„Jeigu mes nesakysime, kad laisva prieiga prie vidaus rinkos yra susijusi su judėjimo laisve, tada Europoje prasidės toks judėjimas, kad visi darys ką norės“, – sakė A. Merkel Vokietijos pramonės federacijos (BDI) verslo lyderiams.

Kanclerė paragino Vokietijos įmones palaikyti griežtą Berlyno poziciją „Brexit“ klausimu, net jeigu dėl to jie patirtų ekonominių nuostolių arba tai galėtų pakenkti Europos Sąjungai.

„Mes turime suderinti mūsų interesus taip, kad Europos pramonės federacijos nedarytų mums spaudimo“ derybose su Londonu, kalbėjo A. Merkel metiniame BDI susirinkime.

Kai kurie britų politikai yra įsitikinę, kad Europos pramonės grupės, bijodamos netekti prieigos prie Didžiosios Britanijos, darys spaudimą tam, kad Britanija išsaugotų prieigą prie ES bendrosios rinkos, pasilikdama teisę kontroliuoti migracijos per Lamanšą srautą.

A. Merkel pripažino, kad kompromisiniai sprendimai bus priimami atskirai dėl kiekvieno pramonės sektoriaus, tačiau pabrėžė, kad ES keturių pagrindinių laisvių – laisvo prekių, kapitalo, žmonių ir paslaugų judėjimo – gynimas pramonei yra naudingas.

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May savaitgalį pranešė, kad iki 2017 metų kovo jos šalis pradės dvejų metų derybų dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos procesą.

Th. May Konservatorių partija šią savaitę vykusiame suvažiavime paskelbė apie virtinę priemonių, kuriomis sieks sumažinti migraciją į salą.

Didžiosios Britanijos rinkėjai birželio 23 dieną vykusiame referendume nubalsavo už pasitraukimą iš ES, kuris, anot išstojimo iš ES šalininkų, yra vienintelis būdas apriboti migraciją į Jungtinę Karalystę.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (73)