Apie šią naujovę ketvirtadienį pranešė šalies vyriausybė. Be kita ko, žengtas didelis žingsnis tolyn nuo griežtos globos sistemos, galiojančios Saudo Arabijoje ištisus dešimtmečius.

„Moterys dabar gali pradėti nuosavą verslą ir naudotis (vyriausybinėmis) elektroninėmis paslaugomis be globėjo sutikimo“, – skelbiama Prekybos ir investicijų ministerijos tinklalapyje.

Remiantis Saudo Arabijos globos sistemos taisyklėmis, moteris privalo gauti savo „globėjo“ – vyro, tėvo ar brolio – sutikimą naudotis bet kokiomis vyriausybinėmis paslaugomis, keliauti ar mokytis.

Naujasis sprendimas paskelbtas Saudo Arabijai pradėjus įgyvendinti ambicingas reformas, artėjant naftos eros pabaigai. Reformomis siekiama plėtoti privatų sektorių ir į darbo rinką įtraukti daugiau moterų.

Nors moterims šioje itin konservatyvioje valstybėje vis dar taikoma gausybė apribojimų ir draudimų, Saudo Arabijos prokuratūra pirmadienį pareiškė, kad teismo tyrėjų darbą nuo šiol galės dirbti ir moterys.

Karalystės moterims neseniai taip pat buvo pasiūlyta 140 darbo vietų oro uostuose ir pasienio tarnyboje. Vyriausybės teigimu, tokiu darbu susidomėjo ir savo paraiškas atsiuntė net 107 tūkst. moterų.

Įtakingasis Saudo Arabijos sosto įpėdinis princas Mohammedas bin Salmanas siekia, kad moterys aktyviau įsitrauktų į visuomeninį gyvenimą ir darbo rinką.

Jo tėvas karalius Salmanas praėjusį rugsėjį panaikino kelis dešimtmečius galiojusį draudimą moterims vairuoti. Nuo birželio karalystės pilietės galės vairuoti lengvuosius automobilius, motociklus ir sunkvežimius.

32 metų princas Mohammedas praėjusių metų spalį pažadėjo sukurti nuosaikią ir atvirą karalystę. Jis itin tiesmukai pasisako prieš konservatyvią šalies religinę bendruomenę ir siekia pritraukti kuo daugiau užsienio investuotojų.

Saudo Arabijos karaliaus Salmano sūnus perima vis daugiau jo įgaliojimų ir siekia įgyvendinti savo socialinių ir ekonominių reformų planą „Vision 2030“. Vienas jo tikslų – pasiekti, kad dirbtų beveik trečdalis šalies moterų. Dabar šis rodiklis siekia 22 procentus.