Kasybos bendrovei „Nornikel“ vadovaujantis V. Potaninas apie tai prabilo tuo metu, kai prezidento Vladimiro Putino vyriausybė ieško būdų imtis atsakomųjų veiksmų prieš didžiulio masto Vakarų sankcijas, kurios Maskvai buvo paskelbtos dėl jos karinės kampanijos Ukrainoje.

Apie turto konfiskavimą kol kas nebuvo oficialiai paskelbta, tačiau idėja taip atkeršyti Vakarams buvo minima.

„Raginčiau labai atsargiai žvelgti į klausimą dėl turto konfiskavimo iš bendrovių, kurios paskelbė besitraukiančios iš Rusijos“, – parašė V. Potaninas pranešime, kurį jo kasybos bendrovė „Nornikel“ paskelbė platformoje „Telegram“.

„Tai mus grąžintų į prieš šimtą metų buvusius laikus, į 1917-uosius, ir tokio žingsnio pasekmės būtų visuotinis investuotojų nepasitikėjimas Rusija, jis būtų jaučiamas daug dešimtmečių.“

Nuo tada, kai Maskva pradėjo karinę invaziją į Ukrainą, savo darbą Rusijoje sustabdė daugybė Vakarų bendrovių, įskaitant H&M, „McDonald's“ ir „Ikea“.

V. Potaninas prognozavo, kad Vakarų bendrovės sugrįš. Anot jo, jos nusprendė pasitraukti, nes „dėl visuomenės nuomonės užsienyje patiria precedento neturintį spaudimą“.

„Asmeniškai išsaugočiau joms šią galimybę“, – pridūrė jis.

Susidūrusi su daugybe sankcijų, dėl kurių krito rublio vertė ir dar pakilo jau ir taip didelė infliacija, Rusija ėmėsi priemonių, siekdama kuo labiau apriboti užsienio valiutos ir kapitalo nutekėjimą.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad Rusiją paliekančios užsienio bendrovės turėtų būti atiduotos „tiems, kas nori, kad jos veiktų“. Žodžio „nacionalizacija“ jis tuomet nepavartojo.

V. Putino valdančioji partija „Vieningoji Rusija“ Kremliaus vadovui pranešė parengusi įstatymo projektą, kuris būtų „pirmasis žingsnis siekiant nacionalizuoti Rusijos rinką paliekančių užsienio bendrovių turtą“.

Partija pareiškė, kad šiuo projektu siekiama „išsaugoti darbo vietas“.

61 metų V. Potaninas nuolat atsiduria viršutinėse žurnalo „Forbes“ sudaromo turtingiausių Rusijos žmonių reitingo eilutėse.

Jis yra artimas V. Putinui, su kuriuo buvo pastebėtas žaidžiantis ledo ritulį.

Nuo tada, kai V. Putinas nusiuntė savo pajėgas į Ukrainą, Rusijos ekonominę politiką kritikavo ir kiti rusų oligarchai, tačiau paties prezidento kritikuoti neišdrįso.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją