Šis preparatas sukurtas, naudojant labiau tradicine laikomą technologiją, kuri, kaip tikisi ekspertai, padės išsklaidyti dar nepasiskiepijusių gyventojų abejones ir skepsį.

„Mūsų žmonėms skirtų vaistų komitetas gruodžio 20 dieną rinksis į specialų posėdį, kurio metu vertins „Novavax“ paraišką dėl jos sukurtos vakcinos nuo COVID-19“, – ketvirtadienį tviteryje pranešė EVA.

„Novavax“ vakcina sukurta, pasitelkiant technologiją, kuri jau naudojama pasaulyje plačiai paplitusiose, prieš kelis dešimtmečius sukurtose vakcinose nuo hepatito B ir kokliušo. Keturiose ES jau registruotose COVID-19 vakcinose naudojamos kur kas naujesnės technologijos.

„Pfizer/BioNTech“ ir „Moderna“ savo preparatuose naudoja mRNR technologiją, kuri išmoko organizmo ląsteles kurti nekenksmingus baltymus, kurie aptinkami ant COVID-19 sukeliančio viruso paviršiaus. Tai paskatina imuninę sistemą formuoti antikūnus, pajėgius kovoti su tikruoju virusu.

Tuo metu jau kiek labiau įsitvirtinusi, tačiau vis vien dar ganėtinai nauja vektorinė technologija, kurią pasitelkė „AstraZeneca“ ir „Johnson & Johnson“, kaip „vektorių“ naudoja genetiškai modifikuotą gripo virusą, kad galėtų ląstelėms perduoti genetines instrukcijas.

Tačiau „Novavax“ savo vakcinoje naudoja nedideles daleles, laboratorijoje pagamintas iš koronaviruso spyglio baltymo.

Bendrovės sprendimas naudoti šią išbandytą ir patikrintą technologiją pakurstė viltis, kad tai gali padėti sumažinti žmonių skepsį vakcinų atžvilgiu.

JAV Merilendo valstijoje įsikūrusi „Novavax“ teigia, kad jos preparato veiksmingumas prieš COVID-19 siekia 90 proc.

Europos Komisija (EK) rugpjūtį pranešė, kad pasirašė preliminarų susitarimą įsigyti iki 200 mln. šios vakcinos dozių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją