Tokį sprendimą priėmė NMPD ekstremaliųjų situacijų valdymo grupė, nes bendruomenėje padaugėjus gripo, COVID-19 ir kitų viršutinių kvėpavimo takų ligų atvejų, nuolat daugėja skambučių skubiosios pagalbos telefono numeriu ir brigadų iškvietimų į neskubias situacijas.

NMPD skubiosios pagalbos linijos dispečeriai šiuo metu kasdien sulaukia daugiau nei 2 tūkst. skambučių, iš kurių 300–400 skambučių susiję su peršalimo ligomis, padidėjusia temperatūra, sloga, galvos skausmais ir kitais ūmių virusinių kvėpavimo takų ligų simptomais. Dėl to kyla didelė rizika gyventojams, kurie tikrai yra atsidūrę kritinėje padėtyje.

Pagal nepaprastosios padėties tvarką reikalaujama, kad skubiosios pagalbos linijos dispečeriai, sulaukę skambučių dėl žemesnio prioriteto situacijų, siūlytų gyventojams kreiptis į savo šeimos gydytoją ar į artimiausią gydymo įstaigą, arba informuotų, kad brigados tektų laukti iki 4 valandų, nes pirmenybė teikiama iškvietimams, kai yra kilęs pavojus gyvybei.

Žemesnio prioriteto situacijos dažnai siejamos su peršalimo ligomis ir kvėpavimo takų virusais, lėtiniu padidėjusiu kraujospūdžiu, rankų ir kojų sužalojimais, kai asmuo gali judėti ir nuvykti į artimiausią medicinos įstaigą, padedamas kitų asmenų.

Jei iškvietimo metu greitosios medicinos pagalbos brigada nustato, kad situacija nėra skubi ir ligoniui turėjo būti suteikta ambulatorinė pagalba, gali būti išrašyta sąskaita už mokamą paslaugą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją