JAV lyderis šią savaitę pasakė, kad mažytės Balkanų valstybės „agresyvūs“ žmonės galėtų išprovokuoti „Trečiąjį pasaulinį karą“.

Juodkalnija „prisideda prie taikos ir stabilumo ne tik Europos žemyne, bet ir visame pasaulyje, drauge su JAV kariais Afganistane“, sakoma vyriausybės pareiškime.

„Juodkalnija didžiuojasi savo istorija, tradicijomis ir taikia politika, leidusia sukurti regione stabilizuojančią valstybę – vienintelę šalį, kurioje per buvusios Jugoslavijos suirimą neįsiplieskė karas“, – pridūrė vyriausybė.

Juodkalnija taip pat pabrėžė, kad jos aljansas su JAV lieka „stiprus ir pastovus“.

Tokie komentarai nuskambėjo praėjus kelioms dienoms po to, kai D. Trumpas savo aštria kritika sukėlė pasipiktinimo bangą Europoje ir Jungtinėse Valstijose. Daugelis interpretavo Baltųjų rūmų šeimininko pasakymus kaip dar vieną ženklą, kad šis nesilaiko tvirtų įsipareigojimų Aljansui, į kurį Juodkalnija stojo pernai.

Atsakydamas į klausimą apie NATO kolektyvinės gynybos principą, D. Trumpas išreiškė solidarumą su vienos televizijos „Fox News“ laidos vedėju Tuckeriu Carlsonu, abejojančiu, ar JAV kariai turėtų ginti tokią valstybę kaip Juodkalniją.

„Kodėl mano sūnus turėtų vykti į Juodkalniją ir ginti ją nuo užpuolimo?“, – D. Trumpo klausė T. Carlsonas, paminėjęs 620 tūkst. gyventojų turinčią šalį.

D. Trumpas atsakė: „Suprantu, ką turite omeny. To paties klausiu ir savęs“.

„Juodkalnija yra mažytė šalis su labai stipriais žmonėmis ... Tai labai agresyvūs žmonės. Jie gali pasidaryti agresyvūs ir – sveikinimai, jūs jau Trečiajame pasauliniame kare“, – pridūrė prezidentas.

Juodkalnija įstojo į NATO 2017-ųjų liepos mėnesį, nepaisant dalies gyventojų stipraus pasipriešinimo ir 2015-aisiais vykusių smurtinių protestų.

Šis žingsnis taip pat išprovokavo Rusijos įtūžį. Per pastaruosius kelis metus tvirtesnių ryšių su Vakarais siekiančios Balkanų valstybės santykiai su Maskva pastebimai paaštrėjo.