Interviu BNS Aljanso vadovas pareiškė neabejojantis, kad atsakomybė už išpuolį, per kurį žuvo šimtai žmonių, tenka prezidento Basharo al Assado režimui.

„Reikalingas tvirtas tarptautinis atsakas į cheminių ginklų ataką Sirijoje. Nėra jokios abejonės, mano nuomone, kad Sirijos režimas yra atsakingas už šią cheminių ginklų ataką“, – sakė NATO vadovas prieš ES gynybos ministrų susitikimą.

JAV prezidentas Barackas Obama šiuo metu siekia užsitikrinti Kongreso pritarimą ribotų smūgių kampanijai prieš Sirijos režimą.

Pagal tarptautinę teisę, sankcionuoti karinės jėgos panaudojimą gali Jungtinių Tautų Saugumo Taryba, bet jos narės Rusija ir Kinija nepritaria kariniams smūgiams.

A. F. Rasmussenas sakė, kad nesutarimai dėl atsako gali nusiųsti pavojingą signalą diktatoriams visame pasaulyje. Jis neatmetė, kad karinė jėga galėtų būti panaudota ir be Jungtinių Tautų pritarimo.

„Apgailestauju dėl nesutarimų tarptautinėje bendruomenėje. Manau, kad metas įveikti nesutarimus, nes jie siunčia labai pavojingą signalą diktatoriams visame pasaulyje, kad jie gali panaudoti cheminius ginklus, ar netgi kitus masinio naikinimo ginklus, ir nesulaukti reakcijos iš tarptautinės bendrijos“, – teigė NATO vadovas.

„Jei atskiros valstybės atsakytų kariniu būdu, tai būtų veiksmai ginant tarptautines konvencijas, kurios aiškiai draudžia cheminių ginklų naudojimą“, – teigė A. F. Rasmussenas.