„Propaganda - tai bendravimo forma, kurios tikslas, pateikiant šališkus argumentus, daryti įtaką bendruomenės požiūriui arba pozicijai. Propaganda paprastai yra kartojama ir paskleidžiama įvairiomis formomis, siekiant sukurti norimą auditorijos požiūrį.

Tokia yra tiksli mano citata iš radijo laidos:

„Kalbant apie etatinį apmokėjimą - taip, šitas apmokėjimas yra iš esmės, kaip minėjau, teisingas, kadangi jisai nustato visus apmokėjimo šaltinius ir apmokama už visus darbus. Tikrai aš suprantu tuos mokytojus, kurie dirbdavo, turėjo 6-8 kontaktines valandas (per savaitę) ir po to galėjo daryti, ką nori, ir nebūtinai būti mokykloje ar mokykloje darbuotis. Turėti pakankamai daug ir laisvo laiko, ir norėti gauti 1000 eurų ir daugiau atlyginimą - tikrai tokios galimybės nėra. Etatinis mokėjimas atskleidė be galo (daug) trūkumų, kas buvo mūsų švietimo sistemoje“.

O taip ji buvo pateikta kai kuriose žiniasklaidos priemonėse:

- „S. Skvernelis apie mokytojų atlyginimus: turėti daug laisvo laiko ir gauti 1000 eurų galimybės nėra“.

- „Turėti gana daug laisvo laiko ir gauti tūkstančio eurų atlyginimą... tokios galimybės tikrai nėra. Etatinis apmokėjimas atskleidė begalę trūkumų, kurie buvo mūsų švietimo sistemoje“.

„Puikiai žinau, kaip gyvena mokytojai. Pats dėsčiau universitete ir kolegijose. Mano sesuo dirba mokytoja. Visada ypatingai gerbiau šią profesiją. Vienas pagrindinių mano tikslų yra orus mokytojų atlyginimas ir šios profesijos prestižas“, - ketvirtadienį feisbuke rašė S. Skvernelis.

ELTA primena, kad trečiadienį LRT duotame interviu S. Skverelis kritikavo mokytojų streiką, teigdamas, kad streikuojančių pedagogų reiškiami priekaištai, jog po atliktos etatinio apmokėjimo reformos pedagogų atlyginimai didėjo tik pavieniais atvejais, yra demagogija.

„Tokios demagogijos daug galima prisiklausyti. Pirminiai duomenys tikrai nėra galutiniai, šiomis dienomis ministerija turėtų patikslinti. Rugsėjo mėnesį daugiau nei 70 procentų mokytojų atlyginimas šalies mokyklose augo - tai yra vidutiniškai 112 eurų, ir yra apie 20 procentų mokytojų, kuriems atlyginimai sumažėjo. Bet tai susiję su krūvių sumažėjimu. Kitaip tariant, žmonės neturi to etato“, - sakė LRT radijui S. Skvernelis.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) pirmadienį pradėjo neterminuotą pedagogų streiką. Streikas rengiamas dėl dalies pedagogų nepasitenkinimo naująja etatine apmokėjimo sistema.

Streiką organizuojanti LŠDPS reikalauja įdiegti etatinį modelį, kuriame vienam etatui sudaryti būtų ne daugiau kaip 18 kontaktinių valandų. Taip pat - pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus didinti 20 proc. bei mažinti vaikų skaičių klasėse.

Neterminuotam streikui pirmadienį pritarimą buvo pareiškusios 79 iš 2000 ugdymo įstaigų. Šiuo metu mokiniams pamokos nevedamos 28 mokyklose.