Per Ženevoje vykusią specialią sesiją PSO narės priėmė atitinkamą rezoliuciją, davusią pradžią procesui, kuriuo siekiama priimti naują tarptautinį susitarimą dėl pandemijų valdymo.

Pasaulio sveikatos asamblėjos – sprendimus priimančios PSO institucijos, sudarytos iš visų 194 narių atstovų – tris dienas trukusi sesija buvo istorinė, siekiant užtikrinti tarptautinį atsaką kilus naujai pandemijai.

Šalys susitarė įsteigti tarpvyriausybinį derybų organą, kuris „rengtų ir derėtųsi dėl PSO konvencijos, susitarimo ar kito tarptautinio instrumento dėl pandemijų prevencijos, pasirengimo ir reagavimo“ į jas.

Šios institucijos pirmasis susitikimas turi įvykti ne vėliau nei kitų metų kovo 1 dieną. Jame turėtų būti išrinkti du jos pirmininkai keturi vicepirmininkai.

Ataskaita apie pasiektą pažangą bus pristatyta kasmetiniame Pasaulio sveikatos asamblėjos susirinkime 2023 metais, o 2024-aisiais galutinis rezultatas bus pateikti svarstyti Pasaulio sveikatos asamblėjai.

„Mums reikia pakeisti žaidimą pasaulio sveikatos architektūroje, kad tarptautinė bendruomenė ateityje galėtų bendrai, veiksmingai ir nedelsiant reaguoti į pandemijas“, – sakoma ES ambasadorės Ženevoje Lotte Knudsen (Lotės Knudsen) pareiškime.

„Pasaulio sveikatos asamblėjos šiandien priimtas sprendimas pateks į istoriją. To reikalauja pati situacija ir mūsų piliečiai: privalome stiprinti pandemijų prevenciją, pasiruošimą ir atsaką į jas, jei nenorime atsidurti panašioje padėtyje ateityje“, – nurodoma jame.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją