Prie Prezidento Ronaldo Reagano bibliotekos Simi slėnyje, kur atvyko Tsai Ing-wen, susirinko tiek Pekino, tiek Taipėjaus šalininkai. Taivano prezidentė sustojo Kalifornijoje grįždama namo iš Lotynų Amerikos.

Respublikonų lyderis šiltai spaudė ranką Tsai Ing-wen, susitikęs su demokratiškai valdomo Taivano lydere nebodamas Kinijos jau pažertų grasinimų. Šią savaitę Pekinas perspėjo iš Kalifornijos kilusį K. McCarthy, kad susitikdamas su Tsai Ing-wen jis „žaidžia su ugnimi“.

„Kinija griežtai prieštarauja tam, kad JAV organizuotų Tsai Ing-wen tranzitą per savo teritoriją, ir griežtai nepritaria Atstovų rūmų pirmininko Kevino McCarthy, trečiojo pagal rangą JAV pareigūno, ir Tsai Ing-wen susitikimui“, – žurnalistams sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Mao Ning. „Tai rimtai pažeidžia vienos Kinijos principą ir tris Kinijos ir JAV bendrus komunikatus bei rimtai kenkia Kinijos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui“, – pridūrė ji.

Klestintis demokratiškas Taivanas jau daugelį dešimtmečių valdomas nepriklausomai nuo Pekino, bet Kinija laiko salą savo teritorija. Taivanas turi savo kariuomenę, nepriklausomus teismus ir visas kitas veikiančias valstybines institucijas, tačiau tik kelios šalys jį pripažįsta kaip suverenią valstybę.

Pernai K. McCarthy pirmtakė demokratė Nancy Pelosi sukėlė Pekino įniršį, tapusi aukščiausio rango JAV politike, daugiau nei per du dešimtmečius apsilankiusia saloje. Tai paskatino Pekiną pradėti didžiausio masto karines pratybas vandenyse aplink Taivaną.

Pasak kai kurių apžvalgininkų, dabar Kinijos atsakas iš dalies priklausys nuo to, ką K. McCarthy viešai pasakys po susitikimo. Kinijos konsulatas Los Andžele pirmadienį pareiškė, kad susitikimas „labai užgaus 1,4 milijardo kinų jausmus“ ir pakirs „politinį Kinijos ir JAV santykių pamatą“.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją