„Kai Europos Komisija savo gairėse leido sukurti sankcionuotų prekių koridorių, mane nustebino, kad buvo „uždraustas“ karinis tranzitas. Nors karinis tranzitas yra nacionalinio saugumo problema, ir tai ne visiškai yra EK kompetencija. Pripažindami, kad EK gali gairėmis reguliuoti karinį tranzitą, kas iki šiol buvo išskirtinė Lietuvos kompetencija, leisti ar neleisti, tuo lyg atiduodame tokį svarbų Lietuvai nacionalinio saugumo klausimą iš savo suvereniteto zonos. Gerai, kad dabar uždraudė, kitą kartą gali bandyti „leisti“, – antradienį vakare feisbuke rašė R. Lopata.

Tuomet, pasak jo, politikas pasidomėjo, kada iš tiesų buvo sustabdytas rusiškas karinis tranzitas į Kaliningradą per Lietuvą.

„Apklausiau kelis savo kolegas, kada, jų nuomone, karinis tranzitas per Lietuvą nebevyko. Visi maždaug pasakė, kad turėjo nevykti nuo maždaug 2014 m.

Krymo aneksija turėjo būti ta raudona linija, kada karinis bendradarbiavimas su Rusija Lietuvai turėjo baigtis. Tuo labiau, kad jo nereguliuoja jokia išskirtinė sutartis, o tėra išskirtinis Lietuvos kompetencijos klausimas“, – akcentavo Seimo narys.

Visgi jis konstatavo, kad karinis tranzitas nenutrūko 2014 metais.

„Paskutinis karinio tranzito traukinys nuvažiavo 2022 metų kovo pabaigoje. Tuo metu, kai rusai žudė ukrainiečius, dar mėnesį per Lietuvą vyko karinis tranzitas į Kaliningradą.

Ir belieka prielaida, kad kažkas Lietuvoje išsigando stabdyti ir pasislėpė už EK nugaros. Taip atsirado tas žymusis išaiškinimas dėl karinio tranzito, kada vienas įtakingas asmuo Lietuvoje džiaugdamasis aiškino, jog tai bus pasiekimas, kuris nutildys visus prieštaraujančius EK gairėms skeptikus“, – teigė R. Lopata.

Jis rašė pasidomėjęs, kas buvo vežama ir dėl visos gautos informacijos kreipęsis į aukščiausius valstybės vadovus.

„Gavau informaciją, kurios negaliu pasakoti, nes ji slapta.

Kodėl iki šiol Lietuva nuo savo piliečių slaptina tai, kas svarbu tik Rusijai, – Rusijos vežamo karinio krovinio turinį? Kas čia pas mus veikia, kokia nors GRU atstovybė, kuri reaguoja į Rusijos prašymus?

Dar kartą – visiems Prezidentams, Premjerams, ministrams. Kaip atsitiko, kad nuo Krymo aneksijos iki pat šių metų pavasario vyko Rusijos karinis tranzitas? Kaip tai dera su mūsų politika?“, – pridūrė R. Lopata.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)