Dešiniosios radikalios Laisvės partijos (PVV) pirmininkas iki šiol atmetė karinę paramą Ukrainai. Dėl to kilo nesutarimų su kitomis dešiniosiomis partijomis, su kurioms jis norėtų formuoti valdančiąją koaliciją.

Pirmadienį prasidėjo naujas pokalbių ratas, siekiant sudaryti koaliciją.

G. Wilderso partija laimėjo lapkritį vykusius parlamento rinkimus iš iškovojo 37 mandatus iš 150. Jis siekia koalicijos su kitomis trimis dešiniosiomis partijomis. Tačiau pokalbiai sausį žlugo.

Jis tikįs, kad dabar ir kitos partijos padarys nuolaidų. „Nyderlandams greitai reikia vyriausybės“, – pažymėjo G. Wildersas.

Naujas, parlamento paskirtas derybininkas pradžioje susitiks su visų frakcijų pirmininkais. Vis dėl to beveik nėra šansų, kad pavyks sudaryti daugumos vyriausybę su G. Wildersu premjero poste. Todėl bus zonduojama, ar šansų turu dešinioji mažumos vyriausybė.

Vasario pradžioje svarbi partija pasitraukė iš derybų dėl G. Wilderso vadovaujamos koalicinės vyriausybės. Nesutarus dėl viešųjų finansų, Naujojo socialinio sandorio partija (NSC) pareiškė, kad pokalbių dėl koalicijos nebetęs.

Laiške partijos nariams Pietero Omtizigto vadovaujama NSC teigė, jog ir toliau „konstruktyviai“ dirbs, kad būtų sudaryta vyriausybė. Tai, pavyzdžiui, gali būti „konstruktyvi parama mažumos vyriausybei“, teigiama laiške.

G. Wildersas NSC pasitraukimą tinkle X pavadino „nuviliančiu“. „Nyderlandai nori šios vyriausybės, o dabar Peteras Omtzigtas traukiasi, nors šiandien dar kalbėjomės“, – rašė jis.

G. Wildersas siekė keturių partijos koalicijos su ligšiolinio premjero Marko Ruttės Liaudies partija už laisvę ir demokratiją (VVD), NSC ir ūkininkų partija BBB. Tačiau be NSC ir 20 jos turimų mandatų parlamente iš 150 jis neturi šansų sudaryti daugumos vyriausybę.

G. Wilderso pergalė Nyderlanduose prilygo žemės drebėjimui. Dešinysis populistas dėl griežtos savo polemikos prieš imigrantus ir musulmonus kartais lyginamas su buvusiu JAV prezidentu Donaldu Trumpu. Jo partijos rinkimų programoje, be kita ko, buvo reikalaujama uždrausti mečetes, surengti referendumą dėl Nyderlandų pasitraukimo iš ES bei nutraukti ginklų tiekimą Ukrainai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)