Kaip praneša „Reuters“, J. Borrellis tokius komentarus išsakė antrą Didžiojo septyneto (G7) užsienio reikalų ministrų susitikimo Vokietijos Miunsterio mieste dieną. Šis susitikimas sutapo su Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo vizitu Pekine, kuris yra pirmasis toks kurios nors G7 šalies lyderiui nuo tada, kai Kinijos prezidentas Xi Jinpingas buvo patvirtintai trečiai kadencijai šiame poste.

Yra manančių, kad šis O. Scholzo apsilankymas kai kuriems gali pasirodyti kaip palankumo Xi Jinpingui gestas bei ženklas, kad Vokietija ateityje teiks pirmenybę savo ekonominiams santykiams su Pekinu, o ne su saugumu susijusiems klausimams.

„Akivaizdu, kad Kinija tampa vis ryžtingesnė ir savarankiškesnė“, – žurnalistams teigė J. Borrellis. Pasak jo, ES šalys turi sumažinti savo priklausomybę nuo šios šalies, užglaistyti savo silpnąsias vietas ir stiprinti savo atsparumą. Tačiau, J. Borrellio tvirtinimu, „šiuo metu daugelis šalių narių su Kinija palaiko stiprius ekonominius ryšius“, tad Kinija esą neturėtų būti grupuojama kartu su Rusija.

G7 šalių diplomatijos vadovai savo susitikime taip pat turėtų kalbėti apie protestus Irane, santykius su Vidurio Azijos šalimis ir Afrikoje patiriamus iššūkius.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją