Apklausa, kurioje dalyvavo 2 000 piliečių, atlikta rugpjūčio pradžioje. Lyginant su dviejų ankstesnių mėnesių apklausomis, akivaizdu, kaip smarkiai tirpsta parama vyriausybės vadovei. Liepą jos derybų strategija buvo nepatenkinti 56 proc. apklaustųjų, birželį - 46 proc.

T. May birželio 8-ąją sukvietė britus prie balsadėžių, tikėdamasi stipresnio mandato „Brexit“ deryboms su ES. Tačiau per pirmalaikius rinkimus konservatoriai prarado turėtą absoliučią daugumą žemuosiuose parlamento rūmuose ir dabar yra reikalingi Šiaurės Airijos partijos DUP paramos.

ORB vertinimu, nesėkmė rinkimuose sudavė lemiamą smūgį pasitikėjimui ministre pirmininke. Tik 35 proc. respondentų dabar tikisi, kad T. May „Brexit“ derybose išsiderės Didžiajai Britanijai tai, kas geriausia.

Pokalbiai dėl skyrybų tarp Londono ir Briuselio prasidėjo labai sunkiai: iki šiol neišspręsti ginčytini punktai, be kita ko, yra abipusiai finansiniai įsipareigojimai bei milijonų britų ir ES piliečių statusas.

Tik tuomet, kai bus išsiaiškintos šios temos, bus deramasi dėl prekybos santykių po „Brexit“. Ši tema turi ypatingą reikšmę Jungtinei Karalystei, nes šalis po planuojamo išstojimo iš ES nori palikti ir vidaus rinką bei Muitų Sąjungą.

Pasak britų „Times“, T. May atmeta sklandantį kompromisinį pasiūlymą dėl 40 mlrd. eurų išmokos ES. Ši suma smarkiai viršija tai, ką ji svarstytų ar apie ką buvo kalbama, leidinys citavo neįvardytą šaltinį iš premjerės aplinkos.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)