55 metų Cliftonas Trumanas Danielis pareiškė, kad šis susitikimas yra "geras pirmasis žingsnis senų žaizdų gydymo link".

Jis atvyko į Japoniją ruošiantis atominių bombardavimo 67-ųjų metinių minėjimo ceremonijoms, kurios rugpjūčio 6 dieną vyks Hirošimoje, o rugpjūčio 9-ąją - Nagasakyje. C.T.Danielis yra pirmasis H.Trumano giminaitis, dalyvausiantis kasmetiniuose atminimo renginiuose šiuose dviejuose pietiniuose Japonijos miestuose.

Kasmet dešimtys tūkstančių žmonių susirenka minėti 1945 metais įvykdytų atominių bombardavimų, nusinešusių daugiau nei 200 tūkst. žmonių gyvybių. Dalis šių aukų žuvo iš karto, o kiti mirė vėliau - nuo nudegimų ir spindulinės ligos.

H.Trumano vaikaitis, buvęs žurnalistas, buvo pakviestas į Japoniją vienos už branduolinių ginklų uždraudimą pasisakančios organizacijos. Penktadienį jis susitiko su keliais bombardavimų liudininkais ir studentais viename Tokijo universiteto forume.

"Susitikimas buvo puikus", - C.T.Danielis sakė žurnalistams po dvi valandas trukusių pokalbių, per kuriuos jis daugiausiai klausėsi veteranų, kuriems dabar jau 70-90 metų.

"Įspūdingiausia, kad išgyvenusieji, studentai ir visi iš mūsų galime susirinkti čia ir kalbėtis, ir kad jie gali pasidalinti savo istorijomis", - pridūrė C.T.Danielis, gyvenantis Čikagoje.

Atskirame interviu naujienų agentūrai AFP jis nurodė, jog šis susitikimas buvo "geras pirmasis žingsnis senų žaizdų gijimo link. Laikome tai... geru pirmuoju žingsniu kalbėtis ir geriau suprasti vieniems kitus".

Forume dalyvavę veteranai C.T.Danielio vizitą vertino daugiausiai palankiai.

"Gera susitikti su pono Trumano anūku, nes anksčiau tokios galimybės neturėjome", - sakė 83 metų Nobuo Miyake (Nobuo Mijakė), išgyvenęs Hirošimos bombardavimą ir dabar gyvenanti Tokijuje.

79 metų Kohei Koba (Kohėjus Koba) pareiškė: "Kadangi jis yra anūkas, jam netenka tiesioginė atsakomybė. Man buvo panašu, tarsi būčiau susitikęs su tolimu giminaičiu."