kad jis yra nekaltas.

Nevyriausybinės organizacijos „Stop korupcijai“ vadovė Zuzana Petkova savo ruožtu pažymėjo, kad trijų iš eilės policijos vadovų atsistatydinimas „tikrai nedidina žmonių pasitikėjimo policija, o priešingai“.

„Kita vertus, po Jano Kuciako nužudymo policijoje prasidėjo valymas, ir tai yra teigiamas pokytis“, – pabrėžė Z. Petkova.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją